Yardım 9.2.2.0 - TWRP ve ROOT hk.

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
S.Aleyküm,

Mi 6 cihazımı 9.2.2.0 sürümüne döndürüp root atmak istiyorum. Bunun sebebi de reklamları engelleyebilmek, kulaklık sesini yükseltmek ve bilhassa şu özelliği eklemek için. Rehber - T9 Arama Desteği Ekleme [HG Anlatım]

Şuan bootloader kilidini açtım ve Global Beta romundayım. Bana yol gösterip yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?

Küçük bir ekleme, bir çok konuya baktım ve kafam karıştığı. Bu sebepten bu konuyu açıp forumda kirliliğe neden olduysam kusuruma bakmayın :) TWRP yüklemeyi denedim fakat başaramadım sanırım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca ben root işlemini yaptıktan sonra, bootloader kilidini kapatıp rootlu olarak kullanmaya devam edebiliyor muyum romu, kafamda deli sorular. Ne, nedir anlayabilmiş değililim. En son kitkat zamanında bu işlere bulaşmıştım huawei ile. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
yanıtınız için teşekkürler, twrp ve root işlemini halledik ses sorununu da çözdüm. geriye sadece Rehber - T9 Arama Desteği Ekleme [HG Anlatım] olayı kaldı bunu bir türlü yapamadım. ama aklıma bir şey takıldı tema dosyalarında incallui diye bi dosya var tema ile bu özellik telefona kazandırılabilir mi acaba bunu merak ediyorum.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
yanıtınız için teşekkürler, twrp ve root işlemini halledik ses sorununu da çözdüm. geriye sadece Rehber - T9 Arama Desteği Ekleme [HG Anlatım] olayı kaldı bunu bir türlü yapamadım. ama aklıma bir şey takıldı tema dosyalarında incallui diye bi dosya var tema ile bu özellik telefona kazandırılabilir mi acaba bunu merak ediyorum.
Rica ederim hocam. T9 arama desteği ne onu bile bilmiyorum,yetişemiyorum teknolojiye ama linkteki t9 konusuna yazarsan yardımcı olunur,ayrıca orda "her cihazda çalışmayabilir" denilmiş :)tema olaylarına da cahilim hocam ama VSM hocam bu işin babasıdır :)

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bağlantılı konu olduğu için buraya yazıyorum ben de merak ettiğim bir şeyi. Global beta son sürüm kullanıyorum şu an ve magisk ile root atmak istiyorum. Global beta romda bunun bir sakıncası var mı ? Bir iki kişi mi ekranında kalıyor demisti. Yani kısacası custom romda olduğu gibi global beta romda da rahatça twrp kullanabilir miyim ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Bağlantılı konu olduğu için buraya yazıyorum ben de merak ettiğim bir şeyi. Global beta son sürüm kullanıyorum şu an ve magisk ile root atmak istiyorum. Global beta romda bunun bir sakıncası var mı ? Bir iki kişi mi ekranında kalıyor demisti. Yani kısacası custom romda olduğu gibi global beta romda da rahatça twrp kullanabilir miyim ?

Bende silinmisti herseferinde yeniden twrp kurmak zorunda kalmistim ama dene bi belki ozamanlar oluyodu smdi olmuyordur

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bende silinmisti herseferinde yeniden twrp kurmak zorunda kalmistim ama dene bi belki ozamanlar oluyodu smdi olmuyordur
Deneme yanılma olmasın diye sorma gereği duydum :)

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Deneme yanılma olmasın diye sorma gereği duydum :)

Oyla:
Üst Alt