Yardım A2 Lite Android 10

Boogeyman53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Android 10 güncellemesini indirdim. Kurulumunu yaptım. Yeniden başlata tıkladıktan sonra telefon kapandı ve açılmadı. Güç tuşuna bastığımda Androidone ekranı geliyor ve yine kapanıyor. Ekran kapalıyken hafif bir ışık belli oluyor ekranın kenarlarında. Bir türlü açamıyorum telefonu. Aynı sorunu yaşayan var mı? Telefonum rootlu değil.

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Şimdi ortalık sessiz, güncellemeler gece otomatik yapılacak, sabah millet telefonunu açamayacak. Curcunaya hazır olun.

Oyla:

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Şaka gibi arkadaş hiç mi test etmemişler . askerdeyim imkan kısıtlı yapsaydım elimde patlayacaktı.

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Arkadaşlar, fastboot çözümü sonrası gelen şifre ekranına default_password yazarsanız açılabilir diyorlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şaka gibi arkadaş hiç mi test etmemişler . askerdeyim imkan kısıtlı yapsaydım elimde patlayacaktı.
Hocam geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeyi de kapatın ne olur ne olmaz

Oyla:

speedly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
a2 lite
Konular
0
Bootloader kilidi kapalı olanlar Fastboot'tan bu kodu çalıştırıp telefonu recovery mode(Ses açma+güç)'da yeniden başlatın. No command yazan ekrandan sonra tekrar ses açma+güç tuşuna bastığınızda recovery menüsü gelecek, bu ekrandan telefonu sıfırlayabilirsiniz. XDA'da yazdıklarına göre bu sıfırlama ile telefona ocak güncelleştirmesine geri dönüyormuş.
Evet arkadaşlar bu şekilde yapıp formatladım açıldı

Oyla:

ixir44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet mert
Cihazım
mi a2 lite
Konular
6
Arkadaşlar, fastboot çözümü sonrası gelen şifre ekranına default_password yazarsanız açılabilir diyorlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeyi de kapatın ne olur ne olmaz
selam geliştirici seçeneklerine hangi menü altından giriyoruz otomatik güncellemeyi kapatmak istiyorum da teşekkürler

Oyla:

tonce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tonce
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Dün sorunsuz bir şekilde indirildi ve kuruldu. İndirildikten sonra yeniden başlata bastım o kadar. Herhangi bir sıkıntı yok şu anda. Hiçbir işlem yapmadım. Direkt kendi indirdi ve kuruldu. Telefon ilk kutudan çıktığı halde. O zamandan beri yani yaklaşık 1.5 yıldır sadece güncellemeleri yaptım.
Dünden beri tek gözlemim biraz şarjı hızlı bitiyor gibi. Herhangi bir başka hata ile karşılaşmadım.

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
selam geliştirici seçeneklerine hangi menü altından giriyoruz otomatik güncellemeyi kapatmak istiyorum da teşekkürler
Ayarlar-Telefon Hakkında-Derleme Numarası (en altta) kısmına 5-6 kez üst üste dokunun. Geliştirici seçenekleri aktif olduktan sonra tekrar ayarlara dönün,
Ayarlar-Sistem (en altta)-Gelişmiş-Geliştirici Seçenekleri-Otomatik Sistem Güncellemeleri'ni devre dışı bırakın. Güncellemenin inmesini de duraklatın. Umarım işe yarar, ben böyle duraklattım.

https://forum.miuiturkiye.net/javascript:void(0)

Oyla:

fyzannr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Feyza
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Aynısı başıma geldi.Çözümüm şu şekilde oldu.Telefonumun bootloader kilitli.Pc özelliklerim windows 10 64 bit
1. u adresinden adb minimal fastboot indirip kurdum.
2.Telefonun ses kısma+güç tuşlarına basarak fastboot mode aldım e pc ye bağladım.
3.Aygıt yöneticisinden android driveri güncelledim.
4.Minimal adb fastbootu çalıştırdım.
5.Bu komutları girdim
fastboot getvar current-slot (çıkan sonuç b)
fastboot --set-active=a (üstteki komutta a çıkarsa bu komuta b yazın)
fastboot reboot
6.2 seçenekli bir ekran çıktı
try again
factory reset
Güç düğmesine basarak try again seçtim ve telefonum güncelleme yapılmamış eski haline döndü.(Not: sıfırlanma olmadı.)

Öncelikle çok teşekkür ederim... :D yapamayan arkadaşlara da bir kaç tavsiye vereyim
Telefonu fastboot modunda bilgisayara bağlayınca çok hızlı bir şekilde android driver güncellemek gerekiyor.(15-20 sn falan)Tanıdığı zaman diğer aygıt değil de direkt android cihazları arasında görünüyor. Böylelikle pc telefonu tanıdığı için fastboot modu kapanmıyor kendi kendine. Ondan sonra yukarıda söylendiği gibi indirdiğiniz minimal fastboot u açın ve yukarıda yazan komutları kopyalayıp yapıştırın sırasıyla. fastboot reboot yazınca en son telefon kendi kendine açılıyor. Güncelemeden önce nasıl bıraktıysam öyle açıldı bende de.

***Android driver güncellemeyi burada anlatmış:

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Rezillik başka bir şey değil yazılımı o kadar övülen bir firma diye aldım ben hiç böyle beklemezdim anlatılanlar fasa fiso..

Oyla:

bydost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
noname
Cihazım
Xiaomi A2 Lite
Konular
0
Rezillik başka bir şey değil yazılımı o kadar övülen bir firma diye aldım ben hiç böyle beklemezdim anlatılanlar fasa fiso..

telefon fiyat/performans olarak iyi, yazılımda sınıfta kaldı maalesef. :/

Oyla:
Üst Alt