MIUI 13 4.5G de gelen aramaları alamıyorum. 3G ye geçince düzeliyor

ahmetire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note10pro
Konular
1
Merhaba. Resmi note 10 pro Max telefonumda 4.5G seçiliyken gelen aramaları gün içinde ara ara (konunuma bağlı olarak) alamıyorum. Telefonumu 3G ye alınca sorun düzeliyor. Farklı romlar denedim. Farklı modemler denedim. Sonuç hep aynı. Nasıl çözebilirim ?

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Volte 4g üzerinden ses görüşmesi yapmanız için her iki operatörün de aynı olması lazım. Yani Vodafone ve Vodafone ile volte konuşulur. Turkcell ile Vodafone görüşmesinde telefon otomatik olarak 3G ye geçer. Bu otomatik olmuyorsa modem de sorun olabilir. Modem'i tekrar flaşlayın

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Volte 4g üzerinden ses görüşmesi yapmanız için her iki operatörün de aynı olması lazım. Yani Vodafone ve Vodafone ile volte konuşulur. Turkcell ile Vodafone görüşmesinde telefon otomatik olarak 3G ye geçer. Bu otomatik olmuyorsa modem de sorun olabilir. Modem'i tekrar flaşlayın
dediğin şeyi ilk kez duydum böyle bir şey yok. karşında ki ne kullanırsa kullansın senin cihaz 4.5g den 3g ye geçmez. karşılıklı 4.5 görüşmelerinde hd görüşme yazar ayrıca. Arkadaşın sorunu volte aktif etmemiş olabilir. verdiğim kodları tuşla.
volte için: *#*#86583#*#*
wovifi için: *#*#869434#*#*

Oyla:

ahmetire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note10pro
Konular
1
dediğin şeyi ilk kez duydum böyle bir şey yok. karşında ki ne kullanırsa kullansın senin cihaz 4.5g den 3g ye geçmez. karşılıklı 4.5 görüşmelerinde hd görüşme yazar ayrıca. Arkadaşın sorunu volte aktif etmemiş olabilir. verdiğim kodları tuşla.
volte için: *#*#86583#*#*
wovifi için: *#*#869434#*#*
Sağol verdiğin bilgi için fakat işe yaramadı. Telefoncu, anten şebeke kartında sorun olabilir telefonu açıp onu değiştirelim dedi. Ama telefonda sorun başlamadan önce ve sonra herhangi bir düşme çarpma vs darbe olmadı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imei atılmış cihazmıydı?
Evet. imei sıfırlayıp tekrar başka bir imei attık. Düzelmedi.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Sağol verdiğin bilgi için fakat işe yaramadı. Telefoncu, anten şebeke kartında sorun olabilir telefonu açıp onu değiştirelim dedi. Ama telefonda sorun başlamadan önce ve sonra herhangi bir düşme çarpma vs darbe olmadı.
Öyle rastgele bir telefoncuya sorup gelişi güzel anten değişimi olmaz. Detaylı araştırma yapmadan böyle bir şeye kalkışmayın. Şebeke kısmında Volte simgesi görüyor musunuz ?
Aşağıda örnekteki gibi bir Volte yazısı veya HD yazısı olmalı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Öyle rastgele bir telefoncuya sorup gelişi güzel anten değişimi olmaz. Detaylı araştırma yapmadan böyle bir şeye kalkışmayın. Şebeke kısmında Volte simgesi görüyor musunuz ?
aynen volte yazısı olması lazım. volte yok ise sadece 4.5g yazması yeterli değil. bir de şebekeden kontrol et istersen. turkcel ise dijital uygulamasından aç

Oyla:

ahmetire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note10pro
Konular
1
Hayır bende o yazı gelmiyor.
Ayarlarda dsds aktif. Pasife alıyorum tekrar aktif oluyor. Bu dsds çift sim arama cevaplama için miş. Benim sadece sim 2 imei kayıtlı olduğu için gelen aramaları sim 1 den görüyorsa diye bir şüphem var. Çağrılar için varsayılan sadece sim 2 yapabilirsem düzelir gibi geliyor. Ama ekranda aktif değil.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hayır bende o yazı gelmiyor.
Ayarlarda dsds aktif. Pasife alıyorum tekrar aktif oluyor. Bu dsds çift sim arama cevaplama için miş. Benim sadece sim 2 imei kayıtlı olduğu için gelen aramaları sim 1 den görüyorsa diye bir şüphem var. Çağrılar için varsayılan sadece sim 2 yapabilirsem düzelir gibi geliyor. Ama ekranda aktif değil.
Ekranda aktif değilse cihazınızda veya hattınızda bir ayar sorunu var öncelikle operatör uygulamasından volte servisinin açık olup olmadığını bir kontrol edin.
Özellikle Turkcell ve Türk Telekom için manuel işlem gerekir.
Bu ekran görüntüsü attığınız menü ile alakalı bir durum değil.

Oyla:
Üst Alt