Yardım 4.5 g sorunu

Keera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
1
Kilidin açık.yazım için beklemene gerek kalmaz.

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladim teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu galiba vodafone kaynaklı bir sorun hat ne.

Keera hat çekimi mi sorun yoksa internetın ara sıra durması mi. Benim sol üstte indirme hızı aktif gözüküyor turkcell deb vodafone geçiş yaptım. Öncesinde de vodafone idi. Vodafoneda internet bazen 3-5 sn duruyor ve bazen aşırı yavaşlıyor veri akışı olmuyor. Hat cekemesınde sorun yok ama ınternet bu durumda. Bunu download yaparkende farkedersın genellikle. Indırır hızlıda bi kaç sn duraksar sonra devam edera. Yanlış hatırlamıyorsam mı9 se telefonumda da vardı bu durum. 3 g genel olarak daha stabil ama dediğin gibi yatırım olmadığı için yavaş
Tam olarak dediğiniz gibi 3g stabil ama yavaş. Vodafone kullanıyorum 4.5gde ise zaman zaman çekmiyor. Yani şebeke çekiyor gözüküyor hep 4-5 çubuk çekiyor yani. Ama sorun mobil veride. Siz nasil cozdunuz peki bu sorunu? Biri bana Vodafone Band 20 çok kullandığı için bu sorun yaşanıyor dendi mi 9 litede Band 20 sorunu da var o sebepten.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Anladim teşekkür ederim

Tam olarak dediğiniz gibi 3g stabil ama yavaş. Vodafone kullanıyorum 4.5gde ise zaman zaman çekmiyor. Yani şebeke çekiyor gözüküyor hep 4-5 çubuk çekiyor yani. Ama sorun mobil veride. Siz nasil cozdunuz peki bu sorunu? Biri bana Vodafone Band 20 çok kullandığı için bu sorun yaşanıyor dendi mi 9 litede Band 20 sorunu da var o sebepten.
Valla çözdüm sayılamaz ama 1 haftadır band1 2100 ü kapattım öyle deniyorum. Biraz daha iyi gibi. Neden band 1 i kapattıgıma gelince genelde bu bandı kullanıyordu kullanmasın diğer bandları kullansın diye yaptım fakat şöyle bi sorun var; eskiden network sıgnal guru dan kapatınca bir bandı calısmazdı o band, şuan kapalı gozukmesıne rağmen çalışıyor. Düzelmede var gibi

Keera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
1
Valla çözdüm sayılamaz ama 1 haftadır band1 2100 ü kapattım öyle deniyorum. Biraz daha iyi gibi. Neden band 1 i kapattıgıma gelince genelde bu bandı kullanıyordu kullanmasın diğer bandları kullansın diye yaptım fakat şöyle bi sorun var; eskiden network sıgnal guru dan kapatınca bir bandı calısmazdı o band, şuan kapalı gozukmesıne rağmen çalışıyor. Düzelmede var gibi
Anladim sizin cihaz rootlu heralde değil mi hocam. Nasıl yaptınız link falan atabilir misiniz ben pek bilmiyorum da. Bu Signal guruyu da kullanamiyorum root yok diye

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Anladim sizin cihaz rootlu heralde değil mi hocam. Nasıl yaptınız link falan atabilir misiniz ben pek bilmiyorum da. Bu Signal guruyu da kullanamiyorum root yok diye
Rootlu. Program ile yapıyorsun root lazım önce. Sonra program içinden bandları görüyorsunuz ordan iptal ediliyor

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
Merhaba iki görsel atıyorum, normalde hücre yenileme hızı disableddaydi immediateye aldım, iki tane ss attım bulamadım 6000li sayı bakabilir misiniz?
Vodafone aslında
Merhaba iki görsel atıyorum, normalde hücre yenileme hızı disableddaydi immediateye aldım, iki tane ss attım bulamadım 6000li sayı bakabilir misiniz?
Kapalı bir yerde deneyin bölgede Band 20 varsa bağlanır
Görmediğine ya da çıkmadığına göre ya telefon Band 20 yi görmüyor ya da bölgede yayın yok

6200 şuan Band 20 ye bağlı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-07-17-27-15-685_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2022-02-07-17-27-15-685_com.android.phone.jpg
    250,6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Vodafone aslında

Görmediğine ya da çıkmadığına göre ya telefon Band 20 yi görmüyor ya da bölgede yayın yok

6200 ile band 20 arasındaki alakayı anlayamadım dünde gördüm ama. Frekansından bahsedılıyorsa 800 olması lazım band 20

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4
6200 ile band 20 arasındaki alakayı anlayamadım dünde gördüm ama. Frekansından bahsedılıyorsa 800 olması lazım band 20
Band 20 800mhz ama telefonda bu şekil görünüyor.
Band3 1800 mhz ama telefonda 1450 ve 1306 olarak görünüyor
. Turkcell de de 6400 yazıyor muhtemelen

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Keera denemeleri genelde instagram reels vıdeolarıyla yapıyorum. Çok takılıyordu dediğim ayardan sonra azalma oldu gibi ama ara sıra tekrar yapınca emin olamadım.

Keera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
1
Vodafone aslında

Önce evde denemiştim şimdi de dışarda denedim bu sefer 3750li sayılar çıktı. 4.5g sorunu da devam ediyor. Demek ki görmüyor dediğiniz gibi Band 20

Rootlu. Program ile yapıyorsun root lazım önce. Sonra program içinden bandları görüyorsunuz ordan iptal ediliyor
Hocam root nasıl yaptınız peki nereden yardım aldınız ben bilmiyorum da pek. Link falan atsanız oradan bakıp yapsam

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Önce evde denemiştim şimdi de dışarda denedim bu sefer 3750li sayılar çıktı. 4.5g sorunu da devam ediyor. Demek ki görmüyor dediğiniz gibi Band 20

Hocam root nasıl yaptınız peki nereden yardım aldınız ben bilmiyorum da pek. Link falan atsanız oradan bakıp yapsam
Mi 9 lite için twrp kurulum diyebtaratın belki burda da vardır.sonra twrp den magisk.zip dosyası kurarsanız cihazın rootlanmıs olur..

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt