Soru 33w şarj var ama olmuyor

aasime

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xioami 11T
Meslek
Emekli
Konular
0
Hocam benim cihazım mi 10t bugün poco x3 cihazına ait turuncu uçlu kablo ile denediğimde yüzde ibaresi örneğin %60.45 gibi gösterir iken benim beyaz kablo ile mi turbo şarj yazıyor ama yüzde kısmı örneğin %60 olarak gösteriyor. Yani adaptör kısmı 33w olsa bile kablo burada önem taşıyor. Bunu bugün deneyimledim ve gözlemledim. Aynı durum poco için de geçerli benim 33w adaptör ve poco içerisinden çıkan 33w adaptör ile denedik beyaz kablo da %60 iken turuncu kablo ile %60.45 gibi ilerliyor şarj animasyonunda. Bu neden ile bende o turuncu kablodan arıyorum. Bulan olursa link verirse sevinirim.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Facebook ta xiaomi fatih var ben ondan aldım 30 TL aynen sizinki gibi yüzdeler %60.45 gibi çıkıyor.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam benim cihazım mi 10t bugün poco x3 cihazına ait turuncu uçlu kablo ile denediğimde yüzde ibaresi örneğin %60.45 gibi gösterir iken benim beyaz kablo ile mi turbo şarj yazıyor ama yüzde kısmı örneğin %60 olarak gösteriyor. Yani adaptör kısmı 33w olsa bile kablo burada önem taşıyor. Bunu bugün deneyimledim ve gözlemledim. Aynı durum poco için de geçerli benim 33w adaptör ve poco içerisinden çıkan 33w adaptör ile denedik beyaz kablo da %60 iken turuncu kablo ile %60.45 gibi ilerliyor şarj animasyonunda. Bu neden ile bende o turuncu kablodan arıyorum. Bulan olursa link verirse sevinirim.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben mi note 10 lite kullanıyorum bu özellik yoktu fakat android 11 ile geldi. 30 watt adaptör + beyaz kablo ile gösteriyor bende 30.15 şeklinde

yusufkorucu2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
mi 9 se
Konular
20
birşey değişmedim turuncu uçlu kablo çözdü sorunu

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Hocam ben mi note 10 lite kullanıyorum bu özellik yoktu fakat android 11 ile geldi. 30 watt adaptör + beyaz kablo ile gösteriyor bende 30.15 şeklinde

Bizim şarj aleti 33 olduğu için fark oluyor olabilir. Dün Turuncu kablo temini yaptım. Sorun çözüldü :)

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
serkan85, hocam bu sayma işinde de bir kurnazlık var gibi geldi bana ahahah. Takıyorum şarja animasyon 32.98'e geliyor mesela. Şarj animasyonu gidiyor. Ekranı açtığımda mantıken 33 olması lazım ama açtığımda hâlâ 32 olduğunu görüyorum. Sadece basit bir hileymiş gibi geldi bana :(

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
serkan85, hocam bu sayma işinde de bir kurnazlık var gibi geldi bana ahahah. Takıyorum şarja animasyon 32.98'e geliyor mesela. Şarj animasyonu gidiyor. Ekranı açtığımda mantıken 33 olması lazım ama açtığımda hâlâ 32 olduğunu görüyorum. Sadece basit bir hileymiş gibi geldi bana :(
Tam deneyimlemedim ama dediğiniz olayı kontrol ederim. :) Fakat bariz şekilde daha hızlı sürede şarj ettiği aşikar.

"Hayatı yaşanmaz bulanlar hayatı yaşanmazlaştıranlardır".

Üst Alt