Yardım Acil yardım dolandırıcılık

• Konbuyu başlatan Üye silindi 78063
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 1K
Ü

Üye silindi 78063

Guest
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 8
Telefon Modeli
Samsung Galaxy Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Dedem bir sitede bir bildirime ok demiş ve bir sürü yazılım inmiş hesabından para vs. çekmeye çalışmışlar. Telefon internete bağlanınca fotodaki şey geliyor. İnternet olmayınca normal çalışıyor. Napabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG-20190205-WA0005.jpg
    IMG-20190205-WA0005.jpg
    201,6 KB · Görüntüleme: 177

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Demek istediğim bir bildirime tıklama ile telefona girmek bu kadar basit mi
Bunlar özel bu işler için yapılmış siteler...maalesef bazı yerlere girip, tıklarsanız bir de hele, bunlar olası...dikkatli olmak lazım

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Bu arada güvenlik açığı olduğunu söyleyen arkadaş doğru söylüyor. Telefon bu kadar kolay kendini ele vermemeli zaten kendi güvenlik yazılımı da var içerisinde. Dava açsanız belki tazminat alırdınız Samsung'dan. :D Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, iyi forumlar.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Ben konuya başka bi açıdan bakacam.bana pek dolandırıcılık gibi gelmedi açıkçası. Ekranda olan şeylerle dolandırmak arasında bi bağlantı kuramadım açıkçası. Ekranda yazılı şeyler daha çok cihazdaki uygulama ve donanımın bilgisi.terminal emulator e info yazsak yada root ile çalışan bi uygulamanın cihaz hakkında yada donanım hakkında kısmına tıklasak herhalde benzer bi menüyle karşılaşırız

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tıkladıgın bildirimde bir takım izinler veriyorsun sonrasında senden erişim izni istiyor erişim iznini verdinmi telefonu kendi rootlayıp kendi yazılımlarını indirip arka planda calıstırıp banka hesaplarını boşaltıyor herşeye izin vermeyin hatta bildiginiz sitede bile hiç bir bildirimeizin vermeyin çözüm bu...

aynı şeyi kayın pedere diyorum girdigin her sitede erişim izni bildirim izni vs izin isteyen şeyler çıkıyor reddetmek elinde ama bazen sagda bazen solda çıkıyor bunu okuyup hansigi ise ona basıp reddetmen alzım diyorum telefonu her elime aldıgımde 200 300 bildirim oluyor eee dogal olarak telefonda kasıyor arka planda calısan şeyler oldugu için. basına böyle şeyler gelmeside yakındır...

Oyla:
Üst Alt