Yardım 4.5G İhale sonuçları, Hangi Operatör Mi4 TDD LTE yi destekleyecek

metra01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Dün yapılan ihale ile yeni frekanslar satıldı. Mi4 TDD LTE yi hangi operatör/operatörler destekleyecek?.
Bilgisi olan varsa, yanıtlarsa teşekkür ederim.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam siz yanlış biliyorsunuz taşıyıcı başı download hızıdır 21mbps 3tasiyici ile 63 eder.

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tamam aynı şeyi demiyor muyuz? 8 Mbps'nin yaklaşık olarak 1 MB/sn ile indridiğini düşünürsek 21 Mbps demek 3MB/sn olur. 3 taşıyıcıyla teorik olarak 63 Mbps yani 9 MB/sn olur. Ama bu hızda teorik, teknik olarak imkansız hız.

Oyla:

casshern

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
Tamam aynı şeyi demiyor muyuz? 8 Mbps'nin yaklaşık olarak 1 MB/sn ile indridiğini düşünürsek 21 Mbps demek 3MB/sn olur. 3 taşıyıcıyla teorik olarak 63 Mbps yani 9 MB/sn olur. Ama bu hızda teorik, teknik olarak imkansız hız.
Hocam direk 21mb download edebilirsin ama su var mevcut altyapı desteklemez genelde bir sahanın kapasitesi yaklaşık 100 mbps ve sahada 3 sectorden hesap edersek sector başı turkcell İstanbul da 4 taşıyıcı 4x3 12 paylastirirsan çok düşer. gece 5 gibi speedtest edin anlayacaksınız.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam mümkün değil dediğin şey. 3G'nin desteklediği hız zaten 21 Mbps. Bu 21MB/sn değildir.

Oyla:

casshern

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
Hocam mümkün değil dediğin şey. 3G'nin desteklediği hız zaten 21 Mbps. Bu 21MB/sn değildir.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam bende diyorum ki 3G altyapısının tek taşıyıcıyla desteklediği maximum teorik hız 21Mbpsdir. Bu da yaklaşık 3 Mb/sn'ye denk gelir. Biz Dünya'da 3G'yi en fazla geliştiren ülkelerden biri olduğumuz için 3 taşıyıcıyla beraber bu hızı sözde 63 Mbpsye çektik. Bu da 21'in 3 katı olduğundan 9 Mb/sn'ye denk gelir. Bu da teorik bir hız. O yüzden size burdaki imkansızlığı açıklamaya çalışıoyrum.

Oyla:

casshern

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
Hocam bende diyorum ki 3G altyapısının tek taşıyıcıyla desteklediği maximum teorik hız 21Mbpsdir. Bu da yaklaşık 3 Mb/sn'ye denk gelir. Biz Dünya'da 3G'yi en fazla geliştiren ülkelerden biri olduğumuz için 3 taşıyıcıyla beraber bu hızı sözde 63 Mbpsye çektik. Bu da 21'in 3 katı olduğundan 9 Mb/sn'ye denk gelir. Bu da teorik bir hız. O yüzden size burdaki imkansızlığı açıklamaya çalışıoyrum.
Hocam.ben yanlış anlamisim doğru dediginiz. Mbps÷8 den yola çıkarsak sizin dediğinize denk geliyor

Oyla:
Üst Alt