Yardım 13t hz düşmesi sorunu

qmuhammedd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 13 T
Meslek
Jandarma
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Taywan rom Hyperos
Telefon Modeli
Xiaomi 13 T
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, iyi formlar...
Öncelikle konu açmayı bilmediğim için konunun başlığına nokta koydum.
Cihazım Xiaomi 13T. Tayvan HyperOs rom kullanıyorum. Cihaz 144 hz olup en yüksek hz de kullanmaktayım.
Sorunum şu: tüm uygulamalarda 120-144 hz arasındaki hz ile gezinirken mi telefon uygulaması ile birisiyle görüştüğüm zaman 60 hz düşüyor bu da telefonda kasma meydana gelmiş gibi bir hissiyat oluşturuyor. Bu da can sıkıcı bir durum. Eski 10t cihazımı kullanırken cemileuiler isimli uygulamadan hz lock kaldırıp tüm uygulamalarda 144 hz geziniyordum. Çözümü var mı?
Ek'te fotoğrafı yükleyip ok ile gösterdim.

Ekli dosyalar

• IMG_20240223_190947 [miuiturkiye.net].jpg
    IMG_20240223_190947 [miuiturkiye.net].jpg
    226,4 KB · Görüntüleme: 26

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
25
Miui optimizayonu kapalı şekilde 144 Hz yapyiysaniz bu olur farklı yöntemler mevcut forumda

Oyla:

rezashahiran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Reza
Cihazım
Note 12 pro 5G
Konular
0
Merhaba, iyi formlar...
Öncelikle konu açmayı bilmediğim için konunun başlığına nokta koydum.
Cihazım Xiaomi 13T. Tayvan HyperOs rom kullanıyorum. Cihaz 144 hz olup en yüksek hz de kullanmaktayım.
Sorunum şu: tüm uygulamalarda 120-144 hz arasındaki hz ile gezinirken mi telefon uygulaması ile birisiyle görüştüğüm zaman 60 hz düşüyor bu da telefonda kasma meydana gelmiş gibi bir hissiyat oluşturuyor. Bu da can sıkıcı bir durum. Eski 10t cihazımı kullanırken cemileuiler isimli uygulamadan hz lock kaldırıp tüm uygulamalarda 144 hz geziniyordum. Çözümü var mı?
Ek'te fotoğrafı yükleyip ok ile gösterdim.
Reis seninkide dert olsa görüşürken napcan hzyi sen uygulamalarda veya diğer oyun vb uygulamarda hzsi kaç ona bakcan

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Telefon görüşmesi sırasında 120hz olması saçma zaten telefon pil tasarrufu için bunu yapıyor. Global hyperos kullanıyorum bendede 60hz düşüyor. Eğer sürekli 120hzde çalışsın istiyorsan ekran ayarlarından 120hz seçenegini açman gerek.

Oyla:

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
25
Telefon görüşmesi sırasında 120hz olması saçma zaten telefon pil tasarrufu için bunu yapıyor. Global hyperos kullanıyorum bendede 60hz düşüyor. Eğer sürekli 120hzde çalışsın istiyorsan ekran ayarlarından 120hz seçenegini açman gerek.
Onu acsada düşer anca rootla işlem yapıp sabitlemesi lazim

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
16
Konudan alakasız kusura bakmayın ama bende 13T var ama hyperOS direk telefonuma güncelleme olarak geldi yeni aldım telefonu ve yurtdışı açık değil telefon bu beyefendinin ekran görüntüsünde telefon görüşmesi bende böyle değil googlenin telefon uygulaması ben hyperOS la kendi uygulamasına geçeceğini sanıyordum

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Konudan alakasız kusura bakmayın ama bende 13T var ama hyperOS direk telefonuma güncelleme olarak geldi yeni aldım telefonu ve yurtdışı açık değil telefon bu beyefendinin ekran görüntüsünde telefon görüşmesi bende böyle değil googlenin telefon uygulaması ben hyperOS la kendi uygulamasına geçeceğini sanıyordum
Bazı kişiler xiaomi arama ve mesajlaşma için Rusya veya Tayvan romu yüklüyorlar ama ben global rom kullanıyorum gerek görmüyorum bana göre Google arama ve mesajlaşma daha gelişmiş daha iyi durumda görsellik sizi yanıltmasın sadece bazı kişiler alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı. Endonezya romu bile artık Google arama ve mesajlaşma kullanmaya başladı hyperos ile.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Joyose uygulamalarını devre dışı bırakıp pil ve performans verilerini silmeyi deneyin.

Oyla:
Üst Alt