Sohbet ABD resmen Tiktok'a el koymaya çalışıyor

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bildiğiniz gibi bir süredir Microsoft şirketi Tiktok'a kafayı takmış durumda. Sahipleri büyük bir ihtimal ya satmak istemiyorlar yada yüksek bir meblağ istiyorlar ve anlaşma bir türlü sağlanamadı.

Amerika ile yakın ilişkileri olan hindistan da bir çok uygulama saçma bir şekilde engelleniyor ve bunların arasında Tiktok uygulaması da var. Çok ilginç burası, şahsi fikrim Tiktok'u engellemeleri gerekiyordu fakat dikkat çekmemek için 58 uygulamayı da beraberinde engellediler.

Geçtiğimiz günlerde de Donald Turp açıklama yapıyor ve resmen diyor ki Microsoft şirketi Tiktok dan istediğini alamazsa en kısa sürede ABD'de engellenecektir.

İnstagram'ın düşüşe geçtiği ve Tiktok'un yükselişte olduğu bu dönemde ABD bu tip önemli ve kritik platformların kontrolünü elinde tutmak ve bu güce sahip olmak için gerekirse alenen dahi olsa baskı, tehdit ve yaptırımlarını ortaya koyuyor.

Şahsen daha bir kere kullanmışlığım yok bu uygulamayı, kullanacağımı da sanmıyorum fakat böyle bir durum hiç ilgisi bile olmayan bir insanı rahatsız ediyor.

Şöyle de bir şey var ki her işi batırdığı gibi Microsoft, alırsa bu işi de batırır büyük ihtimal. Yada belki de batırmak için almaya çalışıyorlar ve böylece diğer uygulamaların önü açılmış olacak.

Sizin fikirleriniz nedir bu konuda? Acaba benim komplo teorilerim mi bunlar?
Donald Trump yönetiminin dünyaya ve ülkemize verdiği zararları göz önünde bulundurarak;
Abd gücü elinde tutmak için herşeye baskı uygulayabilir bu güce sahipler malesef tüm müslüman ülkeler kendilerine haraç ödüyor gerek dolaylı yoldan gerekse yer altı kaynaklarına el konulmuş olarak ama hiçbir müslüman demiyor birlik olalım birliğimiz olmadıkça sırtımıza semer vuran çok olacaktır. TikToku da yakında alırlar ben hiç sevmem o uygulamayı adamların derdi tiktok para falan değil derdi insanların her bilgisine erişim sağlamak herşeyi bilmek herşeyi bilen bir güç olduklarından zaten bugün kimse karşısında duramıyor akıl almaz bir güce sahipler Irakta kelle avcılarını bilen ırakta üssde çalışanlar varsa tanıdıklarınız onlara bu kelle avcılarından bahsetmelerini isteyin duyduklarınıza şaşırırsınız. O adamlar gerçekten bambaşka bir sisteme sahipler Yüce Allah birgün inşallah sonlarını getirecektir

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Toplumu olumsuz etkileyen bir uygulama olduğundan ne amaçla olursa olsun batırmak istemelerini olumlu buluyorum, bir tane bile yararlı paylaşımın olmadığı tuhaf bir platform, Çin kendi içerisinde oyunlar fazla oynanmasın saat kısıtlaması olsun diye yüz tanıma sistemi getirirken, dışarıya tiktok uygulamasını salıyor, bu da enteresan.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Sacma sapan bir platform. Icerisinde barindirdigi veriler rezil, pislik.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Yorumlara bakıyorum da bir çok arkadaş konuyu anlamadan yorum yapmış :) konu tiktok iyidir yada faydalıdır yasaklanmalı yada yasaklanmamalı değil... burada anlatılmak istenen abd nin tutumu ve amacı... yoksa lanet olsun bütün bu tip uygulamalara şahsen sosyal medya adı altında ki tüm uygulamaların kapatılması elzemdir çünkü hepsinin gayesi aynıdır... bilgi toplamak insanları ifşa etmek sosyal hayatı bitirip insanları cihaza mahkum etmek ve daha bir sürü şey... bu işin içine abd giriyor ise bilin ki amaçları asla insani değildir...

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Yorumlara bakıyorum da bir çok arkadaş konuyu anlamadan yorum yapmış :) konu tiktok iyidir yada faydalıdır yasaklanmalı yada yasaklanmamalı değil... burada anlatılmak istenen abd nin tutumu ve amacı... yoksa lanet olsun bütün bu tip uygulamalara şahsen sosyal medya adı altında ki tüm uygulamaların kapatılması elzemdir çünkü hepsinin gayesi aynıdır... bilgi toplamak insanları ifşa etmek sosyal hayatı bitirip insanları cihaza mahkum etmek ve daha bir sürü şey... bu işin içine abd giriyor ise bilin ki amaçları asla insani değildir...
Kesinlikle haklısınız hocam bu videoda da anlatılıyor
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Üst Alt