Sohbet A4Tech x7 mi Bloody v7 mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Forumumuzda eminim bu iki mouse dan birini kullanan olmuştur. İkiside A4Tech in ürünü ama kalite ve kullanış açısından hangisini almak daha mantıklıdır onu bilemediğim için forumumuzda kullanan arkadaşlar vardır diye düşünüp fikirlerinizi alayım istedim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
Merhaba,

Zamanında ikisini de kullanmış biri olarak tercihinizi Bloody V7'den yana kullanmanızı öneririm. Neden diye soracak olursanız x7 miladını doldurdu diyebiliriz ve x7'ye kıyasla Bloody V7 daha yeni bir ürün . Yazılım desteği daha fazla ve x7'ye göre daha güncel bir ürün kullanmış olacaksınız. Ergonomi konusunda her iki mouse da elinize tam oturacak şekilde. Macrolar ile çok içli dışlıysanız yine aynı şekilde her iki mouse bu konuda başarılı. Kalite olarak farkları yok lakin temiz kullanmakta fayda var, butonların arasına sıkışan kirler zaman içerisinde butonların basmasını engelleyebiliyor.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hocam size tavsiyem , Eğer imkân mevcut ise 50 TL kadar daha bütçenizi arttırarak Logitech G102 Prodigy almanızı şiddetle tavsiye ederim.

2 kablolu mouse kullanıyorum. Birisi 5 senelik olmasına rağmen en ufak bir sorun yaşatmayan Logitech G300S , diğeri ise 1 Yıldır kullandığım çok memnun bırakan G102 Prodigy.

G102 ışıklandırması , ergonomisi ve de Gelişmiş DPİ seçenekleri ile bütünüyle çok elit bir mouse.
Şuanda 150-170 TL arasında piyasada bulunabiliyor.

G300S ise üzerindeki özelleştirilebilir pek çok tuşu , ayarlanabilir DPİ seçenekleri ve de ergonomisi ile benim gözbebeğim. <3
Piyasada 130-140 TL arasında satın alınabilir.

G102 Prodigy , G300S ten bir adım daha önde bir ürün. Ancak her ikisinide gönül rahatlığıyla tercih edebilir , Logitech Gaming Software driver ı ile Mouse unuzun DPİ , Renk , Makro ayarlarını yapabilir ve de Logitech in sunduğu eşsiz Servis desteği ile memnuniyetle kullanabilirsiniz. :)

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Merhaba,

Zamanında ikisini de kullanmış biri olarak tercihinizi Bloody V7'den yana kullanmanızı öneririm. Neden diye soracak olursanız x7 miladını doldurdu diyebiliriz ve x7'ye kıyasla Bloody V7 daha yeni bir ürün . Yazılım desteği daha fazla ve x7'ye göre daha güncel bir ürün kullanmış olacaksınız. Ergonomi konusunda her iki mouse da elinize tam oturacak şekilde. Macrolar ile çok içli dışlıysanız yine aynı şekilde her iki mouse bu konuda başarılı.

Bloody v7 düşünüyordum aslında bende ama macro yazılımı için ayrıyetten para ödemek gerekiyor diyorlar ilk başta 1000 tıklama veriliyormuş macroları ve yazılımı test etmek açısından klan olarak topluca oyuna girdiğimizde zamanın da nasıl geçtiğini bilmiyoruz o yüzden bu deneme süresini çok rahat aşarız gibime geliyor. Yazılım için ekstra lisans parası 9 dolar ve sadece aldığım bu model de geçerli yarın bir gün başka modelini alsam lisans alacağım v7 model için kayıtlı olacağından bloody nin başka bir modelinde çalışmıyormuş. X7 de ise Oscar denilen macro yazılımı tamamen ücretsiz olup diğer modellerinde de aynen çalışıyor. Macro özellikli mouse alıp macro yazılımının kilidini açmak için ayrıca ücret ödemenmesi fırsatçılık gibi duruyor.

