Rehber 4 Çekirdeği Aktif Etme

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Evet snapdragon 821 değil de sanki 801 gibi çalışıyor telefon ama bunu fark edemeyenler için ortada sorun yok.

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
2.15 ghz de sadece 5 saniye çalışmış.Herhangi bir yükseltme yok 1.8 ghz de çalışıyor hala

usmcsas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan Mert
Cihazım
Mi5s
Konular
1
keen ayar Thermal-Core control ayarını kapatmak. Bu telefon ısınınca tele
Çok şey söylemek gerek ama şunu söyleyeyim Xioami'nin eskitme politikasından başka bişey değil.
Farklı marka cihazlarda bu durum kesinlikle yaşanmıyor . İki çekirdek gerektiğinde çalışıyor çalışırsa şarjın biten diyen arkaşlara sadece gülüyorum şuanda bende Leeco Le Pro 3 var cihazım SD821 işlemcili ve bu işlemciyi kullanan en hızlı telefon frekans değerleride ortadır. 2.35+2.15 ghz şeklinde çalışıyor. Hiçbir zaman 4 çekirdeğin altına düşmüyor cihazım oyunda-internette-sosyal medyada . Bazı arkadaşlar da 4 çekirdek aslında çalışıtığını programların yanlış gösterdiğini savunuyor koskaca android ekosisteminde 1 milyar cihazın doğru xioami cihazlarına gelince yanlış gösteriyormuş. Kararı size bırakıyorum.

Tek ve kalıcı çözüm miui kullanırken Bootloadeer kilidi açıp rootlayıp kernel yüklemek veyahutta custom rom yüklemek (miui tabanlı olmayan) başka türlü yapacak bişey yok.

Hocam hangi romu önerirsiniz custom olarak ? Teşekkürler

TwoEasy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
İphone 5s
Konular
17
Hocam programda 4.çekirdek zaten açık gözüküyor ama cpu-zde sadece çift çekirdek aktif. Yani gösterdiğiniz ayar işe yaramadı ne yapmam lazım

ogulcankilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
2
Mevzu 4 çekirdek aktif veya aktif olmaması değil miui tabanlı romlarda Mi5s için konuşuyorum, cihaz yük altındayken ne yaparsanız yapın cihaz ısınınca 4. çekirdeği kapatıp frekans hızlarını 1333mhz düşürecektir. çekirdek kontrolünü kapatmakta sorunu çözmüyor, thermal ile ilgili sistemdeki bazı dosyaları silerek belki bunu engellersiniz yinede telefon ısındığında çekirdekleri kapatacaktır veya mhz düşürecektir veya cihazı kapatacaktır bu tecrübeyle sabit bir durum bu neden böyle olduğunuda bilmiyorum sanırsam cihaz thermal throttling e giriyor bu işlemcide böyle bir sorun olmadığı söyleniyor yinede meçhul bir durum snapdragon 810 daki duruma benzer bir durum yaşıyoruz hep birlikte

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Mi 5S kullanıcısı arkadaşlar lütfen Oreo sürümünün gelmesini bekleyelim. Eninde sonunda bir şekilde gelecek. MIUI 10 8.7.12 sürümünde kasma yaşamıyorum ben pil süresi ve kamera kalitesi iyi değil şimdilik. Günlük kullanımda hız bakımından bir sorun yaratmıyor. MIUI 9'a göre çok daha hızlı.

ogulcankilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
2
Mi 5S kullanıcısı arkadaşlar lütfen Oreo sürümünün gelmesini bekleyelim. Eninde sonunda bir şekilde gelecek. MIUI 10 8.7.12 sürümünde kasma yaşamıyorum ben pil süresi ve kamera kalitesi iyi değil şimdilik. Günlük kullanımda hız bakımından bir sorun yaratmıyor. MIUI 9'a göre çok daha hızlı.
hocam epic rom daha rom yapmıyor mu ? bilgin varmı bu konuda

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30

Ben düzeleceğini sanmıyorum miui 7'de gelen Mi4 miui 8-miui 9 da dahil olmak üzere hiçbir zaman aktif olmadı. Ben aktif olacağını sanmıyorum yeni cihaz satmak için eski cihazları satmamak veya elden çıkarılması için yapılan bişey olduğunu düşünüyorum.

usmcsas
Rom olarak önerim yok hali hazırda mi5s/mi5s plus kullanmıyorum. Xda sitesini iyice inceleyip pil-performans-stabilite üzerinde kendinize uygun romu bulmaya çalışın iyi akşamlar dilerim. :)

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Aktif olmazsa Kernel Auditor uygulaması boşuna durmuyor hocam. Mi 5S, Mi 5'ten sonra çıkmış bir cihaz Mi 5'te uygulamadıkları yöntemi 5S'e uygulamazlar.

Üst Alt