Tavsiye 5000-5500 TL arası telefon tavsiyesi

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Şu an Mi 9 SE kullanıyorum (IMEI kayıtlı) genel anlamda memnunum tek sıkıntısı batarya. Yeni çıkan telefonlar hep büyük ama yapacak bişey yok. Aklımda bir kaç telefon var sizinde fikirlerinizi almak istedim. Yine IMEI kayıtlı almayı düşünüyorum ama uygun fiyata garantili varsa değerlendirmekte isterim.

Aklımdaki iki model:
-OnePlus 9R
-Xiaomi Mi 10T Pro

OnePlus 9R daha ağır basıyor hem ekran hem tasarım hem de IMEI sorunları Xiaomi kadar yok. Fakat bu "R" modeli çok konuşulmadı ve hat problemleri vs var diyenler, Çin-Hindistan için özel çıktı bu yüzden güncelleme az alır-almaz diyenler vs vs.
Xiaomi Mi 10T Pro ise hem kalın hem de IPS ekran ve MIUI biraz sinir etmeye başladı özellikle son konularımda ki sorunlar vs. ama bu modelin de kamerası ağır basıyor.

Sizin bu fiyat aralığında tavsiyeleriniz nelerdir?
Bu iki modeli kullananların yorumları nelerdir?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Ben olsam kesinlikle Samsung S20 FE modelini alırdım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
S20 FE Snapdragonlı modelini öneririm.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
OnePlus güzel cihaz ama yedek parça konusu gerçekten sıkıntılı.
Cihaz ekranı kırılır, batarya ölür bir kaza olur.
Sonuçta SD 870 iyi bir işlemci bu cihaz 5 seneyi görür. Uzun vadede düşünmek lazım.
Şu linke bir bakmak lazım. |(

SD işlemcili S20 FE güzel çözüm.
Amoled takıntısı yoksa Mi 10T Pro da iş görür.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
OnePlus güzel cihaz ama yedek parça konusu gerçekten sıkıntılı.
Cihaz ekranı kırılır, batarya ölür bir kaza olur.
Sonuçta SD 870 iyi bir işlemci bu cihaz 5 seneyi görür. Uzun vadede düşünmek lazım.
Şu linke bir bakmak lazım. |(

SD işlemcili S20 FE güzel çözüm.
Amoled takıntısı yoksa Mi 10T Pro da iş görür.
Şu an bayağı ikilemde kaldım 9R yerine 8T al diyenler de var zaten aynısı makyajlanmış hali. Mi 10T Pro kalın olması ve ekranı yüzünden emin değilim küçük telefondan geçeceğim için. Samsung'a bakmaya başladım fakat hala içim ısınamadı.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Şu an bayağı ikilemde kaldım 9R yerine 8T al diyenler de var zaten aynısı makyajlanmış hali. Mi 10T Pro kalın olması ve ekranı yüzünden emin değilim küçük telefondan geçeceğim için. Samsung'a bakmaya başladım fakat hala içim ısınamadı.
Samsung o S20 FE'yi sırf Xiaomi ile yarışmak için bu fiyata satıyor. Çünkü Xiaomi satış rakamlarında Samsung'u da geçti en çok satan marka oldu. S20 FE güzel cihaz tek kusuru 5G yok. Ülkemizde 5G hayli yavaş ilerliyor aslında 5G de çok sorun olmaz gibi. Xiaomi alırsanız eu rom tercih etmeniz gerekecek. Mi 10T ekranı düşük mavi ışık oranına sahip beyazı hafif sarımsı yan yana koyunca S20 FE ekranı çok hoş gelir göze.
Başta bu sarımsı olayını görünce soğudum ama sonra göz yormadığını fark edince hoşuma gitmeye başladı.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Samsung en son bakacağım marka yine de teşekkür ederim listeye aldım bu fiyata garantili olması artısı
Eskiden olsa söylediğine hak verirdim ama şu an Samsung kendini aştı. Güncelleme konusunda üzmez, yazılımı stabil hale geldi sonunda.
Xiaomi MIUI 8'den sonra stabilite sorunlarını ve diğer küçük sorunları (bildirim gibi) çözemedi. Oneplus ise çok sade arayüze sahip. Bir süre sonra sıkabilir. İmkan varsa mağazaya gidip deneyin öyle karar verin. Her şey kağıt üstü bilgileriyle olmuyor :)

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Samsung o S20 FE'yi sırf Xiaomi ile yarışmak için bu fiyata satıyor. Çünkü Xiaomi satış rakamlarında Samsung'u da geçti en çok satan marka oldu. S20 FE güzel cihaz tek kusuru 5G yok. Ülkemizde 5G hayli yavaş ilerliyor aslında 5G de çok sorun olmaz gibi. Xiaomi alırsanız eu rom tercih etmeniz gerekecek. Mi 10T ekranı düşük mavi ışık oranına sahip beyazı hafif sarımsı yan yana koyunca S20 FE ekranı çok hoş gelir göze.
Başta bu sarımsı olayını görünce soğudum ama sonra göz yormadığını fark edince hoşuma gitmeye başladı.
Çok telefon değiştiren biri değilim hocam elimdeki telefon 3. veya 4. telefonum batarya ve MIUI sorunları için değiştirmek istiyorum. İlk kez bu kadar para vereceğim almışken iyisini alayım ve 4-5 yıl kullanayım diyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eskiden olsa söylediğine hak verirdim ama şu an Samsung kendini aştı. Güncelleme konusunda üzmez, yazılımı stabil hale geldi sonunda.
Xiaomi MIUI 8'den sonra stabilite sorunlarını ve diğer küçük sorunları (bildirim gibi) çözemedi. Oneplus ise çok sade arayüze sahip. Bir süre sonra sıkabilir. İmkan varsa mağazaya gidip deneyin öyle karar verin. Her şey kağıt üstü bilgileriyle olmuyor :)
Doğrudur. Fakat çok telefon değiştiren birisi değilim bu yüzden almışken 4-5 yıl kullanayım diyorum. Samsung'dan çok çektim aynı şekilde çevremden de çok olumlu yorum almadım tekrar risk almak istemiyorum özellikle 5K'yı gözden çıkarmışken. Xiaomi dediğiniz gibi bildirim ve ufak tefek buglar sinir bozmaya başladı. OnePlus sade ve hızlı diyorlar.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Çok telefon değiştiren biri değilim hocam elimdeki telefon 3. veya 4. telefonum batarya ve MIUI sorunları için değiştirmek istiyorum. İlk kez bu kadar para vereceğim almışken iyisini alayım ve 4-5 yıl kullanayım diyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Doğrudur. Fakat çok telefon değiştiren birisi değilim bu yüzden almışken 4-5 yıl kullanayım diyorum. Samsung'dan çok çektim aynı şekilde çevremden de çok olumlu yorum almadım tekrar risk almak istemiyorum özellikle 5K'yı gözden çıkarmışken. Xiaomi dediğiniz gibi bildirim ve ufak tefek buglar sinir bozmaya başladı. OnePlus sade ve hızlı diyorlar.
Samsung uzun vadede hep sorun çıkartır o şaşmaz. 4-5 sene kullanırım diyorsanız 5G içeren bir model daha faydalı olur.

Üst Alt