Soru acil cevaplanması gerek redmi 5 plus

erentpl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
eren
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
arkadaşlar ikinci el redmi 5 plus aldım cihaz 2 aylıktır faturası kutusu her seyı var asıl soruma geleyim cihaz imeisi de kayıtlı edevlete her neyse hepsiburada zamane satıcısından almıs alan arkadas.

1- cihaz global rom atılmıs (10.2.1.0 mevcut) bootlader kilidi açık yazıyor ben güncelleme oldugunda alır mıyım ?
2- cihazı global xiaomi resmi sitesinden imeisini kontrol ettim şöyle bir yazı cıktı (ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir.) gibi şey yazdı bunu arastırdım bazılarına push bildirim gitmiş ekranlarına kullanılamayacak diye cihazın bu beni ne derece etkiler kapanırmı cihazım) ?

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
arkadaşlar ikinci el redmi 5 plus aldım cihaz 2 aylıktır faturası kutusu her seyı var asıl soruma geleyim cihaz imeisi de kayıtlı edevlete her neyse hepsiburada zamane satıcısından almıs alan arkadas.

1- cihaz global rom atılmıs (10.2.1.0 mevcut) bootlader kilidi açık yazıyor ben güncelleme oldugunda alır mıyım ?
2- cihazı global xiaomi resmi sitesinden imeisini kontrol ettim şöyle bir yazı cıktı (ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir.) gibi şey yazdı bunu arastırdım bazılarına push bildirim gitmiş ekranlarına kullanılamayacak diye cihazın bu beni ne derece etkiler kapanırmı cihazım) ?
Root yoksa güncelleme alırsın

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Edevlette imei kayıtlı ise sıkıntı yok kullanmaya devam edebilirsiniz rom önemli değil istediğini yükle kullan

Oyla:

erentpl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
eren
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Root yoksa güncelleme alırsın

guncelleme kontrol ettiğimde uygun guncelleme yok yazısı cıkıyor (güvenlik güncellemesi 3 mart 2019) en son bu aylık guncelleme mevcut redmi 5 plusa ?
ikinci soruma yanıtın nedir sence cihazda sıkıntı çıkarmı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Edevlette imei kayıtlı ise sıkıntı yok kullanmaya devam edebilirsiniz rom önemli değil istediğini yükle kullan

peki hocam çin versiyonu cihazım ileri de sorun yaratırmı hani xiaomi orıjınal sitesinden imei kontrol ettirdiğimde global sürüm değildir bu durum kullanıcıyı etkileyebilirin anlamı nedir ?

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
guncelleme kontrol ettiğimde uygun guncelleme yok yazısı cıkıyor (güvenlik güncellemesi 3 mart 2019) en son bu aylık guncelleme mevcut redmi 5 plusa ?
ikinci soruma yanıtın nedir sence cihazda sıkıntı çıkarmı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

peki hocam çin versiyonu cihazım ileri de sorun yaratırmı hani xiaomi orıjınal sitesinden imei kontrol ettirdiğimde global sürüm değildir bu durum kullanıcıyı etkileyebilirin anlamı nedir ?
Takmayın Boyle şeylere hic bişey olmaz. resmi rom değildir sitedi bir cok insan resmi yazlık kullanmıyor zaten. Cihaz kilidi acık dediniz rom kısmının ekran fotosunu atabilir misiniz.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro