Soru 2 saatte yüzde 30 şarj gitmesi normal mi ?

• Konbuyu başlatan Fire
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 36
  • Görüntüleme 3K

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Full parlaklıkta iki saat ekran süresinde yüzde 30 şarj gitmesi normal mi garantiye götürsem değişiklik için ne kadar para alırlar evofone da ? Telefonum redmi note 8

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Pil optimizasyonu yapın Arka plan uygulamaları kapatın. Gps ve senkronizasyonu kapalı tutun. Pili su gibi içen şeyler bunlardır. Birde Pubg Cod gibi oyunlarda pil düşmanıdır.

Oyla:

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
hangi rom yüklü, izinlerden otomatik başlatmaya gelin sistemdeki uygulamalar dahil herşeyi kapatın hocam

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
5,5 saat tan fazla ekran süresi alan var mı? Değerleriniz gayet normal. Miui 10 da 8,10 saate kadar ekran süresi alıyorduk belkide miui 11 den itibaren ortalama 5,30-6 saate düştü ekran süreleri

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Full parlaklıkta iki saat ekran süresinde yüzde 30 şarj gitmesi normal mi garantiye götürsem değişiklik için ne kadar para alırlar evofone da ? Telefonum redmi note 8

Tam parlaklıkta çok normal. En fazla yapabileceğiniz şey bilgisayardan Xiaomi ADB Tools uygulamasıyla telefondaki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece bir tık daha iyi olur ama 10-15 dakika anca fark eder yine de tam parlaklıkta.

Sürekli tam parlaklıkta kullanmak gözünüze ve cihazın ekranına zarar verir bu arada.

Oyla:

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
5,5 saat tan fazla ekran süresi alan var mı? Değerleriniz gayet normal. Miui 10 da 8,10 saate kadar ekran süresi alıyorduk belkide miui 11 den itibaren ortalama 5,30-6 saate düştü ekran süreleri
Redmi note 8 için dimi dediğiniz ya kimse bana bende de redmi note 8 var bende aynı şekilde alıyorum demedigi için ben telefonumda bir sorun var zannettim garantiye yolluyordum az kalsın

Oyla:

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Tam parlaklıkta çok normal. En fazla yapabileceğiniz şey bilgisayardan Xiaomi ADB Tools uygulamasıyla telefondaki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece bir tık daha iyi olur ama 10-15 dakika anca fark eder yine de tam parlaklıkta.

Sürekli tam parlaklıkta kullanmak gözünüze ve cihazın ekranına zarar verir bu arada.
Hocam evet full parlaklık kullanıyorum birde şey sanırsam redmi note 8 lerin MIUI 11 ile ekran süreleri düşmüş genelinde eğer böyleyse hiç boşuna para vermiyim yeni güncellemeyi bekleyeyim düzelmezse batarya değişimi yaparım

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam evet full parlaklık kullanıyorum birde şey sanırsam redmi note 8 lerin MIUI 11 ile ekran süreleri düşmüş genelinde eğer böyleyse hiç boşuna para vermiyim yeni güncellemeyi bekleyeyim düzelmezse batarya değişimi yaparım

MIUI 10'dan 11'e geçişte düştü; MIUI 11'den de 12'ye geçişte düşecek. Güncelleme ile düzelme beklemeyin.

Cihazınızı 1-1.5 yılı aşkın süredir çok aktif şekilde kullanmıyorsanız pilini değiştirmeye gerek yok. Herkesin kullanım şekli farklı olduğu için aldıkları süreler de farklı doğal olarak.

Oyla:

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
MIUI 10'dan 11'e geçişte düştü; MIUI 11'den de 12'ye geçişte düşecek. Güncelleme ile düzelme beklemeyin.

Cihazınızı 1-1.5 yılı aşkın süredir çok aktif şekilde kullanmıyorsanız pilini değiştirmeye gerek yok. Herkesin kullanım şekli farklı olduğu için aldıkları süreler de farklı doğal olarak.
Aralık'ta alınma cihaz aktif şekilde son 2 aydır kullanıyorum

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Aralık'ta alınma cihaz aktif şekilde son 2 aydır kullanıyorum

Pilinizi değiştirmeye gerek yok hocam. Boşu boşuna pilinizi değişmeyin. Kullanım alışkanlığınızı biraz değiştirmeniz gerekiyor sadece:
Tam parlaklıkta kullanmayın.
Genellikle wifi ile kullanmaya çalışın.
Bilgisayarınız varsa Xiaomi ADB Tools uygulamasıyla telefondaki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın (silmeyin, devre dışı bırakın).
Pil istatistiklerinden pilinizi sömüren uygulamaları bulun, varsa yerine alternatif bir uygulama kullanın.
Bluetooth, GPS, mobil veri kullanmadığınız sürece kapalı olsun.
Vs.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
5 taneden fazla sıfir note8 kullanmisimdir.
Miui10 dan itibaren henuz 5 saat ekran süresini sabit olarak gecen olmadi bence gayet iyi.
İş telefonum oldugu icin, aktif 2 wp, 2 face, 2 insta ve Chrome-youtube-gmail vb. Uygulamalar ile kullanildi.
Eu-masik-pixel e. Denendi ve maks 6 saat gordugum oldu. Genel olarak 4.30-5 saat arasi.

Oyun oynayarak 5.30 saat aliniyorsa da normal denilebilir.

Oyla:
Üst Alt