Soru Ahh MiRoom benim üzümlü kekim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam stabilite,akıcılık,serilik istiyorsanız evolution aosp rom kullanmanızı tavsiye ederim.Batarya bakımından diğer romlardan çok çok iyi.Bu rom öyle bir rom ki 20 tane uygulamayı ardı ardına açın gene teklemez gram kasma olmaz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ekran süresi çok iyi. Hotspot ve kendi kendine kapanıp açılma sorunu var diyorlar son sürümde (4.5). Sizde bir sorun var mı?

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Ekran süresi çok iyi. Hotspot ve kendi kendine kapanıp açılma sorunu var diyorlar son sürümde (4.5). Sizde bir sorun var mı?
Hayır hocam hiçbir sorun yok.Sadece şebeke sorunu vardı o da volteyi kapatınca oluşuyor.Volteyi kapatmazsanız hiçbir sorun yok şebeke de hiçbir kopma olmuyor

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Miui romları arasında kullandığım en yavaş romdu. RevOS bana göre en iyisi ondan sonrada EU beta geliyor.

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Miui romları arasında kullandığım en yavaş romdu. RevOS bana göre en iyisi ondan sonrada EU beta geliyor.
Şu Miui12 nin stabil versiyonlari bi çıksa hemen eu betaya gecicem zaten.

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Miui 12
Şu Miui12 nin stabil versiyonlari bi çıksa hemen eu betaya gecicem zaten.
Hocam düşük ve orta segment telefonlar için miui 12 biraz zor stabil olur.Sistemde mutlaka kasmalar olacaktır.Mi8 lite telefonunuzda sd 660 işlemci var miui 12 için biçilmiş kaftan değil.İsterse masik 30 gelsin eu nun en stabi gelsin bu ve bunun gibi işlemciler miui 12 de her zaman kasmalar yapacaktır.Bırakın miui 12 yi 11 de bile miroomun en stabil versiyonunda bile 3,4 uygulama açtıktan sonra kasmalar oluşuyordu.Ama bu aosp romda hiç aynısı olmadı.20 uygulama açtım ufak bir kasma bile olmadı batarya kısmına gelirsek miui romlarından daha yüksek batarya süre alıyorum.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Miui 12

Hocam düşük ve orta segment telefonlar için miui 12 biraz zor stabil olur.Sistemde mutlaka kasmalar olacaktır.Mi8 lite telefonunuzda sd 660 işlemci var miui 12 için biçilmiş kaftan değil.İsterse masik 30 gelsin eu nun en stabi gelsin bu ve bunun gibi işlemciler miui 12 de her zaman kasmalar yapacaktır.Bırakın miui 12 yi 11 de bile miroomun en stabil versiyonunda bile 3,4 uygulama açtıktan sonra kasmalar oluşuyordu.Ama bu aosp romda hiç aynısı olmadı.20 uygulama açtım ufak bir kasma bile olmadı batarya kısmına gelirsek miui romlarından daha yüksek batarya süre alıyorum.

Ben Mix 2 kullanıyorum bende bile kasma oluyor. Miui her yeni sürümde ne kadar berbat olunurun dersini veriyor. Pixel romda en ufak sorun olmuyor. Görünüm ve kullanım kolaylığı açısından Miui'den daha iyi rom yok bence ama iş stabiliteye gelirse en çöpü oluyor. Mix 2'de sadece Pixel rom kullansam daha 3 4 yıl gider ama fırsatını bulduğum anda Xiaomi ile bir daha buluşmamak üzere vedalaşacağım. Bu zamanda Google Pixel alacaksın gerisi yalan dolan. (Oneplus'ı da unutmayalım)

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Ben Mix 2 kullanıyorum bende bile kasma oluyor. Miui her yeni sürümde ne kadar berbat olunurun dersini veriyor. Pixel romda en ufak sorun olmuyor. Görünüm ve kullanım kolaylığı açısından Miui'den daha iyi rom yok bence ama iş stabiliteye gelirse en çöpü oluyor. Mix 2'de sadece Pixel rom kullansam daha 3 4 yıl gider ama fırsatını bulduğum anda Xiaomi ile bir daha buluşmamak üzere vedalaşacağım. Bu zamanda Google Pixel alacaksın gerisi yalan dolan. (Oneplus'ı da unutmayalım)
Evet hocam o konuda haklısınız.Bu yazılım işlerinde en stabilite olan kasmayan ancak saf androidli yazılımlar.Rom içinse saf android tabanlı aosp romlar

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular