Rehber Ağ Türünü Geliştirme [HG Anlatım]

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Dostum teleservice hariç diğer ikisini xiaomi eu romda bulamıyorum,ayrıca telecervice teki xmldosyasını açtığımda yazı karakterinin senin gösterdiğin gibi olmadığını gördüm,yani bazıkarakterler okunmuyor bende,lütfen yardım eder misin?

kolozi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Arkadaşım apk dosyalarını zip dosyası gibi açarsanız okuyamazsınız yüklüyemezsiniz
Belirli araçlarla APK TOOL gibi açıyorsunuz editleme yapıp sonradan tekrar signed yapıp ancak yüklüyebilirsiniz
şimdi esas mesele bunu yapınca arkadaşımız neyi amaçlamış VOLTE WOWifi gibi bir destekleme olsaydı iyi ama zaten bunlar telefonda otomatik olarak seçilidir
Yani siz sadece LTe diye seçerseniz ve gitiğiniz yerde LTE yani 4G yoksa orada sizi arayan ulaşamaz yada siz arama yapamazsınız
bu durumlarda telefon 4G den 3G ye hata oda yoksa 2G oda yoksa GPRS düşer ama sonuç ulaşılır

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Arkadaşım apk dosyalarını zip dosyası gibi açarsanız okuyamazsınız yüklüyemezsiniz
Belirli araçlarla APK TOOL gibi açıyorsunuz editleme yapıp sonradan tekrar signed yapıp ancak yüklüyebilirsiniz
şimdi esas mesele bunu yapınca arkadaşımız neyi amaçlamış VOLTE WOWifi gibi bir destekleme olsaydı iyi ama zaten bunlar telefonda otomatik olarak seçilidir
Yani siz sadece LTe diye seçerseniz ve gitiğiniz yerde LTE yani 4G yoksa orada sizi arayan ulaşamaz yada siz arama yapamazsınız
bu durumlarda telefon 4G den 3G ye hata oda yoksa 2G oda yoksa GPRS düşer ama sonuç ulaşılır
Sevgili arkadaşım,benim amacım xiaomi eu romda da tercih edilen ağlar seçeneğinde 'sadece 3g' yi kullanabilmek.Custom romlarda bu vardı ama miui tabanlı romlarda sadece miuipro romda vardı.İnşallah yapabilirim.
[doublepost=1525963520,1524618573][/doublepost]
Bigisayarınıza, telefonuzda yüklü olan rar lı romu atın ve çift tıklayın,
- system
- app
- TeleService.apk
dosyasına ulaşılabilirsiniz hocam.
Peki diğerleri nerede?
Bir türlü bulamadım.
[doublepost=1525964081][/doublepost]
TeleService.apk / res / xml \ preferred_network_type_lte.xml dosyasını notepad ile açın

Aşağıdaki satırı tamamen seçin

Kod:
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_2g" android:key="1" />

Aşağıdaki kodu üzerine yapıştırın

Kod:
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g" android:key="11" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_3g" android:key="2" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_2g" android:key="1" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g" android:key="9" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g" android:key="12" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g" android:key="3" />

strings.xml dosyasını notepad ile açın

Aşağıdaki satırı bulun

Kod:
<string name="preferred_network_type_pref_entries_only_3g">3G only</string>

Onun hemen altına aşağıdaki satırları ekleyin

Kod:
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g">4G/3G (LTE WCDMA)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g">4G/3G/2G (GSM WCDMA LTE)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g">3G/2G (GSM WCDMA)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g">4G Only(LTE)</string>

arrays.xml dosyasını notepad ile açın

Aşağıdaki kod satırını bulun

Kod:
    <integer-array name="support_networktypes_gsm_master">
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
    <integer-array name="support_networktypes_gsm_vice">
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>

Aşağıdaki gibi değiştirin

Kod:
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
        <item>1</item>
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
    </integer-array>

Sonuç:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Sizden ricam strings.xml ve arrays.xml dosyalarını nerede bulabilirim?
[doublepost=1526405279][/doublepost]
TeleService.apk / res / xml \ preferred_network_type_lte.xml dosyasını notepad ile açın

Kod:

Kod:
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g" android:key="11" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_3g" android:key="2" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g" android:key="9" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g" android:key="12" />
    <miui.preference.RadioButtonPreference android:title="@string/preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g" android:key="3" />

Aşağıdaki satırı bulun

Kod:

Kod:
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g">4G/3G (LTE WCDMA)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g">4G/3G/2G (GSM WCDMA LTE)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g">3G/2G (GSM WCDMA)</string>
    <string name="preferred_network_type_pref_entries_only_4g">4G Only(LTE)</string>

Kod:
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>

Kod:
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
        <item>1</item>
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
    </integer-array>

Sonuç:

Sayın haqanguven,xiaomi.eu kararlı romda strings.xml ve arrays.xml dosyalarını bulamıyorum,lütfen yol gösterin.
[doublepost=1526406390][/doublepost]

Kod:

Kod:

Aşağıdaki satırı bulun

Kod:

Kod:

Kod:
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>

Kod:
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
        <item>1</item>
    </integer-array>
        <item>1</item>
        <item>9</item>
        <item>20</item>
        <item>18</item>
        <item>11</item>
        <item>12</item>
        <item>2</item>
        <item>3</item>
    </integer-array>

Sonuç:

Sadece arrays.xml kaldı bulamadığım.

resulsen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
resul
Cihazım
discovery
Konular
0
Twrp ile yapmanın yolu yok mu bunu?Ya da editlenmiş apk dosyası olan paylaşabilir mi?