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
Bloody v7 düşünüyordum aslında bende ama macro yazılımı için ayrıyetten para ödemek gerekiyor diyorlar ilk başta 1000 tıklama veriliyormuş macroları ve yazılımı test etmek açısından klan olarak topluca oyuna girdiğimizde zamanın da nasıl geçtiğini bilmiyoruz o yüzden bu deneme süresini çok rahat aşarız gibime geliyor. Yazılım için ekstra lisans parası 9 dolar ve sadece aldığım bu model de geçerli yarın bir gün başka modelini alsam lisans alacağım v7 model için kayıtlı olacağından bloody nin başka bir modelinde çalışmıyormuş. X7 de ise Oscar denilen macro yazılımı tamamen ücretsiz olup diğer modellerinde de aynen çalışıyor. Macro özellikli mouse alıp macro yazılımının kilidini açmak için ayrıca ücret ödemenmesi fırsatçılık gibi duruyor.

Ultra-Core adı verilen özellik tamamen fiyasko ve kullanışlı değil. Macro için ekstra ücret ödemiyorsunuz, sadece Ultra-Core adı verilen hizmet için ekstra ücret talep ediliyor. tariktastan hocamızın tavsiyesine de bir göz gezdirin derim. :)

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hocam size tavsiyem , Eğer imkân mevcut ise 50 TL kadar daha bütçenizi arttırarak Logitech G102 Prodigy almanızı şiddetle tavsiye ederim.

2 kablolu mouse kullanıyorum. Birisi 5 senelik olmasına rağmen en ufak bir sorun yaşatmayan Logitech G300S , diğeri ise 1 Yıldır kullandığım çok memnun bırakan G102 Prodigy.

G102 ışıklandırması , ergonomisi ve de Gelişmiş DPİ seçenekleri ile bütünüyle çok elit bir mouse.
Şuanda 150-170 TL arasında piyasada bulunabiliyor.

G300S ise üzerindeki özelleştirilebilir pek çok tuşu , ayarlanabilir DPİ seçenekleri ve de ergonomisi ile benim gözbebeğim. <3
Piyasada 130-140 TL arasında satın alınabilir.

G102 Prodigy , G300S ten bir adım daha önde bir ürün. Ancak her ikisinide gönül rahatlığıyla tercih edebilir , Logitech Gaming Software driver ı ile Mouse unuzun DPİ , Renk , Makro ayarlarını yapabilir ve de Logitech in sunduğu eşsiz Servis desteği ile memnuniyetle kullanabilirsiniz. :)

Logitech g213 klavyesini ve c920 webcamini kullanıyorum memnunum Logitech tartışılmaz zaten bu iki ürün arasında. Daha önce g300s kullandım ama yaklaşık 6 ay sonra sol tık tepkime sorunu yaşattı bana nişan alırken çok sıkıntı çektim ve klan maçlarında ciddi kayıplarımız oldu. Logitech ile iletişime geçtim, ürün değiştirildi ama gelende aynısını yaşattı para iadesi talep ettim. Prodigy i değerlendireceğim yalnız aynısını yaşatmaz umarım. Bütçe sıkıntı değil aslında arttırabilirim birşeyi alıyorsak uzun ömürlü olmalı hele ki klan oyuncusu iseniz çok daha önemli konumda ekipmanlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ultra-Core adı verilen özellik tamamen fiyasko ve kullanışlı değil. Macro için ekstra ücret ödemiyorsunuz, sadece Ultra-Core adı verilen hizmet için ekstra ücret talep ediliyor. tariktastan hocamızın tavsiyesine de bir göz gezdirin derim. :)

Çok yanlış bilgiler var şu internette gerçekten adamlar macro yazılımı ücretli deyince macro mouse satıpda yazılımın ücretli olması olayı tuhaf gelmişti zaten. Buraya açmışım iyiki konuyu iki mouse arasında kaldım şimdi karar verip birini almayı düşünüyorum belki bütçeyi biraz daha arttırır üst versiyonlarına geçerim. Değerli yorumlarınız için tariktastan ve skon ikinizede ayrı ayrı teşekkür ederim dostlar.

