Rom [8.1][PORT] Mi A1 için MiRoom Yükleme Rehberi

ialpin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
mi band
Konular
0
Bu sabah epic romdan bu roma geçtim.
Pil konusunda epic romdan daha iyi.
Bende arayüzde takılmalar meydana geldi. Özellikle launcherin sol tarafında ki kısayollar çok ağır çalıştı.
Tekrardan epic roma dönüş yaptım. Bu romun biraz daha geliştirilmesi için zaman tanımak gerek.

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
Bu sabah epic romdan bu roma geçtim.
Pil konusunda epic romdan daha iyi.
Bende arayüzde takılmalar meydana geldi. Özellikle launcherin sol tarafında ki kısayollar çok ağır çalıştı.
Tekrardan epic roma dönüş yaptım. Bu romun biraz daha geliştirilmesi için zaman tanımak gerek.
Evet gittikçe gelişiyor zaten. Yakında mükemmel bir miui romuna sahip olabiliriz belki. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xda da konusunu göremedim, konusu olsa yorumlar yol gösterici oluyordu.
Rus romu olduğu için pek güvenemedim yüklemek için.
Evet xdada konusu yok. Lakin çoğu yeni sürüm güncellemesi bile xdaya geç geliyor. Ayrıca rus romuna neden güvenemiyorsunuz. Bugün o stabil ve bugsyz romu çıkardılar. Ayrıca Rusya'nın en büyük geliştirici forumu 4pda.ru'yu hafife almayın çoğu beklemediğimiz şey ruslardan gelebilir.;)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu romda saati nasıl ortaya alırız?
Maalesef öyle bir şansımız yok yine de epic için geliştirilen dosyayı deneyebilirsiniz.

Muhammed7

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Cimşit
Cihazım
Yok
Konular
7
BEN ŞU SCREENSHOTLARDAKİ FONT UN DOSYASINI ALABİLİRMİYİM ? .

mstyy35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
2
Yaklaşık 3 gündür kullanıyorum çok memnunum hiç takılma ya da hata ile karşılaşmadı. Sadece home tuşu ile ana ekrana dönmüyordu. Nova launcher kullandığım için o tuşu atayarak sorunu çözdüm. Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaptım biraz vaktimi aldı zorlandım ama işe yaradı. Çok teşekkürler

sempaticafe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi mi a1
Meslek
Bilgi işlem
Konular
2
Epic rom ile başlayan, miui maceramızı, yarenersonmez hocam ve sizlerin sayesinde, Tissot ile devam edeceğiz gibi... Rom'u 17:00 gibi %65 şarj ile kurdum 23:55 şuan %7 programlar, güncellemeler, veri aktarımı moduller herşey bitti. Şuana kadar bir kere systemiu hatası aldım. Güncellemeler sonrası o da düzeldi. Epic rom da alıştığım tam ekran hareketlerini çalıştıramadım o üzdü sadece. Sağlık olsun... A1 kullanan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlaka deneyin. Herşey için teşekkür eder, iyi geceler dilerim.

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Mi A1 için MiRoom MİUİ 10 Port

MiRoom 9.3.7

Epic Romdan farkı nedir?

- Epic rom kurarken userdata.img diye bir şey flaşlamak gerekiyordu. Her ne kadar ben flaşlamasam da hafıza sorunu olan arkadaşlar için bu gerekliydi.

MiRooma istediğiniz 8.1 kernelini yükleyebilirsiniz.

NOT: Franco kernel ile geliyor. Dolayısı ile çift tık çalışmayacaktır. Çift tık ile dokunarak telefonu açmak istiyorsanız. Destekleyecek bir kernel flaşlayabilirsiniz.

- Epic romda bazı buglar vardı. Kimi kullananlarda kendiliğinden çözülse bile bazılarında yine o buglar devam ediyordu. Neydi o buglar;

FM radyo çalışmıyordu.
Okuma modu çalışmıyordu. (Kendiliğinden düzeldi)
Pusula çalışmıyordu. (Kendiliğinden düzeldi)

NOT: Ben kurduğumda hiçbir sorunla karşılaşmadım. Eğer siz bazı sorunlarla karşılaşırsanız. Konunun altına yorum yapın. Çözümünü bulalım. :)

MiRoomun en büyük avantajı userdata.img dosyasına gerek kalmadan direk kurulabilmesidir. Ayrıca romda her şey düzgün olarak çalışmaktadır.
En büyük artısı pil konusunda iyi işler çıkaran bir romdur.

Epic rom yükleme rehberi:

Rom - [8.1][PORT] Mi A1 için Miui 10 Yükleme Rehberi

KURULUM

NOT: Başlamadan önce verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.

Eğer android 9.0'da iseniz aşağıdaki rehberden 8.1e dönmeniz gerekiyor.

Rehber - Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

Kurulum için gerekli dosyalar:

1.

2.

3.

5. Fastboot modunda cihazınız görünmezse bu sürücüleri yüklemeniz gerekir:
TWRP yüklü değil ise rehberden yükleyebilirsiniz.

İlk defa kuracaksanız:

Recovery - Xiaomi Mi A1 Kalıcı Olarak TWRP Yükleme Rehberi
Yukarıdaki linki tıklayıp hazırladığım "twrp kurulum" rehberiyle telefonunuzun bootloader kilidini kaldırıp twrp yükleyin.

Telefonu "ses açma" + "power" tuşlarına basılı tutarak veya Minimal Adb/fastboot yazılımını açıp "adb reboot recovery" komutu ile twrp'ye girin.

Twrp'ye girince bilgisayarım içerisinde cihazınız görünecek ve twrp klasörü olacaktır.
İndirdiğiniz MiRoom 9.3.7 dosyasını olduğu gibi zipten çıkarmadan bu klasörün içine kopyalayın. Kopyalama sırasında hiçbir şeye dokunmayın.

Daha sonra telefonu açıp "wipe" menüsüne girip kaydırma yaparak "wipe" işlemini uygulayın.
Geri tuşu ile ana menüye dönüp "install" menüsüne girin. Twrp klasörünü açın. Zip dosyasına dokunun.
"Reboot after installation is complete" seçeneğini seçin ve alttaki çubuğu kaydırarak işlemi başlatın kurulumu başlatın.
3-5 dakika içinde kurulum tamamlanacaktır.
Bittikten sonra yeniden başlatın.

Yaklaşık 10 dakika içinde rom açılmış olacaktır.
İlk başta dil seçeneği rusça olabilir.
Telefonu aktif ettikten sonra veya ağa bağlandıktan sonra dil seçeneğini değiştirebilirsiniz.

NOTLAR:

Magisk yüklemenize gerek yok gömülü olarak geliyor.

Google kamera kodu aktif aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
(Pixel 2)
(Pixel 3 gece modu dahil)

GPS doğru göstermiyorsa aşağıdaki uygulama ile kalibre edebillirsiniz.

NOT: Resimler bir önceki sürümündür. Yeni sürümde gece modu eklenmesi, optimizasyon iyileştirilmesi gibi bir çok geliştirme yapılmıştır.
Beta yazmasına rağmen gayet stabil, hızlı ve akıcı bir arayüz deneyimi sunmaktadır.

- Xposed İnstaller kurulmuyor.

HATALARIM OLDUYSA AFFOLA. İLK KEZ BİR ROM REHBERİ YAZDIM. EKSİĞİM, YANLIŞIM, AKLINIZA TAKILAN BİR SORU VEYA HERHANGİ BİR ŞEY OLDUYSA LÜTFEN YORUM OLARAK YAZIN.

YAREN ERSÖNMEZ'E TEŞEKKÜRLER

SAYGILARIMLA :D

Tamamen stabil olana kadar takip etmeye devam. Epic romda ki tek sıkıntım bazı uygulamalarda bildirim gelmemesi. Bu sorun bu rom da yoksa geçiş yaparım. Beklemedeyim

Sosis ve Salam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Saf Android'in çöp olduğunu bir kez daha anladım. Her güncelleme de telefon çöp oluyordu, bu romu yaklaşık bir haftadır kullanıyorum gayet stabil hiçbir sorun görmedim ve epic roma göre daha iyi. Şarj konusunda stok romu ikiye katlıyor 4-5 saat ekran kullanım süresi alıyordum saf android de bu romda %40 şarjla 3 saat ekran kullanım süresi alıyorum. A1 kullanan herkese tavsiye ediyorum.

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Ben bu romun 9.4.25 olan sürümünü dün yükledim cihazıma. Fakat Mi hesabıma giriş yapamıyorum. Tema yüklemek istedim sadece, bunu yapabilmek için bir alternatif var mı?

dugers

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Syt
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makine Müh
Konular
1
Ben bu romun 9.4.25 olan sürümünü dün yükledim cihazıma. Fakat Mi hesabıma giriş yapamıyorum. Tema yüklemek istedim sadece, bunu yapabilmek için bir alternatif var mı?
Xda da böyle bir şey gördüm belki işinize yarayabilir.

Mi Account Login Fix
>Open /system/build.prop
>Find those lines and edit them into tissot:
-ro.product.device
-ro.product.name
-ro.vendor.product.name
-ro.vendor.product.device

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
android 9.0 dan 8.1 de dönüş yaptıgımda twrp yuklenmiş oluyormu ? yeniden bunu yüklemek için twrp kurmamız gerekiyormu yoksa direk kurmadan yapabiliyormuyuz ?

Üst Alt