Soru 5 ghz internet 2.4 ghz nasil dagitilir?

mydurmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
note 4
Konular
6
telefonu repeater olarak kullanmak istiyorum. modemden aldigim ağ 5 ghz. bunu dagittigim zaman benim pcdeki wifi adaptor 5 ghz desteklemiyor. acaba bu agi telefondan 2.4 ghz dagitabilir miyim?

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3
mobil erişim noktası açtığınız kısımda ayarı olması gerekiyor ister 2.4 ister 5ghz de mobil erişim noktası açabilirsin.

mydurmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
note 4
Konular
6
mobil erişim noktası açtığınız kısımda ayarı olması gerekiyor ister 2.4 ister 5ghz de mobil erişim noktası açabilirsin.
mobil veride yapiliyor da aldigim wifiyi dagitirken yapamiyorum

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3
mobil veride yapiliyor da aldigim wifiyi dagitirken yapamiyorum
O zaman muhtemelen donanımsal bir sınırlama vardır, 5ghz ve 2.4ghz aynı anda kullanılamıyordur o sebeple 5 ghz wifi yi 2.4ghz olarak yayamıyorsundur.

Edit: Muhtemelen xiaomi yazılımı ile alakalı olsa gerek, çünkü senin için note 10 plus telefonumda denedim 5ghz wifi yi 2.4ghz olarak paylaşabiliyorum.

mydurmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
note 4
Konular
6
O zaman muhtemelen donanımsal bir sınırlama vardır, 5ghz ve 2.4ghz aynı anda kullanılamıyordur o sebeple 5 ghz wifi yi 2.4ghz olarak yayamıyorsundur.

Edit: Muhtemelen xiaomi yazılımı ile alakalı olsa gerek, çünkü senin için note 10 plus telefonumda denedim 5ghz wifi yi 2.4ghz olarak paylaşabiliyorum.
mesela mi 8 var bir de. onda custom rom var. o dagitabiliyor. uyumlulugu genislet diye de bi secenek var o romlarda. artik yazilimsal mi donanimsal mi bilmiyorum. bunun icin bile o romlara gecmeyi dusunuyorum

hakan0056

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
usb kablo ıle pcye baglarsan 5g wifi ile bağlanmış oluyor. ben o sekılde yapıyorum telefonla ısım olmadıgı zamanlarda

Hitmantextil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
11

Telefonun rootluyaa VPN hotspot indir uygulamaya girin, sağ üstteki wifi işaretine tıklayın wifi hotspot a tıklayın ap band kısmını 5ghz yapın, save tuşuna uygulamanın içinde wifi hotspot tuşuna basın bu kadar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer root yok ise uygulamaya girin sağ üstteki wifi işaretine basın, repeater a tıklayın ap band ı 5hhz seçin save diyin. Uygulama içinden en üstten repeater e tıklayın.

Son düzenleme:

mydurmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
note 4
Konular
6
Telefonun rootluyaa VPN hotspot indir uygulamaya girin, sağ üstteki wifi işaretine tıklayın wifi hotspot a tıklayın ap band kısmını 5ghz yapın, save tuşuna uygulamanın içinde wifi hotspot tuşuna basın bu kadar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer root yok ise uygulamaya girin sağ üstteki wifi işaretine basın, repeater a tıklayın ap band ı 5hhz seçin save diyin. Uygulama içinden en üstten repeater e tıklayın.
bu pdanet gibi bisey galiba. o zaman telefonun kendi dagitimini degistiremiyoruz anladigim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Telefonun donanım özellikleri bu konuda etkili olabilir.
Mesela ben Mi 10T kullanıyorum.
5 ghz aldığım Wi-Fi ağını 2.4 veya 5 ghz olarak iki şekilde de paylaşabiliyorum. Evde eski bir modem varsa bridge moduna alıp ethernet kablosu üzerinden bağlayıp 2.4 ghz yayın da yapabilirsiniz. Çok daha verimli olur.

Üst Alt