Son düzenleme:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Logitech g213 klavyesini ve c920 webcamini kullanıyorum memnunum Logitech tartışılmaz zaten bu iki ürün arasında. Daha önce g300s kullandım ama yaklaşık 6 ay sonra sol tık tepkime sorunu yaşattı bana nişan alırken çok sıkıntı çektim ve klan maçlarında ciddi kayıplarımız oldu. Logitech ile iletişime geçtim, ürün değiştirildi ama gelende aynısını yaşattı para iadesi talep ettim. Prodigy i değerlendireceğim yalnız aynısını yaşatmaz umarım. Bütçe sıkıntı değil aslında arttırabilirim birşeyi alıyorsak uzun ömürlü olmalı hele ki klan oyuncusu iseniz çok daha önemli konumda ekipmanlar.
Hocam aslında belirttiğiniz sorun ürün kaynaklı olabileceği gibi kullanım kaynaklı da olabiliyor.

Ben G300S i 2014 te satın aldım ve de aldığım günden beri devamlı kullandım. Sahip olduğum şeylere özenle bakan ve de saklayan birisi olduğumdan genelde ürünlerimi uzun ömürlü bir şekilde kullanırım.
G300S in 5.senesi ve de şükür en ufak bir sıkıntı yaşatmadı.

Oynadığım oyunların tamamında ise çok iyi bir ekipman desteği sağladı.
En çok Oynadığım oyunlar ise şunlar : Pubg , League of Legends , Apex , CS:GO

G102 Prodigy ile daha iyi bir deneyim yaşayacağınızı garanti edebilirim hocam :)

Şimdiden yapacağınız tercih ile alacağınız Mouse unuz hayırlı olsun. Güzel günlerde sorunsuz ve de uzun ömürlü bir şekilde kullanmanız dileği ile :)

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1

Yaklaşık 2 yıldır G502 Proteus Spectrum kullanıyorum mouse gerçekten harika ve çok ergonomik, butonlarda herhangi bir tıklamama, algılamama problemi yaşatmadı. Şayet bütçe sıkıntınız yok ise ve profesyonel anlamda oyun oynuyorsanız bütçeyi biraz daha arttırıp uzun vadede gidecek ürünler almanızı tavsiye ederim, lakin teknoloji biraz şans işi olduğu için bir başkası aynı ürün ile çok problem yaşasa bile yine bir başkası uzun yıllar boyunca ürünü problemsiz kullanabiliyor. Yine marka tercihinizi Logitech yönünden yapmanız daha sağlıklı olur. Razer veya SteelSeries markalarına gereğinden fazla para vermeye gerek yok.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Yaklaşık 2 yıldır G502 Proteus Spectrum kullanıyorum mouse gerçekten harika ve çok ergonomik, butonlarda herhangi bir tıklamama, algılamama problemi yaşatmadı. Şayet bütçe sıkıntınız yok ise ve profesyonel anlamda oyun oynuyorsanız bütçeyi biraz daha arttırıp uzun vadede gidecek ürünler almanızı tavsiye ederim, lakin teknoloji biraz şans işi olduğu için bir başkası aynı ürün ile çok problem yaşasa bile yine bir başkası uzun yıllar boyunca ürünü problemsiz kullanabiliyor. Yine marka tercihinizi Logitech yönünden yapmanız daha sağlıklı olur. Razer veya SteelSeries markalarına gereğinden fazla para vermeye gerek yok.

Bütçe sıkıntım yok çok şükür, çalıştığım zamanlardan kenara ayırdığım belirli bir bütçe var tercihi Logitech modelleri arasından yapacağım. 700 ila 800 liraya kadar çıkabilirim sorun olmaz şuanda Logitech'in G900 Chaos Spectrum ve sizin dediğiniz G502 Proteus Spectrum arasında gidip geliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

G903 Chaos Spectrum modelini almakta karar kıldım bu model hem kablosuz hemde kablolu kullanıma sahip ek bir aparat ile geliyormuş normalde oyuncu Mouse seçiminde kablosuzun iyi çalışmadığı algısı var ama Logitech Chaos Spectrum modelinde bunun önüne geçmiş gibi. Ayrıca Teknoseyir'in G903 değil ama G900 modelinin incelemesinde de gördüm güzel bir izlenim bıraktı kullananların yorumlarını inceleyincede kablosuz kullanımda hissedilir bir gecikme yaşanmadığı söyleniliyor ki ek aparatını takıp kablolu kullanacağım.

Konu çözüme ulaştığından kapatılabilir, teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt