Rom Aicp Rom For Mi̇ 6 (10) Unoff(sbwml)

trojan009

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Rüzgar Türbini Tek
Konular
6
AICP ROM FOR Mİ 6 ANDROİD 10 UNOFFICAL (SBWML)

AICP nedir?

AICP, "HTC Desire HD" kullanılan günlerde geliştirilmeye başlanmış ve birçok Android kullanıcısı tarafından "Ice Cold Project" olarak bilinen bir ROM'dur. O günlerden bu günlere bir çok farklı cihaz için gün geçtikçe geliştirilerek kendine has birçok özelliği olan belli bir seviyeyi yakalanmıştır.

ROM OTA DESTEĞİ BULUNDURMAKTA VE AYLIK GÜNCELLEME GELMEKTEDİR.

-----------------------------------------------------------------------
YÜKLEME

Öncelikle AICP Rom'a geçerken oluşabilecek hatalardan dolayı verileriniz veya telefonunuz zarar görürse bütün sorumluluk size aittir

Bu rom sadece Mi 6 içindir. Diğer kullanıcılar yüklemeye çalışmamalıdır.

Telefonunuzda Bootloader açık, TWRP yüklü olmalıdır.

Yükleme işlemine başlanmadan önce telefonun şarjının %80 veya daha üstünde olmasına dikkat edilmelidir.

Telefonunuz daha önceden romu indireceğiniz bilgisayara tanıtılmış (USB yoluyla takılmış, veri aktarabilir) olmalıdır.

Tüm veriler gideceğinden telefonun mutlaka yedeği alınmalıdır. Mi Hesabı verileriniz bu roma geri senkronize edilmeyeceğinden onları ayriyetten yedeklemeniz gerekir.

Aşağıdaki linkten romu bilgisayarınıza indirdikten sonra telefondan TWRP'ye girip Wipe - Advanced Wipe bölümünden Data, System, Cache ve Dalvik/Art Cache bölümleri mutlaka silinmelidir. Bu işlem tüm verileri ve halihazırdaki romu siler yani AICP veya başka rom yüklemeden telefonu kullanamazsınız.

Ardından TWRP açıkken telefon bilgisayara bağlanıp indirilen rom telefon içine atılmalıdır.

Sonrasında TWRP içinden Install menüsüne girilip orada görülen rom'a tıklanmalı ve yüklenmelidir.

Firmware dosyasını yüklenmeli ardından da gapps flaşlanmalıdır.

Yükleme bittikten sonra görülen menüden Dalvik/ART Cache silme seçeneği seçilip telefonu yeniden başlat işareti kaydırılır.

Hayırlı olsun

İNDİRME BAĞLANTILARI

ROM

FİRMWARE

GAPPS ANDROİD 10

TWRP Arian Android 10 TWRP sini kurmanizi tavsiye ediyorum.

Magisk için en güncel sürümü kullanın.

-------------------------------------------------------------------------
BUGLAR
-------------------------------------------------------------------------

CHROME Fixlendi.
Volte Fixlendi.

Bug bulursanız benimle iletişime geçebilirsiniz.​

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Keşke romun ekran görüntüleri olsaydı konuda.

trojan009

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Rüzgar Türbini Tek
Konular
6
Keşke romun ekran görüntüleri olsaydı konuda.
Hocam kusura bakmayın ekleyemedim kuran bir arkadaş eklerse çok sevinirim. Şuan başka rom deniyorum. Yedek alıp deneyebilirsiniz. Beğenmezseniz eski sisteminize geri dönersiniz. Yedekleri mutlaka alın. Hatta fotoğraf mi 6 forumda yetkili bir arkadaşımız tarafından paylaşılan AICP Offical romda mevcut. Herşey hemen hemen ayrı sadece arayüz android 10(Q)

Üst Alt