Yardım Acil hepsiburada iade, pocophone f1 ön kamera arızası

mytic17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
must
Cihazım
pocophone f1
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miu 10
Telefon Modeli
pocophone f1
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar cuma günü hepsiburada satıcısından almış olduğum pocof1 elime ulaştı.Telefon hızlı güzel derken kurulum yaptım vs . karanlık ortamda selfie denemesi yaptım yaparken ekranda yatay çizgiler belirdi . Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım telefonu yeni aldığımı böyle bir sorun olduğunu söyledim. İade için cihazın jelatinlerinin açılmamış olması gerektiği,değişim olması için servis raporu olması gerektiğini delta servise göndermemi söyledi.Daha 1 gün bile kullanamadığım telefonu servise göndermek istemiyorum sizce ne yapmam lazım başına böyle bir şey gelen var mı ? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ürünü yasal olarak cayma hakkımı kullanmak istediğime dair dilekçe yazdım bir kopyasını hepsiburada genel merkezine iadeli taahhütlü yolladım.Diğer dilekçeyi de faturayla beraber telefonun içine koydum sistemden talep oluşturup gönderdim bakalım ne sonuç çıkacak inşallah zorluk çıkarmazlar.

Sonucu paylasirsiniz. Takip

Oyla:

mytic17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
must
Cihazım
pocophone f1
Konular
2
Ayın 8 inde hepsiburada ya gönderdiğim arızalı telefon iadesi için bugün iade onayı geldi paranın hesabıma yatacağı söylendi.Belki cayma dilekçesi ile gönderdiğim için oldu bilemiyorum ya da oradaki yetkilerinin insafına geldim. Tekrar pocophone f1 almayı düşünüyorum ama alsam mı bilemedim.

Oyla:

Jeal1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Poco f1
Konular
4
Selamlar oncelikle gecmis olsun. Eger tekrardan ayni urunu almayi dusunurseniz gg cepportta ( forum uzerinden satin al diyince yonlendirme yapilan satici) su an 2650₺ kusur ile 128gb satmakta. ( konu rakam gg ek indirimleri ile mumkun belki size 2750₺ civari cikabilir Ben smdi siparis gectim. Piyasada delta servis garantili daha ucuz telefonlar mevcut. Ben sahsen kvk garantisi+ mui turkiye adina satis yapan kurumdan almayi daha uygun buldum. Tekrardan gecmis olsun

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Selamlar oncelikle gecmis olsun. Eger tekrardan ayni urunu almayi dusunurseniz gg cepportta ( forum uzerinden satin al diyince yonlendirme yapilan satici) su an 2650₺ kusur ile 128gb satmakta. ( konu rakam gg ek indirimleri ile mumkun belki size 2750₺ civari cikabilir Ben smdi siparis gectim. Piyasada delta servis garantili daha ucuz telefonlar mevcut. Ben sahsen kvk garantisi+ mui turkiye adina satis yapan kurumdan almayi daha uygun buldum. Tekrardan gecmis olsun

KVK'nın sadece yazılım sorununa baktığını biliyorsun değil mi ? Donanımsal arıza olduğu zaman kvk bakmıyor Yes~~

Oyla:

Jeal1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Poco f1
Konular
4
Acikcasi boyle bir ayirim oldugunu bilmiyordum. Ogrenmek adina soruyorum. Cihazda kamera ya da baska bir donanim arizasi olunca ne olacak? Kvk ben sorumlu degilim mi diyecek ? Acikcasi mui turkiye resmi websitesi uzerinden yapilan satislarda kvk garantisi olmasini, diger garanti&teknik servislere gore daha kapsamli olarak dusunmustum.

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Acikcasi boyle bir ayirim oldugunu bilmiyordum. Ogrenmek adina soruyorum. Cihazda kamera ya da baska bir donanim arizasi olunca ne olacak? Kvk ben sorumlu degilim mi diyecek ? Acikcasi mui turkiye resmi websitesi uzerinden yapilan satislarda kvk garantisi olmasini, diger garanti&teknik servislere gore daha kapsamli olarak dusunmustum.

Donanımsal arızaları kendisi yapmıyor,başka bir yere gönderiyor tabi bu durumda da mesuliyet kabul etmiyor.

Forumda bu konu ile ilgili onlarca konu var... Sağ üstte yer alan "ara" kısmına KVK Garanti yazarsanız konuları görürsünüz...

Oyla:

mytic17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
must
Cihazım
pocophone f1
Konular
2
Hangisine güvenicez ozaman kvk almak mı daha mantıklı delta garanti mi ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
KVK'nın sadece yazılım sorununa baktığını biliyorsun değil mi ? Donanımsal arıza olduğu zaman kvk bakmıyor Yes~~
KVK ile yapılan servis sözleşmesini birebir görmüş biri olarak verilen bilginin yanlış olduğunu, cihazlarda yazılımsal ya da donanımsal gibi bir fark olmaksızın MIUI Türkiye desteği ile satın alınan tüm cihazlarda servis işlemlerinin KVK tarafından gerçekleştirileceğini söyleyebilirim...

Oyla:

Jeal1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Poco f1
Konular
4
Serdar hocam cok tesekkurler. O zaman gercekten ne yapacagiz? Kime guvenecegiz? Siz kimden aldiniz? Buraya yazmak uygun degilse pm de atabilirsiniz. Cok tesekkurler

KVK ile yapılan servis sözleşmesini birebir görmüş biri olarak verilen bilginin yanlış olduğunu, cihazlarda yazılımsal ya da donanımsal gibi bir fark olmaksızın MIUI Türkiye desteği ile satın alınan tüm cihazlarda servis işlemlerinin KVK tarafından gerçekleştirileceğini söyleyebilirim...

Yani kvk kapsaminda mui turkiyenin sattigi urunler 100% guvence altinda? Siparisimi iptal edecegim cunku. İlk defa android kullanacagim, ios fiyat politikasi bana uymadigi icin. Ancak 2 lira ucuz olsun diye kendime 3 liralik sorun yaratmak istemiyorum. Herkesin parasi kendince kiymetli cunku

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Serdar hocam cok tesekkurler. O zaman gercekten ne yapacagiz? Kime guvenecegiz? Siz kimden aldiniz? Buraya yazmak uygun degilse pm de atabilirsiniz. Cok tesekkurler

Yani kvk kapsaminda mui turkiyenin sattigi urunler 100% guvence altinda? Siparisimi iptal edecegim cunku. İlk defa android kullanacagim, ios fiyat politikasi bana uymadigi icin. Ancak 2 lira ucuz olsun diye kendime 3 liralik sorun yaratmak istemiyorum. Herkesin parasi kendince kiymetli cunku
Elbette ki KVK garantisinde hocam. Aksi bir durum söz konusu dahi olamaz...

Bir dönem farklı bir firma KVK garantili olarak satıyorum diyerek bazı kullanıcıları "kandırmıştı" Galiba o dönemden kalan bir ön yargı. Forumda ya da başka forumlarda arama yaptığınızda MIUI Türkiye destekli olarak satılan her hangi bir KVK garantili cihaz için böyle bir şikayet olmadığını göreceksinizdir.

Oyla:
Üst Alt