Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

Aga44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
muhtemelen bu cihazla uyumlu olmayan veya kararsız bir versiyon kuruyorsunuz. 30 küsür rom kurdum şu cihaza Orange fox ve Twrpde herhangibi sorun yaşamadım henüz. Bir de orange fox gerçekte çok stabil bir recovery uyggulamasıdır. Alttaki linkten kararlı bir sürümü indirip yeniden kurmayı deneyin...

Minimal adb ile 3 4 farklı orange fox kurdum ama halen aynı ekran birbirine girmiş hicbir dokunmatik çalışmıyor. Ama telefonum aciliyor pixel kullaniyorum.safece twrp kısmı gitti hiçbir işlem yapamiyorum. Bu arada hepsini gönderdiğiniz sitede indirdim.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
USB Hata ayıklama modu açıkmıydı acaba. Kurulum normal şartlarda hiçbir sorun çıkarmadan tamamlanır. adb üzerinden kurmuyorsunuz ki... Orange fox ve twrpden hangisi kurulu ise artık arayüzüne girip paketi kurun yeterli. Güncelleyecektir. otomatikman... kurulum sonrası yazılar hiç mi seçilecek durumda değil... Çok agresif ve israrcı olmamak lazım bu gibi durumlarda cihaz brick olabilir aman dikkat diyorum...

Aga44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
USB Hata ayıklama modu açıkmıydı acaba. Kurulum normal şartlarda hiçbir sorun çıkarmadan tamamlanır. adb üzerinden kurmuyorsunuz ki... Orange fox ve twrpden hangisi kurulu ise artık arayüzüne girip paketi kurun yeterli. Güncelleyecektir. otomatikman... kurulum sonrası yazılar hiç mi seçilecek durumda değil... Çok agresif ve israrcı olmamak lazım bu gibi durumlarda cihaz brick olabilir aman dikkat diyorum...
Evet hata ayıklama açıktı. İlk basta twrp ile kurdum orange fox açıldı ama dosyalarim gözükmüyordu farklı klasörler gözüküyor du bende başka bi sürüm yukleyeyim dedim busefer adb ile yükledim sonra böyle oldu ekran birbirine girmiş halde ve recovery e girdigimde dokunmatikte işlev görmüyor öylece kaldı.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Aynı disk alanında iki recovery arayüzü birden var. Çakıştıklarını tahmin ediyorum. Çözemediyseniz teknik servis tek çözüm gibi gözüküyor. Tüm güncelleme ve recovery programları arasındaki geçiş işlemleri twrp veya orange fox menüsünden yapılmalıdır. Yoksa hata alma ve cihazın çökme riskini arttırmış olursunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Normal şartlarda misal twrp üzerinden orange fox kurduğunzda ornage fox kurulum geçiş işlemleri sırasında twrp arayüzünü kök dizinden siler. Ama bir recovery uygulaması kurulu ise ve bu uygulama üzerinden değil de dişarıdan başka bir uygulama yardımıyla kurmayı dener veya sürüm değiştirmek isterseniz kök dizine dosyaları olması gerektiği gibi atamaz; bu da türlü sorunlara ve netice olarak cihazın dokunmatik gibi işlevlerinin çalışmamasına neden olur...

Son düzenleme:

Aga44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Aynı disk alanında iki recovery arayüzü birden var. Çakıştıklarını tahmin ediyorum. Çözemediyseniz teknik servis tek çözüm gibi gözüküyor. Tüm güncelleme ve recovery programları arasındaki geçiş işlemleri twrp veya orange fox menüsünden yapılmalıdır. Yoksa hata alma ve cihazın çökme riskini arttırmış olursunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Normal şartlarda misal twrp üzerinden orange fox kurduğunzda ornage fox kurulum geçiş işlemleri sırasında twrp arayüzünü kök dizinden siler. Ama bir recovery uygulaması kurulu ise ve bu uygulama üzerinden değil de dişarıdan başka bir uygulama yardımıyla kurmayı dener veya sürüm değiştirmek isterseniz kök dizine dosyaları olması gerektiği gibi atamaz; bu da türlü sorunlara ve netice olarak cihazın dokunmatik gibi işlevlerinin çalışmamasına neden olur...
Pc üzerinden orjinal rom kuruluyormu mesela onu kursam xiaomi nin orjinal recovery si gelirmi. Eger olursa tekrar orange fox kurar sonra romu yuklerdim. Bu konuda pek bilgim yok kusura bakmayın

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Telefonun tıkandığı durumlarda Bazen mi Flash Tool ile stock rom atılabiliyor. Kimi zaman da cihaz buna izin vermiyor.. Altta videosunu attım. Aynen uygulayın. Bakalım sonuç ne olacak...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
.

Son düzenleme:

patroncc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi 8 LİTE
Konular
1
Bu başlığa çok yazdığım için haliyle özelden soranlar oluyor. Tek defa da cevap vereyim. Romda hiçbir sorun yok arkadaşlar. Şu anda bu rom yüklü cihazımda. MIUI 12.6 arayüzlü Android 10 tabanlı romlar içinde tek sorunsuz romdur. Bug yok; takılma, şişme yapmaz; seri çalışır. Hiçbir sorun çıkarmayan sıfır hata bi romdur. Hep sorulan soru da pil tüketimi; bu kadar görsel özellikli, bu kadar animasyonla gelen bir romdan tabii ki bir 8 saat beklemeeceksin. 6-7 saat civarında ekran süresi alıyorum. Gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Üstündeki kernel bu rom için yapılandırılmıştır. Strix kernel, reklam engelleyici ve rotlu kurmanız tavsiye olunur.
hocam annemin cihazı çok takılıyor kurmak istiyorum tavsiye eder misin

Houner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
link çalışmıyor

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
hocam annemin cihazı çok takılıyor kurmak istiyorum tavsiye eder misin
Hala kullanıyorum bu romu... MIUI rom kuracaksanız bundan iyisi yok... Güvenlik patch eski. Ama sorun yok. Canavar gibi çalışıyor hala rom.

Daha önce paylaşılmıştı yeni link....

Üst Alt