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Jbart master uygulaması göbeğimi çatlatacak bu gidişle.Teleservice.apk dosyasını es dosya yöneticisiyle kopyalayıp jbart ile her çözümleyişimde farklı farklı işlem yapıyor.Mesela arrays.xml ve strings.xml dosyalarını çoğu sefer çözümleme esnasında oluşturmuyor.Ve asıl sorun çözümleme işleminden sonra asla toplama işlemini yapmıyor,compile klasörü sürekli bomboş.Aldığım hatayı da birtürlü anlayamıyorum bilen birisi lütfen yardım etsin.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 20

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Jbart master uygulaması göbeğimi çatlatacak bu gidişle.Teleservice.apk dosyasını es dosya yöneticisiyle kopyalayıp jbart ile her çözümleyişimde farklı farklı işlem yapıyor.Mesela arrays.xml ve strings.xml dosyalarını çoğu sefer çözümleme esnasında oluşturmuyor.Ve asıl sorun çözümleme işleminden sonra asla toplama işlemini yapmıyor,compile klasörü sürekli bomboş.Aldığım hatayı da birtürlü anlayamıyorum bilen birisi lütfen yardım etsin.
Rehber - Batch APK Tool Ve Kullanımı [HG Anlatım]

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Şimdi herşeyi doğru yaptığıma eminim,lakin telefonu yeniden başlattığımda şebeke gelmiyor.
[doublepost=1527032419,1527030305][/doublepost]Şu hatayı alıyorum log kaydında:

--------------------------------------------------
Batch ApkTool : 3.7.1
APKTOOL : apktool_2.3.4.jar
Uzman modu : EVET
Imza : EVET

[*] Çerçeve ayarı framework-ext-res.apk
I: Decoding Shared Library (miui), pkgId: 16
I: Framework installed to: bin\framework\17.apk
[*] Çerçeve ayarı framework-res.apk
I: Framework installed to: bin\framework\1.apk
[*] Çerçeve ayarı miui.apk
I: Framework installed to: bin\framework\16.apk
[*] Çerçeve ayarı miuisystem.apk
I: Framework installed to: bin\framework\18.apk
[*] Çerçeve ayarı MiuiSystemUI.apk
I: Decoding Shared Library (android.miui), pkgId: 17
I: Framework installed to: bin\framework\127.apk

[*] Derlemeye TeleService
I: Using Apktool 2.3.4_0503
W: Could not find sources
I: Checking whether resources has changed...
I: Building resources...
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1768: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1246: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1769: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1247: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1770: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1248: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1771: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1249: Originally defined here.
W:
brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [C:\Users\RECEP\AppData\Local\Temp\BAT_temp\brut_util_Jar_7995262065321199155.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 23, --version-code, 24, --version-name, 7.0, --no-version-vectors, -F, C:\Users\RECEP\AppData\Local\Temp\BAT_temp\APKTOOL7430651843594960190.tmp, -0, xml, -0, arsc, -0, json, -0, arsc, -I, bin\framework\1.apk, -I, bin\framework\16.apk, -S, C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res, -M, C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\AndroidManifest.xml]
[*] ---> Hata Recompiling "TeleService"

Pişirme 1 HATALAR.
Elapsed time: 9 sec.
Xiapmi.eu 9.5.2 kararlı roma ait teleservice.apk da yaşıyorum bu hataları.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Şimdi herşeyi doğru yaptığıma eminim,lakin telefonu yeniden başlattığımda şebeke gelmiyor.
[doublepost=1527032419,1527030305][/doublepost]Şu hatayı alıyorum log kaydında:

Batch ApkTool : 3.7.1
APKTOOL : apktool_2.3.4.jar
Uzman modu : EVET
Imza : EVET

[*] Çerçeve ayarı framework-ext-res.apk
I: Framework installed to: bin\framework\17.apk
[*] Çerçeve ayarı framework-res.apk
I: Framework installed to: bin\framework\1.apk
[*] Çerçeve ayarı miui.apk
I: Framework installed to: bin\framework\16.apk
[*] Çerçeve ayarı miuisystem.apk
I: Framework installed to: bin\framework\18.apk
[*] Çerçeve ayarı MiuiSystemUI.apk
I: Decoding Shared Library (android.miui), pkgId: 17
I: Framework installed to: bin\framework\127.apk

[*] Derlemeye TeleService
I: Using Apktool 2.3.4_0503
W: Could not find sources
I: Checking whether resources has changed...
I: Building resources...
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1768: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1246: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1769: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g_3g_2g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1247: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1770: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_3g_2g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1248: Originally defined here.
W:
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1771: error: Resource entry preferred_network_type_pref_entries_only_4g is already defined.
W: C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res\values\strings.xml:1249: Originally defined here.
W:
brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [C:\Users\RECEP\AppData\Local\Temp\BAT_temp\brut_util_Jar_7995262065321199155.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 23, --version-code, 24, --version-name, 7.0, --no-version-vectors, -F, C:\Users\RECEP\AppData\Local\Temp\BAT_temp\APKTOOL7430651843594960190.tmp, -0, xml, -0, arsc, -0, json, -0, arsc, -I, bin\framework\1.apk, -I, bin\framework\16.apk, -S, C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\res, -M, C:\Users\RECEP\Desktop\BatchApkTool371\BatchApkTool\_INPUT_APK\TeleService\AndroidManifest.xml]
[*] ---> Hata Recompiling "TeleService"

Pişirme 1 HATALAR.
Elapsed time: 9 sec.
Xiapmi.eu 9.5.2 kararlı roma ait teleservice.apk da yaşıyorum bu hataları.
Buradaki hataları çözmen gerek.

W:
W:
W:

Üst Alt