Soru Adblocker tavsiyesi

Jiflex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Jiyan
Cihazım
Mi9 6/128
Meslek
Satınalma müdürü
Konular
3
Merhaba arkadaşlar,
IOS kullanırkan Jailbreak yapıyordum ve cihaza kolayca hükmedebiliyordum, henüz bu androidi çözemediğim için çok zorlanıyorum.
Şöyle bir sorum olacak, bazı oyunlarda her bölümden sonra çıkan reklamları nasıl önleyebilirim? Araştırdığım kadarıyla Lucky Patcher diye bir apk var fakat hem iyi hem de kötü yorumları olduğundan güvenemedim.
Tavsiye edebileceğiniz ve tüm sistemde ya da en azından oyunlardaki bölüm sonlarında çıkan reklamları önleyebilecek adblocker olarak çalışabilecek bir uygulama var mı? Cihazım Mi9 ve orjinal ROM yüklü.
Şimdiden teşekkür ederim.

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
Bende Adguard kullanıyorum. Bir çok uygulamada işe yarıyor ve sürekli güncelleme alıyor.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Bazı oyunlarda reklam sorunun tamamen kapandığını görmedim benim cihazim da rootlu ve adaway son sürümünü kullanıyorum. Tahmini olarak oyun içinde reklam kodları silinirse eğer bulunupta o zaman hallolur diye düşünüyorum.

Oyla:

Jiflex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Jiyan
Cihazım
Mi9 6/128
Meslek
Satınalma müdürü
Konular
3
Root atınca oluşabilecek problemlerden çekiniyorum ama önünde sonunda bu root olayına bulaşmam gerekecek sanırım.
Hepinize cevaplar için teşekkür ederim.

Oyla:

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Arkadaşlar,
Muhtemelen bir çoğunuz biliyorsunuzdur, Android 9'da yeni bi özellik ekledi : Private DNS. bizim MIUI'da bu özellik gizli, ancak programı ile ulaşılabiliyor.

Ben şu an root değilim, ve bu Private DNS'e "dns.adguard.com" yazdım ve hiç reklam görmüyorum. Xiaomi'nin kendi uygulama içi reklamlarını kapattım tüm uygulamalardan. Şu an hiç bi uygulamada reklam görmüyorum. Denemenizi tavsiye ederim. Sırf reklam görmemek için illa root olmaya gerek kalmayabilir yani :)

Düzenleme : Nasıl yapıldığını burada tarif ediyor.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
G
Arkadaşlar,
Muhtemelen bir çoğunuz biliyorsunuzdur, Android 9'da yeni bi özellik ekledi : Private DNS. bizim MIUI'da bu özellik gizli, ancak programı ile ulaşılabiliyor.

Ben şu an root değilim, ve bu Private DNS'e "dns.adguard.com" yazdım ve hiç reklam görmüyorum. Xiaomi'nin kendi uygulama içi reklamlarını kapattım tüm uygulamalardan. Şu an hiç bi uygulamada reklam görmüyorum. Denemenizi tavsiye ederim. Sırf reklam görmemek için illa root olmaya gerek kalmayabilir yani :)

Root kullanmak istemeyenlere alternatif çözüm teşekkürler:)

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Arkadaşlar,

Olayın mantığını çok kavrayamadığım için soruyorum. Bu durumda internet erişimi sürekli sanki VPN üzerinden gibi mi olacak yani? İnternet erişiminde hız ve stabilite kaybına neden oluyor mu bu olay?

Oyla:

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Olayın mantığını çok kavrayamadığım için soruyorum. Bu durumda internet erişimi sürekli sanki VPN üzerinden gibi mi olacak yani? İnternet erişiminde hız ve stabilite kaybına neden oluyor mu bu olay?

Öyle değil de normal dns değiştirme gibi oluyor ve herhangi bir hız kaybına şahit olmadım.. Evde 90mbps hızlara çıkabilen millenicom internet hattı var. Hem bu özel dns seçeneği aktifken hem de pasifken yaptığım testlerde yaklaşık 30mbps hız aldım..

Oyla:
Üst Alt