Soru 2500 tl yurtiçi cihaz önerisi

tmersin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
Lg g3
Konular
7
Babama 2500 tl ye kadar telefon almak istiyorum.
Büyük ebatlı olmasın diyor.
Mi 8 se nasıl sizce?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
tmersin, Xiaomi markasının en sıkıntılı cihazlarından bir tanesi (diğeri MTK işlemciler)

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Stoya hocam galiba daha önce Mi 8SE kullanmadınız ve sadece forum yorumlarına bakarak değerlendirme yapıyorsunuz? Kendisi taş gibi cihazdır, gördüğünüz sorunlar hep bilinçsizce işlem yapmaya çalışan kullanıcıların bireysel sorumlulukları.

Mi 8SE çin için üretildiği için eğer globalde yazılımsal problemler yaşayabilen bir cihaz. Ama bu söylediğim sadece root-romla uğraşan orta-üst düzey kullanıcılar için geçerli. Alayım, güncellemem bile çalışsın yeter derseniz tasarımı, donanımı, premium hissiyatı benzer fiyatlarda başka hiç bir cihazda bulamazsınız.

Ancak oldukça eski bir cihaz olduğunu da belirteyim. 4. yılında ve artık ömrünü tamamlamak üzere. Babanız alıp bir kaç ay hevesini geçirdikten sonra değiştirecekse olabilir ama uzun vadeli kullanım için uygun değil. Poco X3 gibi daha güncel cihazlara göz atabilirsiniz.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
onununcuköy, Xioami markasında Mİ serisi ve global cihaz alınmalı, isterse 3 gün şarj gitsin sadece ÇİN için çıkarılmış cihaz sıkıntılı hem rom,root yönünden hem band yönünden, bazı sıkıntıları bilmek için yaşamak gerekmiyor Veli azak diye bir üye vardı şu sözü kullanırdı " Başkalarının tecrübelerini yaşayacak kadar ahmak değilim"...

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
onununcuköy, Xioami markasında Mİ serisi ve global cihaz alınmalı, isterse 3 gün şarj gitsin sadece ÇİN için çıkarılmış cihaz sıkıntılı hem rom,root yönünden hem band yönünden, bazı sıkıntıları bilmek için yaşamak gerekmiyor Veli azak diye bir üye vardı şu sözü kullanırdı " Başkalarının tecrübelerini yaşayacak kadar ahmak değilim"...
1000 liraya mi ve global bulursak tabii ki katılıyorum hocam ama güncel Mi ve global bir cihaz için verilmesi gereken tutarı siz de biliyorsunuz ki iphone daha ucuz artık :D

Hem sizin hem benim yazdığımız gibi root-rom ile ilgilenmeyecek ve şehir içinde yaşayan kullanıcı için alınabilir en ekonomik cihazlardan biri. M3, 9T vs alınacağına tercih edilebilir.

Yani ilk mesajınızda yazmış olduğunuz "Xiaomi markasının en sıkıntılı cihazlarından bir tanesi" ifadesine kesinlikle katılmıyorum. Daha Mi8 SE kullanmış ya da en azından bir süre test etmiş biri bunu kesinlikle yazmayacaktır. Sıkıntılı olan cihaz değil, cihazı kullananlar.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Hocam yanlış hatırlamıyorsam sizde poco X3 8 ram kullanıyorsunuz bir yerde denk gelmiştim zamanında ve bu 8 ram modeli de global değil yani yanlışsam düzeltin :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
emo1616, Kullanıyorum ve global bir cihaz.
Cihaz kod numarasından araştırabilirsiniz...

Mesela mi 9t varken k20 alınmaz, K serisi Çin ve Hindistan için çıkarılıyor,alırken tercih edilmemeli diyorum....

NFC nin Hindistan versiyonun da NFC yok ve pil 6 bin mah.....

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

tmersin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taylan
Cihazım
Lg g3
Konular
7
Note 10s aldık.
Biraz pahalı oldu ama 5-6 sene götürsün istedik
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Poco x3 istemedi büyük dedi

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Note 10s aldık.
Biraz pahalı oldu ama 5-6 sene götürsün istedik
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Poco x3 istemedi büyük dedi
Hayırlı olsun, baya satılacak bir model sanırım. İşlemcisi SD değil di bildiğim kadarıyla...

Üst Alt