Sohbet 3 çeşit insan vardır

yusufseyhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Üç çeşit insan vardır ki

Birincisi, telefonuna hiç guncelleme gelsin istemez. Rahatsız edilmekten hoşlanmaz. Keyfine düşkündür. Umursamaz hali tavrı ile insanı hayrete düşürür. Genellikle teknolojiyle içli dışlı değildir. "Telefonu alo desin yeter diye kullanıyorum" der. Bu işlerden biraz anlayanı görünce "yeğenim şunu alda şu guncellestirmeleri iptal et. Yapmasın hiç birşey" diye istekte bulunur.

İkincisi, birinci profilin tam zıttı. Güncelleme için ciğerini verir. Güncelleme vermezse kullandığı telefonun markası küfürler yağdırır. "Bir daha almam, lanet olsun aldığım güne," gibi cümleler kurar ve telefon önerisi isteyen insanlara o cihazı yada markayı aldırmamak için ellerinden geleni yaparlar. Bu profilde üstteki profil ile aynı bir nokta varsa oda teknolojiden anlamadıklarıdır.Cihaz bilgisi kısmında 8 yerine 9 yazsın onun için yeterlidir. Hatta çoğu iki sürüm arasındaki farkı da bilmez.

Üçüncü profil ise telefonunda herhangi bir sorun yoksa güncelleme almayı pek önemsemez. Telefonundan tam yararlanmak ister. Bunun için paşa paşa atar rootunu. Ondan sonra ihtiyaca göre gcam kurar, yada cihazına uygun rom arayişına girer. Denemeler yapar. Androidin nimetlerinden sonuna kadar yararlanmak ister.

Bu sonuçlar bir çok gözlem sonunda anlaşılan bir durumdur.

Foruma şöyle boş bir şekilde merhaba dememek için hafif bir gülümsetme umuduyla yazdığım bu konudan herkese selamlar. :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bende 4. İnsan profilini ekleyim o zaman.4 profil ilk xiaomi deneyiminde en ufak bir problemle karşılaşıp buraya üye olup "yandım Allah" tarzında bir konu açıp,çözümü bulunca forumdan elini eteğini çeken insandır.yusufseyhan hocam 4. profilin tam tersi bir kişi olduğunu fazlasıyla gösterdi,buraya gelirken eli boş gelmemiş güzel bir de konu açmış.o yüzden kendisine teşekkür ediyorum ve ayrıca tebrik ediyorum,düşüncelerinden ve düşünceli olmasından dolayı

Üst Alt