İpucu A2 Lite Pil Yüzdesi Açma (Android 9)

cakalcarlos95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
mi a2 lite
Konular
8
pie güncellemeyle beraber pil yüzdesi otomatik gösterilmeye basladı, bir ayarlama yapmadım

ixir44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet mert
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6
resim eklermisin arkadaşım teşekkürler

hiksos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
caner
Cihazım
j5 2016
Konular
3
Resim ekte hiçbir ayar yapmadım direk geldi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Magnesia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ATİLLA
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Ofis Elemanı
Konular
5
Bende olmuyor, bir ayarı var mı?

ixir44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet mert
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6

Resim için teşekkür ederim

Procyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi a2 Lite
Konular
2

Siz 8.1 de 9 da açmaya çalıştığımız sistem arayüz demo moduna girip pil kısmında her zaman göster seçmişsiniz. 8.1 de seçili olsa bile göstermiyordu,o şekilde de 9 a güncellediğiniz için otomatik olarak açık gelmiş.

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
İşlemi yaptım evet pil yüzdesi ana ekran bildiriminde gözüküyor artık fakat bu sefer diğer gelen bildirimleri göstermiyor. Çentiğin laneti resmen. Google da şu pil simgesi içine kalan yüzde yazısını eklese yer açılır orada yada binbir türlü pratik pil yüzdesi ikonları var zaten, ekle gitsin birini. Böyle şeylerin sorun olması bile garip, nasıl firmalar gözden kaçırıyor anlamak güç. Mesela saatin de gözükmesine gerek yok. Ana ekrana saatli hava durumu widget koyuyoruz, saat widget'ı koyuyoruz, hiç olmadı kilit ekranında saati görüyoruz, bildirim panelini aşağıya çekince görüyoruz vs. Anlamıyorum ben bu firmaları, telefonu alıp kullanıcı deneyimi edinerek geliştirme yapmıyor mu bu yazılımcılar, bu kadar mı zor yani? drunk~~

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
İşlemi yaptım evet pil yüzdesi ana ekran bildiriminde gözüküyor artık fakat bu sefer diğer gelen bildirimleri göstermiyor. Çentiğin laneti resmen. Google da şu pil simgesi içine kalan yüzde yazısını eklese yer açılır orada yada binbir türlü pratik pil yüzdesi ikonları var zaten, ekle gitsin birini. Böyle şeylerin sorun olması bile garip, nasıl firmalar gözden kaçırıyor anlamak güç. Mesela saatin de gözükmesine gerek yok. Ana ekrana saatli hava durumu widget koyuyoruz, saat widget'ı koyuyoruz, hiç olmadı kilit ekranında saati görüyoruz, bildirim panelini aşağıya çekince görüyoruz vs. Anlamıyorum ben bu firmaları, telefonu alıp kullanıcı deneyimi edinerek geliştirme yapmıyor mu bu yazılımcılar, bu kadar mı zor yani? drunk~~
Genel kullanım alışkanlıkları o şekilde olduğu için böyle davranıyorlar. Kendimdem örnek vereyim isterse saat hologram olarak ekrandan yansısın yine de bildirim panelinde görmek isterim. Alışkanlık olmuş.

enessgokalp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes Gökalp
Cihazım
GM 6
Konular
0
Herkese selam,

Android 8.1 de bildirimler de ki ayarlar tuşuna basınca "sistem kullanıcı arayüzü modu" aktif oluyordu ancak 9 ile bu özelliği Xiaomi menü den kaldırmış.

Nova launcher ı indirin ancak ana ekran olarak seçmeyin (ben default arayüz kullanıyorum) nova yı kurduktan sonra widget lardan nova nın etkinlikler widget ını anasayfaya ekleyin.

Liste gelicek, p simgeli sistem arayüzü simgesine tıklayın alt sekmeler gelicek orda sistem kullanıcı arayüzü modu var. Pil seçeneğinden her zaman göster diyerek açabilirsiniz.
Bunu kullanmanız yeterli olacaktır

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Bu daha basit bir ulaşım yolu olmuş, Nova launcher kullanmak yada kurmak istemeyenler için güzel seçenek. Yes~~ enessgokalp Şimdi gelelim asıl olaya, madem artık bu yöntem ile pilin durumunu rakamsal yüzde ile görebiliyoruz, o panelden pil simgesini kaldırabilmenin bir yolunu bulan yada bulabilecek birileri çıkacak mı acaba.

Üst Alt