Tavsiye 13 LITE / 13T Telefon Önerisi

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.0.2
Telefon Modeli
Mi 11 LITE 4G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Arkadaşlar ;

Umarım iyisinizdir?

Başlıkta da belirttiğim gibi Xiaomi 13 LITE ve 13T arasında kaldım. Aslına bakarsanız her türlü elbette 13T daha yüksek nitelikli bir telefon. Normalde bütçem 25,000 TL civarı diyebilirim. Şuan kullanmakta olduğum Mi 11 LITE 4G telefonumu yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, fakat son zamanlarda şarjın hızlı bitmesi, parmak izi sensörünün birden arıza verip, ayarlardan yok olması nedeni ile değişikliğe gideceğim. Xiaomi 13 LITE telefonu maalesef hiç bir teknoloji merkezinde bulamıyorum. Sadece internette bulabiliyorum, onlarda da satıcıya güvenemiyorum. 13T ise bir çok yer de var. LITE' a karar versem acaba nerden bulabilirim?

Ayrıca ;

13T ile kafama takılanları size de söylemek isterim ;

* Snapdragon yerine MediaTek işlemciye sahip, bu işlemci nasıl? Artıları ve Eksikleri nelerdir sizce?
* Güncelleme konusunda genelde bu ''T'' serileri, sanki güncellemeyi diğer modellere göre daha geç alıyorlar. (Ya da ben öyle düşünüyorum)

Aklıma takılan sadece bunlar, siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? Eğer bu konuda bana destek olursanız, sizin sayenizle artık yeni telefonuma geçmiş olacağım :) Hatta bugün, cevaplarınızdan sonra alacağım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arkadaşlar Selam ;

Dün itibari ile Xiaomi sitesi üzerinden sipariş verdim, umarım sorunsuz bir şekilde gelir. Zamlanmadan almam iyi oldu, malum yeni yıl yeni zamlar. Yanında ki hediyeler de gerçekten çok güze bir jest.
Hayırlı olsun hocam. 13T güzel tercih olmuş. 4+1 güncelleme sözü var, uzun süre kullanırsınız. İşlemcisi tepe seviyelerde olmasa da güçlü. Kamerası güzel, pil performansı iyi, ses kalitesi iyi. Sizi memnun edecektir. nod~~

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Hayırlı olsun hocam. 13T güzel tercih olmuş. 4+1 güncelleme sözü var, uzun süre kullanırsınız. İşlemcisi tepe seviyelerde olmasa da güçlü. Kamerası güzel, pil performansı iyi, ses kalitesi iyi. Sizi memnun edecektir. nod~~

Çok teşekkür ederim kardeşim. Always On Display var mıydı cihazda? Bir çok yerde göremedim ama. Kamera ve pil konusunda çok merak ediyorum cihazı. İşlemciden yana şüphelerim vardı ama artık yok.

Oyla:

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
Arkadaşlar Selam ;

Dün itibari ile Xiaomi sitesi üzerinden sipariş verdim, umarım sorunsuz bir şekilde gelir. Zamlanmadan almam iyi oldu, malum yeni yıl yeni zamlar. Yanında ki hediyeler de gerçekten çok güze bir jest.
telefonunuz hayırlı olsun, Mi13T ile olan kullanım tecrübenizi paylaşır mısınız? özellikle pil, ekran ve kamera performansı hakkında.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Çok teşekkür ederim kardeşim. Always On Display var mıydı cihazda? Bir çok yerde göremedim ama. Kamera ve pil konusunda çok merak ediyorum cihazı. İşlemciden yana şüphelerim vardı ama artık yok.
Xiaomi'nin amoled ekranlı tüm cihazlarında var AOD. Ayarlarda direkt önünüze çıkıyor zaten.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonunuz hayırlı olsun, Mi13T ile olan kullanım tecrübenizi paylaşır mısınız? özellikle pil, ekran ve kamera performansı hakkında.
13T kullanıyorum hocam ben de. Ekran çok güzel, parlaklık seviyesi çok iyi özellikle, renkler, hz değeri vs. çok iyi seviyede. Kamerasına bayıldım. Özellikle ana kamerası çok iyi, diğer kameraları da GCam ile çok iyi oluyor; sadece ön kamerası iyi değil. Pil performansından memnunum fazlasıyla; ben güç tasarrufu modunda kullanıyorum, ekran süresi pik kısmında yazmıyor maalesef bizim cihazda ama yaklaşık 10 saat ekran süresi alıyorumdur. Oyun oynamadığım için performansına bir şey diyemem ama beni bu isteklerimle 5 sene götürür. :) Yazılım konusunda beni çok mutlu etti diyebilirim. Kırpılmamış MIUI var ve akıyor cihaz. Yazılım geliştirme açısından da bir tane bozuk TWRP var, bir de ücretli Xiaomi.EU romu. Zaten 4+1 sene güncelleme olayı var, o yüzden takmıyorum. :)

Son düzenleme:
Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Xiaomi'nin amoled ekranlı tüm cihazlarında var AOD. Ayarlarda direkt önünüze çıkıyor zaten.

13T kullanıyorum hocam ben de. Ekran çok güzel, parlaklık seviyesi çok iyi özellikle, renkler, hz değeri vs. çok iyi seviyede. Kamerasına bayıldım. Özellikle ana kamerası çok iyi, diğer kameraları da GCam ile çok iyi oluyor; sadece ön kamerası iyi değil. Pil performansından memnunum fazlasıyla; ben güç tasarrufu modunda kullanıyorum, ekran süresi pik kısmında yazmıyor maalesef bizim cihazda ama yaklaşık 10 saat ekran süresi alıyorumdur. Oyun oynamadığım için performansına bir şey diyemem ama beni bu isteklerimle 5 sene götürür. :) Yazılım konusunda beni çok mutlu etti diyebilirim. Kırpılmamış MIUI var ve akıyor cihaz. Yazılım geliştirme açısından da bir tane bozuk TWRP var, bir de ücretli Xiaomi.EU romu. Zaten 4+1 sene güncelleme olayı var, o yüzden takmıyorum. :)

Emeğine sağlık kardeşim, tüm sorularıma fazlasıyla cevap vermişsin. Gerçekten şimdi içim daha da rahat etti. Mi 11 LITE 4G kullanıyorum, 2. yılı bitmek üzere. Bir anda parmak izi sensörü yok oldu, bu aralar fazla donma yapıyordu. Normalde telefon da oyun oynamam aslında, yazılımcı olduğumdan sürekli net tarafındayım. Tekrar teşekkür ederim.

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Merhaba Arkadaşlar ;

Dün itibariyle telefonumu aldım, Mi sitesinden. Bugün sadece 1 defa arka kameranın buğu yaptığını gördüm, sonrasında diğer foto çekimlerimde bu sorunu yaşamadım. Bunu araştırdığımda bir çok kullanıcı bunu yaşamış. Neyse ki bir daha olmadı. Hatta bazı yerlerde bu durumun normal olduğunu belirtmişler. Siz de böyle bir durum yaşandı mı?

Çok sağolun Hocam...

Telefonu bir günlük kullanımım da ki deneyimim, sabahtan akşama kadar elimden düşmedi diyebilirim. Cihazı ilk açtığım da %60 bir şarjı vardı. Telefon kurulumu, video izleme, müzik dinleme, birazdan internette dolaşmalar sonucunda %10' u gördüm. Süreye bakacak olursak 4-5 saat bir zaman dilimi diyebilirim. Kamerası gerçekten çok başarılı fotolar çekiyor. Mi 11 LITE 4G' den sonra bambaşka bir boyut diyebilirim. Sadece bir kez kamera da buğulanma oldu. Bir daha da olmadı, açıkçası biraz garipsedim. Ama çok kafaya takmadım.

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Arkadaşlar ;

musdi27

Maalesef kamerada ki durum devam ediyor, az önce yine inanılmaz derecede buğu yaptı. Nasıl böyle bir durum olabilir ya. Çok üzüldüm, eski telefonumu da aynı gün sattım. Şimdi telefonsuz kalacağım. Telefonu aldığımdan bu yana işlerimden dolayı dün açabildim. Haliyle 14 gün iade süresini geçmiş oldum. Fatura tarihim 15 Aralık. Şimdi ne yapabilirim? Bana bu konuda yol gösterebilir misiniz?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt