İnceleme [9.0][SAGIT] Rom Arayışına Son :)

Beğendiniz mi ?

• Vay be güzelmiş !

Oy: 18 64,3%
  • İşe yaramıyor :(

Oy: 10 35,7%

• Kullanılan toplam oy
    28

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Selamun aleyküm hocam mi 6 daki pil ömrü azlığı yüzünden eu 9.0dan android 7 epic roma geçicektim ki bu yöntemi gördüm bende yapmaya çalışıcam inşaallah olumlu sonuç alırım
O kadar pil azlığı varsa bataryadan kaynaklı hasarınız olabilir . Teknik servise gitmenizi tavsiye ederim

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Tabiki :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bütün miuilarda ve sadece miuilarda geçerlidir :)

Hocam sizin gibi 5bin mahlık tel kullanıcısını 3350 mah ile merak ettirebildiysek ne mutlu bize :D
Hocam bataryadan ziyade oyun performansını artıracağı yönünde düşüncem var. Kullandığım tüm MIUI romlarda kasma oluyor hafifte olsa. Ve bu hafta içinde turnuva var oyunda. Anlarsınız 1 saniyelik donma bile kaybetmemize neden oluyor.
Saygılaryn~~

emirhanb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xioami mi 6
Konular
1
hocam dosyaları paylaşırsanız denemek isterim :) elinize emeğinize sağlık

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Arkadaşlar her seferinde eu romdan ayrılıp Aosp romların performansıyla eğlenmek ve miui'ın kararlı ve uzun giden pil ömrünü özlemek arasında uzun bir süre git gel yaşadıktan sonra bir şeyler keşfettim .

Aosp romlarda kullanıcı verisi ve önbelleğini f2fs dosya sistemine formatlayıp bu formatı destekleyen kernel kullandığımızda cihazın uçuş moduna geçtiğini tecrübe edenler aramızda illaki olmuştur . Acaba miui romu f2fs üzerinde çalıştırabilir miyiz diye bayağı araştırma yaptım . Bütün maceram bu yönde ilerledi . Tabi bilirsiniz ki f2fs miui üzerinde şöyle dursun custom kerneller bile miui ile düzgün çalışmıyor . Önce Rev os'u keşfettim ve kernel denedim gayet başarılıydı sonrasında ...

Bir dakika bu ne :D
Çok uzun hikaye ama şu ekteki benchmark skorunu diyorum . Mi6 ya 2 sene önceki oneplus 5'in fake skorunu nasıl ( overclock yok ) geçirttim . Ve bu performans ile bu batarya ömrünü nasıl elde ettim .

1) Son kez bütün verilerinizi yedekleyip pc ye aktardım .
2) twrp-sagit_arian-3.2.1-0.img ( ismi ezbere yazdım arian isimli geliştiricinin recoverysini bulup ) kurdum .
3) data ve cache 'yi f2fs olarak formatladım
4) miui rom , f2fs destekleyen (vantomkernel) ve fstab.qcom editleyen zip dosyasını telefonun ana dizinine aktardım.
5) rom kernel ve zipi dahiliden flaşladık .

Hepsi bu kadardı. Artık telefonu açabilirdik .
Bir gün boyunca telefonun alışmasını ve data ile önbelleği gönlünce doldurmasını bekledim . Cihazın serin olduğu bir an (40°C nin altı) performans modunu açıp ( miuipro kurmuştum quick settingsde mevcut ) geekbench çekirdek performansına bakalım dedik ve olan oldu .

Neyse ki bu performansa günlük hayatta mi6 kullanıcısı olduğumuz için ihtiyaç duymuyoruz önemli olan ekran süresi dediler.

Normal bir kullanıcı gibi wifi ve senkronizasyonu açık tutup (volte ve okuma modunu şahsen kullandığım için açtım)

2 saat 50dk drive'dan online film izledik
2 saat 15dk chrome'da sörf yaptık
45 dakika ful ayarlarda mobile legends oynadık
35 dakika youtubeda 1080p video izledik (bazen 720p oldu)
35 dakika instagramda sörf yaptık
30 dakika telegramda sörf yaptık
Diğer uygulamalarda toplam 60 dakika gezindik . Totalde 8.5 saat ekran süresi elde ettik ancak yaklaşık 2 gün (19 saat 35dk kullandık ).

Arkadaşlar bu cihaz 2 yıllık ve bayağı eski olduğundan sizde pilin sağlığına bağlı olarak daha iyi sonuçlar verebilir . Amacım sadece test etmek ve paylaşmaktı . Buraya kadar okuduysanız çok sağolun İyi forumlar .

Not: performans testini miuipro'da denedim
Gcam çalışmadığı ve bir kullanıcı olarak gcam kullandığım için ( sadece cache ve sistemi silerek ) Revos'a geçtim . Aralarında pil performansı fark edeceğini düşünmüyorum çünkü ikisinde de aynı kerneli kullandık.

Mi6 için fstab.qcom zipini ve custom kerneli isteyenlerle paylaşacağım .

Not2: Android bilginiz yeterli düzeyde değilse tavsiye etmiyor ve sorumluluk kabul etmiyorum , kendi riskinizi alarak deneyin :)

Not3: magisk'te fde.ai modülünü de kullanıyordum şimdi hatırladım .
Hocam pixel romunda bunu deneyebilirmiyiz? Yoksa sadece mıuı romlardamı olur
Bu arada çok güzel konu olmuş ellerine emeğine sağlık

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Hocam bataryadan ziyade oyun performansını artıracağı yönünde düşüncem var. Kullandığım tüm MIUI romlarda kasma oluyor hafifte olsa. Ve bu hafta içinde turnuva var oyunda. Anlarsınız 1 saniyelik donma bile kaybetmemize neden oluyor.
Saygılaryn~~
Anlıyorum hocam :))

Hocam pixel romunda bunu deneyebilirmiyiz? Yoksa sadece mıuı romlardamı olur
Bu arada çok güzel konu olmuş ellerine emeğine sağlık

Sağolun hocam , f2fs sistemine aosp tabanlı romlarda geçerek kullanabilirsiniz zaten . Amaç miui ile kullanabilmekti yani yazıda onu anlatmaya çalışmıştım.[/QUOTE]

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Şu an Miui Pro kullanıyorum. Hiçbir veri kaybı olmadan f2fs ye geçiş yapabilir miyim?

Bu arada zip dosyasını ve kernel linkini atar mısınız rica etsem

ibrahimgbt

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
8
Ayni uyarlamayi Mi8 için de bekliyoruz hocam. Eğer dediklerinizin %70i bile oluyorsa, çok hayir dua alirsiniz

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Şu an Miui Pro kullanıyorum. Hiçbir veri kaybı olmadan f2fs ye geçiş yapabilir miyim?

Bu arada zip dosyasını ve kernel linkini atar mısınız rica etsem
Linki bırakacağım , verileriniz malesef silinecek format işlemi var çünkü hocam yedek almanızı tavsiye ederim

Ayni uyarlamayi Mi8 için de bekliyoruz hocam. Eğer dediklerinizin %70i bile oluyorsa, çok hayir dua alirsiniz
Mi8'in nasıl ihtiyacı olabilir hocam sd845 var :D

Mi6 için custom kernel ve fstab linki bırakıyorum :

Son düzenleme:

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım