Rehber 7T Unbrick Dosyaları / Firmware İsimlendirmeleri

• Konbuyu başlatan Zenex
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 1K

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Firmware İsimlendirmeleri

HD01AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
HD01BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

O kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103

HD01AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)
Elinize sağlık Hüseyin hocam

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Eline sağlık hocam :)

Bagok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Elinize sağlık

nonamesa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asafa
Cihazım
mi 9
Konular
0

Unbrick Dosyaları

Merhaba cihazı mi 9 hard brick oldu ve ilk olarak adil ike kendi kafama gore birseyler denedim ve fasboot gormuyor yetkili hesap ile degisik bi room atıldı ama simdi fasboot hala hic gormuyor ve cihazdaki room raphel isimli bi rom android 9 ama fastboot okumadıgı icon hic bir Islam yapamıyorum edl ve adb olarak okuyor ama fastboot da hic tepki yok biligsayara hic baglantı yok gibi ve room da dokunmatik calısmıyor sadwce edl gecmek icin atı arkadaşı bu roomu ne yapa bilirim

nonamesa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asafa
Cihazım
mi 9
Konular
0
Eline sağlık hocam :)
Merhaba iyi gunler mi 9 bir cihazı var islemli firehouse at mama calıstım ama fasbot tamamen gitti bilgisayara baglayınca hic birsey takımı degil gibi tepki yok ama adb ve edl de okuyor hard brick olmustu yetkili hesapla sacha bir rom atıldı raphel android 9 dokunmatik calısmıyor ve dedigim gigi fastboot calısmadıgı icin bu room da takili kalsin her hangi bir cozum varmıdır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

10.0.9 ile güncellendi. Zenex hocamın eline sağlık.
Merhaba iyi gunler mi 9 bir cihazı var islemli firehouse at mama calıstım ama fasbot tamamen gitti bilgisayara baglayınca hic birsey takımı degil gibi tepki yok ama adb ve edl de okuyor hard brick olmustu yetkili hesapla sacha bir rom atıldı raphel android 9 dokunmatik calısmıyor ve dedigim gigi fastboot calısmadıgı icin bu room da takili kalsin her hangi bir cozum varmıdır

Üst Alt