Alış 2000 Lira Bütçem Var Telefon Arıyorum

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Bu bütçe ile Daima Redmi Note 7'yi öneririm... Mi 8 Se veya Lite'nin forumdaki sayfasını gezerseniz sorun yumağı olmuş bir model gibi durduğu aşikar maalesef, sebebi de, global olmayan telefonları "uyanık" satıcıların getirip satmasıdır...

Migros'larda 1850 liraya Note 7 vardı, stoklar tükenmediyse araştırmakta fayda var.
Hocam ben de haziran gibi yeni telefon almayı düşünüyorum mi 8 se ile note 6 pro arasında kalmıştım hangisini önerirsiniz

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam ben de haziran gibi yeni telefon almayı düşünüyorum mi 8 se ile note 6 pro arasında kalmıştım hangisini önerirsiniz
Mi 8 lite veya Se modellerini her hangi bir karşılaştırma içerisinde kesinlikle önermem. Çentik seviyorsan 6 Pro'yu sevmiyorsan da, Note 5 Pro'yu öneririm... Bütçe varsa da, kesinlikle Note 7 derim. ;)

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Konular
81
Mi 8 lite veya Se modellerini her hangi bir karşılaştırma içerisinde kesinlikle önermem. Çentik seviyorsan 6 Pro'yu sevmiyorsan da, Note 5 Pro'yu öneririm... Bütçe varsa da, kesinlikle Note 7 derim. ;)
Öğrenci adama 2000lik telefon gitmiyor maalesef abi :D yazın çalışacağım ama telefona çok harcamak istemiyorum. Kayıtlı note 6 pro alacağım inşallah

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Öğrenci adama 2000lik telefon gitmiyor maalesef abi :D yazın çalışacağım ama telefona çok harcamak istemiyorum. Kayıtlı note 6 pro alacağım inşallah
Senin yerinde olsaydım, temiz ikinci el telefon bakardım... ;) Veya sıfır garantisiz Note 5 Pro şu aralar 1150 liraya kadar bulunuyor...

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Konular
81
Senin yerinde olsaydım, temiz ikinci el telefon bakardım... ;) Veya sıfır garantisiz Note 5 Pro şu aralar 1150 liraya kadar bulunuyor...
Çentikli telefon alasım var nedense hem de bi üst model olduğu için note 6 proyu gözüme kestirdim :D 1300 lira eder bence. Note 7de imei işi olsaydı kesin onu alırdım ama

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Seçenekler arasında note 7 kesinlikle, mi 8 lite'yi amcama aldırdım, kamera konusunda biraz sıkıntılı gibi duruyor, takılmalar mevcut. Ama note 7 çıkalı 1 ay olmadı daha. Redmi'nin ayrı bir marka olarak ayrıldığını ve en yeni modeli olduğunu düşünürsek uzun vadede iyi bir seçenek olur.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Redmi note7 4*64 aldık 1870 tl ye geçen hafta. Bu hafta aynı cihazın 4*128 1999tl düştü sitelere. Tavsiye edilir

devrimsel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Realme 3 pro
Konular
0
Bu bütçe ile Daima Redmi Note 7'yi öneririm... Mi 8 Se veya Lite'nin forumdaki sayfasını gezerseniz sorun yumağı olmuş bir model gibi durduğu aşikar maalesef, sebebi de, global olmayan telefonları "uyanık" satıcıların getirip satmasıdır...

Migros'larda 1850 liraya Note 7 vardı, stoklar tükenmediyse araştırmakta fayda var.
Hocam yazın mi8 se almayı düşünüyorum da forumlarda kronik bir soruna rastlamadım. Yazılım işlerinde acemi olan arkadaşlar biraz sorun yaşamış benim gördüğüm kadarıyla. Kronik bir sorunu varsa bilmek isterim. Başka telefonlara yönelirim böylelikle.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Benim size tavsiyem ise Mİ9 SE global olucaktir. Fiyatinizi 300-400 TL daha arttirmaniz gerekicek tabiki.. ancak Hem Global versiyon hemde Mi9 Tasariminda bir telefon.
Eksisi ise kayit.
Suanlik kayit hakkinda kesin bilgi yok ancak yabanci forumlar snapdragon 700 serisinde İmei repair islemi mumkun diyor...
Ben yinede riske atmiyim diyorsaniz Mi8Se yerine Redmi note 7 alin.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam yazın mi8 se almayı düşünüyorum da forumlarda kronik bir soruna rastlamadım. Yazılım işlerinde acemi olan arkadaşlar biraz sorun yaşamış benim gördüğüm kadarıyla. Kronik bir sorunu varsa bilmek isterim. Başka telefonlara yönelirim böylelikle.
Ben bire bir bu telefonu tecrübe etmedim, forumda yazılan/bildirilen sorunlara istinaden tavsiye etmiyorum... Her telefon sıkıntılı sorunlu değil elbette ama bu iki modelin sorunları forumda "bana göre" ayyuka çıkmış durumda...

Xiaomi Mi8 SE

Xiaomi Mi8 Lite

Bu benim bakış açım ve tercihim, herkesin tercihi de kendisini bağlar ve başkaları saygı duymak durumundadır... Kimse beni neden mi 8 Se/lite tavsiye etmiyorsun diye yargılayamaz, bende başkalarını neden bu telefonu tercih ettin diye sorgulayamam... ;)

Üst Alt