Yardım 13 ultra çok ısınıyor

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

10 dakikalık instagram Facebook takılma sonucu geldiği değer bu değeri geçiyor mu derseniz 42 falan oluyor onu geçmiyor
Normal görünüyor benim Redmi Note 10 pro opera, müzik ve İnternet ile yarım saat kullandım 40-41*C arası oluyor. Oyun hiç demiyorum bile

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
10dk oyundan sonra 47*C falan oluyor benim telefon ne tamir gördü ne de herhangi bir arızası var. Yarım saat sonra 50*C oluyor.

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
10dk oyundan sonra 47*C falan oluyor benim telefon ne tamir gördü ne de herhangi bir arızası var. Yarım saat sonra 50*C oluyor.
Sanırım kasadan dolayı oluşan sıcaklığı hemen hissediyorum ekran falan da ılık oluyor mi 13 ultra kullanan arkadaşlarda yazarsa o zaman daha iyi anlayacağız yorumunuz için teşekkürler

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

Note 10 pro için bunlar normal.
O işlemcinin gücü bu ancak arkadaş 8gen2 kullanıyor. 8gen2 için durum çok farklı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

10 dakikalık instagram Facebook takılma sonucu geldiği değer bu değeri geçiyor mu derseniz 42 falan oluyor onu geçmiyor
Instagram ve Facebook çok fazla kaynak kullanıyor. Bunların bu tarz ısı üretmesi doğal olabilir. Durum çok da kötü değil sanki. 46 dereceye kadar güvenli zaten 46 derece sonrası işlemci kısıtlama yapmaya başlar.

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
Note 10 pro için bunlar normal.
O işlemcinin gücü bu ancak arkadaş 8gen2 kullanıyor. 8gen2 için durum çok farklı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Instagram ve Facebook çok fazla kaynak kullanıyor. Bunların bu tarz ısı üretmesi doğal olabilir. Durum çok da kötü değil sanki. 46 dereceye kadar güvenli zaten 46 derece sonrası işlemci kısıtlama yapmaya başlar.
Anladım teşekkürler 40 civarı oluyor daha kolay aşmıyor benim aklıma takılan acaba Direnç yanlış yapıldı Direnç mi ısınıyor işlemci değilde ondan kafama takıldı n

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Anladım teşekkürler 40 civarı oluyor daha kolay aşmıyor benim aklıma takılan acaba Direnç yanlış yapıldı Direnç mi ısınıyor işlemci değilde ondan kafama takıldı n
40 derece üstü yoksa korkacak bir şey yok.
Oda sıcaklığı gibi faktörler de önemli.
Ben aynı işlemcili farklı cihaz kullanıyorum mesela ben 28 derece oda sıcaklığında webte gezinip müzik dinlerken telefon 33 derece oluyor ortalama.

Direnç işlemi yapılan bölgede telefonun bir termal macunu var bu zarar görürse ısı bir tık artabilir. Sizde macun zarar görmüş olabilir ancak 8gen2 zaten soğuk çalışan bir işlemci olduğu için yine pek sorun yaratmaz.

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
40 derece üstü yoksa korkacak bir şey yok.
Oda sıcaklığı gibi faktörler de önemli.
Ben aynı işlemcili farklı cihaz kullanıyorum mesela ben 28 derece oda sıcaklığında webte gezinip müzik dinlerken telefon 33 derece oluyor ortalama.

Direnç işlemi yapılan bölgede telefonun bir termal macunu var bu zarar görürse ısı bir tık artabilir. Sizde macun zarar görmüş olabilir ancak 8gen2 zaten soğuk çalışan bir işlemci olduğu için yine pek sorun yaratmaz.

Anladım hocam teşekkürler bir süre kullanayım içime sinmezse sağlam bir yerde direnci kontrol ettirip telefonu kontrol etmesi için anlayan birisine veririm olmadı operada vs gezerken hiç sıkıntı olmuyor Facebook instagram tiktokta ısınma hissediyorum garip aslında :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Anladım hocam teşekkürler bir süre kullanayım içime sinmezse sağlam bir yerde direnci kontrol ettirip telefonu kontrol etmesi için anlayan birisine veririm olmadı operada vs gezerken hiç sıkıntı olmuyor Facebook instagram tiktokta ısınma hissediyorum garip aslında :)
Romdan da kaynaklı olabilir ama o 40 dereceyi geçmiyorsa hiç açtırmaya gerek yok tadını çıkarın. Dikkat ettikçe göze batar unutun gitsin :)

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

Bu değerler, bahsettiğiniz uygulamalarda normal değil, aynı cihazı kullanıyorum. 10 dk Ins. uygulaması ile verdiği ısı 30 ile 32 arası değişiyor. Chimeraland oyunu, ekran grafiğini full hd çözünürlükte oynadığınızda en çok yoran oyundur. Bu oyunu 10 dk oynayıp verdiği ısı değeri 37 38 derece arası. Ölçüm resimlerini de ekledim, 31.2 derece Ins. uygulaması, 36,9 oyun sonrası. Yapabiliyorsanız önce rom değişmeyi deneyin, eğer yine aynı değerleri veriyorsa direnç işlemini yaptırdığınız yere götürün cihazı.

Kullandığım rom XiaomiEu 14.0.20.0

Ekli dosyalar

• photo_2024-03-16_23-00-26.jpg
    photo_2024-03-16_23-00-26.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 11
  • photo_2024-03-16_23-08-55.jpg
    photo_2024-03-16_23-08-55.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

borabey06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
3
Hocam 13 ultra direnç kayıtlı benim cihazda global rom da isiniyordu eu rom yükledim ısınma sorunu kalmadı şimdi ise hyper os global yükledim ısınma yok şimdilik rom değişikliği bende işe yaradı denemenizi tavsiye ederim

Üst Alt