Haber 2GB RAM'li Xiaomi Redmi 2 Prime resmiyet kazandı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi'nin onmilyonlarca satan ve akıllı telefon pazarında en büyük silahı haline gelen Redmi serisi, pazardaki hakimiyetini yeni bir akıllı telefonla devam ettiriyor. Hindistan'da yapılan lansmanda Xiaomi Redmi 2 Prime resmiyet kazandı.

Redmi 2 çizgisini devam ettiren telefonda 4.7 inçlik 720p çözünürlükte IGZO panel yer alıyor. 64-bitlik Snapdragon 410 yongasetinden gücünü alan modelde farklı olarak 1 yerine 2GB RAM ve 8GB yerine 16GB depolama kapasitesi bulunuyor.

Hindistan için biraz daha imtiyazlı hale getirilen Redmi 2 Prime modelinde 8MP çözünürlüğünde arka kamera, 2200mAh gücünde batarya şeklinde diğer özellikler yer alıyor. Modelin dikkat çekici tarafı Hindistan'da üretiliyor olması.

Uzun süredir üretimi Hindistan'a kaydırmak için çalışmalar yapan Xiaomi, ilk meyvesini Redmi 2 Prime ile verdi. Elbette tamamen yerli bir üretimden bahsetmiyoruz. Bileşenlerin pek çoğu Çin'den üretilerek geliyor ve Hindistan'daki tesislerde birleştiriliyor. Ancak bu sayede vergilendirme düşüyor ve alım gücü düşük olan tüketiciye imkan tanınmış oluyor. Redmi 2 Prime modeli 109$ fiyat etiketine sahip olacak.

kaynak

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Haber için teşekkürler hocam.
Hindistan, üretim yapılan 3.ülke oldu. Darısı bizim başımıza.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
Haber için teşekkürler hocam.
Hindistan, üretim yapılan 3.ülke oldu. Darısı bizim başımıza.

keşke bizdede yapsalar ama hocam bir ihtimal olabilir xiaomi zaten çoğu cihazı foxconn da üretiriyor bizim ülkedeki foxconn fabrikası boş yatıyor acaba orda bir montaj yapma ihtimali olmaz mı sizce foxconn ile anlaşıp.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şimdi gelecek olan yeni vergilerden sonra (bizimkiler buna Vestel vergisi diyor :) ) fiyatlar cazip olmayacak. Gerçi gelecek olan vergiler tüm ithal cihazları (Apple, LG, Samsung, Asus v.s) kapsayacak ama sonuçta fiyatlar yüksek kalacak. Bu nedenle burada toplama yapılması ücretleri oldukça düşürecek.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
Şimdi gelecek olan yeni vergilerden sonra (bizimkiler buna Vestel vergisi diyor :) ) fiyatlar cazip olmayacak. Gerçi gelecek olan vergiler tüm ithal cihazları (Apple, LG, Samsung, Asus v.s) kapsayacak ama sonuçta fiyatlar yüksek kalacak. Bu nedenle burada toplama yapılması ücretleri oldukça düşürecek.

o vergi işi zaten hocam baştan sona rezalet hocam.geçen de bir kurumun yöneticisi çıktı imei kaydı 600tl olsun dedi gülermisi ağlarmısın :) xiaomi i umarım bizim piyasa için iyi bir araştırma hazırlıyordur yoksa bu gün geçtikçe çetrefilleştikçe işleri zorlaşıyor ama bu konuda brezilya için çalışma yapılmıştı ama unutmamalıyız ki biz brezilya Hindistan kadar büyük pazarlar değiliz.

Üst Alt