16,000mAh yeni Mi PowerBank geliyor

Eğer 5,200mAh ve 10,400mAh Mi PowerBank'ler sizin için yeterli gelmiyorsa, Xiaomi'nin 16,000mAh değerindeki yeni PowerBank'ini çok seveceksiniz. 11 Kasım günü Çin'de piyasa çıkartılacak olan bu cihaz, tanıtım gününe özel olarak 99 yuan (20$) fiyattan kullanıcıya sunulacak. Cihazın normal fiyatının ise 129 yuan (27$) olacağı belirtildi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla, bu cihaz, 2 adet USB girişine sahip olan ilk Mi PowerBank olacak. Böylece iki telefonunuzu ya da bir başka iki cihazınızı aynı anda şarj edebileceksiniz.

babdeyd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Babdeyd
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
8
Merhaba Arkadaşlar,
Yeni konu açmadan sorumu buraya sorayim dedim;
16000 mah lik powerbankı yeni aldım, lakin kutusundan şarj aleti çıkmadı. Bunu telefonumun şarj aletiyle şarj edebilirmiyim. Ve şarj ederken kutusundan çıkan kabloyu mu yoksa telefonumun şarjının orijinal kablosunu mu kullanmalıyım?
En sonda şunu sormak istiyorum;
Telefonumu powerbank ile şarj ederken hangi kabloyu kullanmalıyım?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.187
Merhaba Arkadaşlar,
Yeni konu açmadan sorumu buraya sorayim dedim;
16000 mah lik powerbankı yeni aldım, lakin kutusundan şarj aleti çıkmadı. Bunu telefonumun şarj aletiyle şarj edebilirmiyim. Ve şarj ederken kutusundan çıkan kabloyu mu yoksa telefonumun şarjının orijinal kablosunu mu kullanmalıyım?
En sonda şunu sormak istiyorum;
Telefonumu powerbank ile şarj ederken hangi kabloyu kullanmalıyım?

Kendi kablosu özeldir kısa olması enerji kaybını azaltır ve yüksek veririmlilik almanızı sağlar kendi kablosunu kullanmanız öneriilr.

Şarj için PC yada Telefon şarhj adaptörü kullanabilirsiniz.

Sasuke Uchîhâ

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur Can
Cihazım
GM Elite
Konular
43
Fiyatı da çok cazip kesin alınır ama doların biraz düşmesi lazım malum :D

Vet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayşe
Cihazım
16000 powerb
Konular
0
İyi günler ben bu cihazı yeni aldım biraz kullandıktan sonra şöyle bir sıkıntım var. İlk ışık %20-25 bir dolum yapıyor sonra sönüyor tlf 2300 mah bataryaya sahip 3-4 defa zor dolduruyor. Enerji kayıpları olduğunu biliyorum ama bıiu biraz fazla gibi sıkıntı var yoksa normal ona göre aldığım yerle irtibata geçeceğim ürün orjinal gözüküyor. Yardımcı olunursa sevinirim...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İyi günler ben bu cihazı yeni aldım biraz kullandıktan sonra şöyle bir sıkıntım var. İlk ışık %20-25 bir dolum yapıyor sonra sönüyor tlf 2300 mah bataryaya sahip 3-4 defa zor dolduruyor. Enerji kayıpları olduğunu biliyorum ama bıiu biraz fazla gibi sıkıntı var yoksa normal ona göre aldığım yerle irtibata geçeceğim ürün orjinal gözüküyor. Yardımcı olunursa sevinirim...
Tam emin değilim ama powerbank'lerin verimlerinin %70 civarında olması gerekiyor. Eğer telefon tam kapalıyken şarj ediyorsanız 3 defa doldurması pek normal görünmüyor. En azından 4,5 kere doldurması gerekir. Ancak telefon açıkken şarj ediyorsanız o zaman normaldir. Çünkü telefon açıkken pil harcar. Yani alttan musluk biraz da olsa açıkken kazana su doldurmak gibi düşünün. İster istemez açık musluktan şu kaybı yaşayacaksınız ve bu kaybı yerine koymak için de kazana daha fazla su vereceksiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: Vet

Vet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayşe
Cihazım
16000 powerb
Konular
0
Yorum için teşekkür ederim dediğiniz de haklısınız açıkken şarj olduğunda 4000 mah yakın güç alır onu düşündüm benim sıkıntılı bulduğum nokta ilk ışık 20 dk a da nasıl söner diğer ışıklara geçtiğnde normal dolum yapıyor normalde en azından 1 saat şarj etmesi gerekmez mi özellikle de dikkat ediyorum 12 saate yakın dolduruyorum ilk şarj dan itibaren dikkatli de kullanıyorum ama şuanda takılı mesela normal doldurması gerektiği gibi doldurdu. Ben özellikle böyle bir cihaz aldım ama bana şuan aşırı kullanımda 2.5 kez şarj en azından bunun biraz daha yüksek olması gerekmezmiydi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yorum için teşekkür ederim dediğiniz de haklısınız açıkken şarj olduğunda 4000 mah yakın güç alır onu düşündüm benim sıkıntılı bulduğum nokta ilk ışık 20 dk a da nasıl söner diğer ışıklara geçtiğnde normal dolum yapıyor normalde en azından 1 saat şarj etmesi gerekmez mi özellikle de dikkat ediyorum 12 saate yakın dolduruyorum ilk şarj dan itibaren dikkatli de kullanıyorum ama şuanda takılı mesela normal doldurması gerektiği gibi doldurdu. Ben özellikle böyle bir cihaz aldım ama bana şuan aşırı kullanımda 2.5 kez şarj en azından bunun biraz daha yüksek olması gerekmezmiydi
Işıkların hepsi aynı sürede yanıp sönmeyebilir. Ayrıca telefonlarda şöyle bir durum var. Telefonlar %100 olduktan sonra da bir süre şarj olmaya devam ederler. Bu hem ölçü aletiyle hem de powerbank ile doldururken powerbank'in kendini kapatmasına bakılarak görülebilir. Powerbank te ışıklar tam yandığında halen daha doldurulması gereken hücreler kalmış olabilir.
En emin yol, bir USB ölçü aletiyle powerbank'in tam olarak boşaltıldığında kaç mah verdiğine bakmaktır.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: Vet

Vet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayşe
Cihazım
16000 powerb
Konular
0
Ölçüm için pek imkanım yok onu yapamamda tam şarj dan sonra tlf nu kapalı şarj edip kaç defa doldurduğuna bakmayı denicem teknolojiyi severim ama pek nasibim iyi gitmez bu konularda yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim ☺☺☺

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Vet hocam cihazınızı şarj ederken tüm ışıklar yansa bile bile bir süre daha (aslında oldukça uzun bir süre :) )şarjda bırakmayı deneyin. Son ışık yandığında powerbank tam olarak dolmuş olmuyor.

Powerbank aynı telefonlar gibi ilk şarja bağladığınızda oldukça fazla akım çeker ve doldukça çektiği akım miktarı azalır. Örneğin telefonunuzu şarja bağladığınızda yeşil led'in yandığı %90'lık bölümü 2 saatte doluyorsa kalan %10'luk bölümün dolması yarım saatinizi alır. Aynı şey powerbank için de geçerli. 4 ışık yandığında cihazınızın kapasitesi %80 dolmuş oluyor, bir de zerine dolum hızı azalıyor. Eğer siz bu anda şarjdan alıyorsanız powerbank tam olarak şarj olmamış oluyor. Kapasite de büyük olduğu için aradaki kayıp oldukça fazla... Tavsiyem şarj ederken ışıklar tamamen yansa bile en azından bir kaç saat boyunca (aslında geceden sabaha en iyisi bence) daha cihazınızı şarjda bırakmanız yönünde.

Vet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayşe
Cihazım
16000 powerb
Konular
0
Vet hocam cihazınızı şarj ederken tüm ışıklar yansa bile bile bir süre daha (aslında oldukça uzun bir süre :) )şarjda bırakmayı deneyin. Son ışık yandığında powerbank tam olarak dolmuş olmuyor.

Powerbank aynı telefonlar gibi ilk şarja bağladığınızda oldukça fazla akım çeker ve doldukça çektiği akım miktarı azalır. Örneğin telefonunuzu şarja bağladığınızda yeşil led'in yandığı %90'lık bölümü 2 saatte doluyorsa kalan %10'luk bölümün dolması yarım saatinizi alır. Aynı şey powerbank için de geçerli. 4 ışık yandığında cihazınızın kapasitesi %80 dolmuş oluyor, bir de zerine dolum hızı azalıyor. Eğer siz bu anda şarjdan alıyorsanız powerbank tam olarak şarj olmamış oluyor. Kapasite de büyük olduğu için aradaki kayıp oldukça fazla... Tavsiyem şarj ederken ışıklar tamamen yansa bile en azından bir kaç saat boyunca (aslında geceden sabaha en iyisi bence) daha cihazınızı şarjda bırakmanız yönünde.
Onu da denedim baktım 8 saatte ışıklar hepsi yanmış ama ben 14 saat şarj da tuttum o şekilde denedim tlf nu kapalı olarak şarj ettim 30 dk da ilk ışık söndü 1.35 dk da işte %30 dan %100 e tlf nu doldurdu. Kendi şarj kablosunu kullandım iki işlemde de

Üst Alt