Çözüldü 2000 TL Bütçe ile Telefon önerisi

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
Merhabalar yaklaşık 4 senedir kullandığım mi5s cihazım sonunda emekliye ayrıldı 2000 tl bütçem var çok iyi bir fırsat olursa belki biraz çıkabilirim fakat bu civarda bir telefon arıyorum
fotoğraf çekmeyi seviyorum fakat 2000 tl düşünüldüğünde çok ta abartmamam gerektiğinin farkındayım oyunda oynuyacağım ama öyle deli gibi değil yani kısacası telefon optimum seviyelerinde dengeli ve mümkünse f/p sı yüksek olmalı kullanan varsa bilir mi5s kalitesi şu günki çoğu telefona taş çıkarıyordu tavsiyelerinizi bekliyorum marka takıntım yok makul tavsiyelerinizi bekliyorum
Aklımdaki Cihazlar:
Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Mi A3
Samsung Galaxy M30s
Realme 3 pro
Oppo A9 2020
Mi 8 SE
Meizu 16 veya 16xs

Tavsiyelerinize güveniyorum :) önerdiğniz telefonu neden önerdiğinizide belirtirseniz Çok sevinirim
Sağlıklı günler....

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam öncelikli şimdiden alacağınız cihaz hayırlı olsun :)
Belirttiğiniz cihazların tek tek eksiklerine değineyim siz ona göre düşünün
Redmi Note 8(kullandığım cihaz) ve Mi A3 Sd 665 kullanıyor ve yeni nesil bir işlemci olduğu için optimizasyon sorunu var
Mi 8 SE kendi çapında başarılı bir cihaz ancak modem ve şebeke problemi yaşıyor ve güncel bir şekilde kullanmak sıkıntı yaratıyor,ayrıca global rom yok
Meizu serisi çok başarılı ancak yazılım konusunda Xiaomi gibi güncelleme almıyor maalesef.
Oppo ve Samsung konusunda çok bir bilgim yok ancak şunda eminim 1800 lira bandındaki note 8 ile 2500 bandındaki A50 aynı işlemci performansı veriyor M30s ' siz düşünün benim tavsiyem yurt dışı bir Mi 9t alıp sıfır yoluma bakmak olur tercih sizin yine de
saygılar

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
300 tl daha ekleyip meizu 16th tavsiye edebilirim.
Hocam o Cihazı da baya inceledim fakat güncelleme almaması ve nispeten batarya kapasitesinin küçük olması gözümü korkuttu cihazda son derece fazla bug olduğu söyleniyor

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Hocam o Cihazı da baya inceledim fakat güncelleme almaması ve nispeten batarya kapasitesinin küçük olması gözümü korkuttu cihazda son derece fazla bug olduğu söyleniyor
Güncelleme konusu meizunun en büyük eksisidir zaten. Ancak telefonun kamerası, sesi saydığınız bütün telefonlardan çok daha iyi.. Batarya konusuda günlük kullanımda 1 günü çıkarıyor rahat (oyunsuz), bug konusunda bir bilgim yok. Kısa bir süre kullanma şansım oldu gözüme bir şey çarpmadı açıkcası.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam 2000 bütçeyi duyunca benim aklıma direkt m30s geldi açıkçası. Gerek pil olarak gerek ekran olarak, 4 kameralı güzel bir tasarım olarak iyi. Plastik olması vs kötü biraz onun dışında samsung arayüzüne falan aşina iseniz olabilir bence

gencaksoy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M.Akif
Cihazım
Mi5s
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelikli şimdiden alacağınız cihaz hayırlı olsun :)
Belirttiğiniz cihazların tek tek eksiklerine değineyim siz ona göre düşünün
Redmi Note 8(kullandığım cihaz) ve Mi A3 Sd 665 kullanıyor ve yeni nesil bir işlemci olduğu için optimizasyon sorunu var
Mi 8 SE kendi çapında başarılı bir cihaz ancak modem ve şebeke problemi yaşıyor ve güncel bir şekilde kullanmak sıkıntı yaratıyor,ayrıca global rom yok
Meizu serisi çok başarılı ancak yazılım konusunda Xiaomi gibi güncelleme almıyor maalesef.
Oppo ve Samsung konusunda çok bir bilgim yok ancak şunda eminim 1800 lira bandındaki note 8 ile 2500 bandındaki A50 aynı işlemci performansı veriyor M30s ' siz düşünün benim tavsiyem yurt dışı bir Mi 9t alıp sıfır yoluma bakmak olur tercih sizin yine de
saygılar
hocam öneriniz için teşekkürler fakat bütçem biraz sıkıntı olduğu için mi9t ile redmi note 8 arasında 700 tl civarı fark var 700 tl az değil fakat ömür ve günlük kullanımda devasa farklar olurmu konusunda tereddütteyim

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
hocam öneriniz için teşekkürler fakat bütçem biraz sıkıntı olduğu için mi9t ile redmi note 8 arasında 700 tl civarı fark var 700 tl az değil fakat ömür ve günlük kullanımda devasa farklar olurmu konusunda tereddütteyim
Günlük kullanımda sorun olmaz ancak uzun vadede tabi ki mi9t hocam :)

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular