Tavsiye 3300 TL Bütçe ile Yurtdışı kayıtlı telefon

efsanevidemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Öneri
Telefon Modeli
Öneri
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Öncelikle merhabalar bugün biraz biraz araştırdım Karaçay Teknoloji'yi gördüm gayet fiyatları makul geldi diğer satıcılara açıkcası bakmadım güvenemedim de 3300 TL ile önerebileceğiniz modelleri bekliyorum genel olarak işte günde maks 2 saat oyun oynarım Lol vb. onun dışında 3-5 saat sosyal medya gibisinden normal kullanım için oyun odaklı değilde yinede hani kasmasın.Ve etiketlediğim satıcıdan alan varsa genel olarak memnuniyetini iletebilirse sevinirim şimdiden teşekkürler..
Ve ilk defa Yurtdışı alıcam o yüzden ne tür sorunlar ortaya çıkabilir onuda merak ediyorum drunk~~
Aklımda Poco X3 GT var bu arada etiketlediğim satıcıya gelmiş fiyatı 3200..

Moderatör tarafında düzenlendi:

efsanevidemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
50 lira da kargo parası geliyor, şehrinizde varsa onları da değerlendirebilirsiniz. Karaçay sadece forumda bazı arkadaşlara sattığı için güvenilir diye söylüyoruz ; ucuza geleni alın :)
Hocam şimdi baktım 8 GB modeli 3750'ye satılıyor 6 GB keser beni 😅

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam şimdi baktım 8 GB modeli 3750'ye satılıyor 6 GB keser beni 😅
6 GB modelin fiyatı ne ki şu anda?
Bence biraz dişinizi sıkıp iyice araştırın.
Daha uyguna bulmak mümkün.
2 sene sonra o 2 GB ekstra çok önemli olacak.

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
S20 fe düşünebilirsiniz. 10t den daha iyi bir telefon bana göre. Bende 10t kullanıcısıyım xiaomi nin yazılımından adam olmaz. Samsung un arayüzünü birçok kişi beğeniyor ve xiaomi ye göre çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. S20 fe nin tek eksi yanı 5g desteği yok, 10t ninde tek artı yönü (diğer yönlerden bence ekside) 5g desteklemesi. Araştırmadan direk gidip almıştım 10t yi özelliklerine aldanarak. Bu yazılım köklü bir değişime uğramadığı sürece xiaomi almayın.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
S20 fe düşünebilirsiniz. 10t den daha iyi bir telefon bana göre. Bende 10t kullanıcısıyım xiaomi nin yazılımından adam olmaz. Samsung un arayüzünü birçok kişi beğeniyor ve xiaomi ye göre çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. S20 fe nin tek eksi yanı 5g desteği yok, 10t ninde tek artı yönü (diğer yönlerden bence ekside) 5g desteklemesi. Araştırmadan direk gidip almıştım 10t yi özelliklerine aldanarak. Bu yazılım köklü bir değişime uğramadığı sürece xiaomi almayın.
Bu bütçe ile onu alması pek mümkün durmuyor.
Siz hangi sürümü kullanıyorsunuz ki bu kadar sorun yaşadınız?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Şuanki fiyatı 3500
Bence iyi araştırma ile 3600 gibi rakamlara da bulunur 8 GB modeli. Pazarlık edilir en kötü. 100 lira için de 2 GB Ram çöpe atılmaz.

Bu arada cihazın stok romu pek memnun etmeyebilir. eu stabil rom ile kullanmanızı tavsiye ediyorum. Stok yazılım pek memnun etmiyor.

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Bu bütçe ile onu alması pek mümkün durmuyor.
Siz hangi sürümü kullanıyorsunuz ki bu kadar sorun yaşadınız?
En başta saçma sapan bir sensör konulması. Bunu bilsem kesinlikle almazdım. (dedim ya araştırmadan aldık işte) Hadi bunu geçtim. Miui 12 yi düzeltmek için 12.5 getiriyorsun düzelen birşey ben görmedim. Aynı hatalar hala devam ediyor. Mesela wp den mesaj gelince eski mesajlarıda birlikte göstermesi yada bildirimlerin bazen geç gelmesi veya geldiğinde ses çıkarmaması, yeni kontrol panelinin bazen tamamen şeffaf olması ve ana menüdeki duvar kağıdının gözükmesi (normalde hafif blurlu oluyor) , telefonun sesinin fulldeyken kendi kendine kısılması/açılması, yatay şekilde oynanan oyunlardan çıkarken ana ekrana dönme animasyonunun kasması (sadece tam ekran hareketlerinde oluyor bu olay) daha bir sürü şey varda sadece aklımda kalanlar bunlar. Şimdi biri çıkıp bende hiç sorun yok diyecek senin gözün kör ise ben ne yapayım kardeşim. İkinci el iphone x alsam bundan iyi olurdu. Artık custom rom gibi şeylerle uğraşacak ne vaktim ne hevesim var. Sokaktaki normal biri gibi spotify dan müzik dinleyen instagramda videolar izleyen sıradan birisiyim. İnstagram demişken bu uygulamada ayrı bir ısınma oluyor (sürüm,telefon modeli vs fark etmiyor evdeki tüm xiaomi telefonlarda böyle) dm ye geçerken ki animasyonda (sağa kaydırmadan bahsediyorum) kasma oluyor bu sanırım android telefonların hepsinde böyle. Bir önceki telefonum mix 2 (3 sene kullandım aynı sorunların hepsi bunda da vardı), şuan 10t var önceliklerim olmasa direk satıp iphonecu kafileye katılırdım. Telefon ölene kadar kullanacağız artık.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
En başta saçma sapan bir sensör konulması. Bunu bilsem kesinlikle almazdım. (dedim ya araştırmadan aldık işte) Hadi bunu geçtim. Miui 12 yi düzeltmek için 12.5 getiriyorsun düzelen birşey ben görmedim. Aynı hatalar hala devam ediyor. Mesela wp den mesaj gelince eski mesajlarıda birlikte göstermesi yada bildirimlerin bazen geç gelmesi veya geldiğinde ses çıkarmaması, yeni kontrol panelinin bazen tamamen şeffaf olması ve ana menüdeki duvar kağıdının gözükmesi (normalde hafif blurlu oluyor) , telefonun sesinin fulldeyken kendi kendine kısılması/açılması, yatay şekilde oynanan oyunlardan çıkarken ana ekrana dönme animasyonunun kasması (sadece tam ekran hareketlerinde oluyor bu olay) daha bir sürü şey varda sadece aklımda kalanlar bunlar. Şimdi biri çıkıp bende hiç sorun yok diyecek senin gözün kör ise ben ne yapayım kardeşim. İkinci el iphone x alsam bundan iyi olurdu. Artık custom rom gibi şeylerle uğraşacak ne vaktim ne hevesim var. Sokaktaki normal biri gibi spotify dan müzik dinleyen instagramda videolar izleyen sıradan birisiyim. İnstagram demişken bu uygulamada ayrı bir ısınma oluyor (sürüm,telefon modeli vs fark etmiyor evdeki tüm xiaomi telefonlarda böyle) dm ye geçerken ki animasyonda (sağa kaydırmadan bahsediyorum) kasma oluyor bu sanırım android telefonların hepsinde böyle. Bir önceki telefonum mix 2 (3 sene kullandım aynı sorunların hepsi bunda da vardı), şuan 10t var önceliklerim olmasa direk satıp iphonecu kafileye katılırdım. Telefon ölene kadar kullanacağız artık.
Maalesef Miui arayüzü şu dönemde çok zayıf ondan yana şüphe yok. Miui 12 epey kötüydü. 12.5 ise ara sürüm olarak kaldı. Ben animasyonları oldum olası sevmem. Tüm animasyon özelliklerini kapatıp kullanıyorum. Bildirim sorunu kullandığınız sürüm ile alakalı olabilir güncelde çözüldü diye biliyorum. Eu 12.5.2 de yaşamıyorum şu an bunu.

Sensör sorunu eu 12.0.12 ve eu 12.5.2 sürümlerinde hiç yok o açıdan unuttum bile bunu ilk aldığımda kanser etmişti bir müddet.

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Maalesef Miui arayüzü şu dönemde çok zayıf ondan yana şüphe yok. Miui 12 epey kötüydü. 12.5 ise ara sürüm olarak kaldı. Ben animasyonları oldum olası sevmem. Tüm animasyon özelliklerini kapatıp kullanıyorum. Bildirim sorunu kullandığınız sürüm ile alakalı olabilir güncelde çözüldü diye biliyorum. Eu 12.5.2 de yaşamıyorum şu an bunu.

Sensör sorunu eu 12.0.12 ve eu 12.5.2 sürümlerinde hiç yok o açıdan unuttum bile bunu ilk aldığımda kanser etmişti bir müddet.
Animasyonları 0.5 olarak kullanıyorum görüntü bakımından hoş oluyor. Bildirim sorunu ilk kez miui 10 ile çıktı hala devam eden bir sorun ara sıra oluyor tam çözüme kavuşmuş değil. Ben eu romda kullandım oneos romda kullandım şunu söyleyebilirim ki bu telefonda eea ve endonezya romu hariç kalan romlar çöp. Hayatımda ilk defa bir telefonda global romun, custom romdan iyi olduğunu gördüm. Eu ve diğerleri kapatsınlar bence dükkanı. Global romdan daha yavaş bir rom nasıl yapabiliyorlar ben anlam veremiyorum pek. Aylar önce kullandığım oneos rom videosunu ekliyorum aşağıya bakmanı öneririm. Yüklediğim tüm custom romlarda bu sıkıntı var. Diğer video eea rom. (şuan kullandığım)

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2021-05-08-17-14-45-90.mp4
    704,6 KB · Görüntüleme: 0
  • Screenrecorder-2021-08-08-23-22-28-133.mp4
    3,6 MB · Görüntüleme: 0
Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Animasyonları 0.5 olarak kullanıyorum görüntü bakımından hoş oluyor. Bildirim sorunu ilk kez miui 10 ile çıktı hala devam eden bir sorun ara sıra oluyor tam çözüme kavuşmuş değil. Ben eu romda kullandım oneos romda kullandım şunu söyleyebilirim ki bu telefonda eea ve endonezya romu hariç kalan romlar çöp. Hayatımda ilk defa bir telefonda global romun, custom romdan iyi olduğunu gördüm. Eu ve diğerleri kapatsınlar bence dükkanı. Global romdan daha yavaş bir rom nasıl yapabiliyorlar ben anlam veremiyorum pek. Aylar önce kullandığım oneos rom videosunu ekliyorum aşağıya bakmanı öneririm. Yüklediğim tüm custom romlarda bu sıkıntı var. Diğer video eea rom. (şuan kullandığım)
Evet eu ve eu tabanlı romlarda uygulama açarken bir siyah ekran geçişi ve bekleme oluyor maalesef. Bu konu belkide eu romun uygulamayı her defasında yeniden başlatmasından kaynaklı veya miui optimizasyonu ile alakalı. Şu an eu 12.5.2 romdan 5.5 GB boşta Ram görüyorum hatta bazen 6 GB bile oluyor. Sanırım ramden kaçınma nedeniyle bu oluyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt