Mod 120hz Magisk Modülü

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Sonuç yüklemeyi kaldırdım .risk i göze alamadım

akadirars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
mi 9t pro 60 hz bir panele sahip 80 hz değerlerinde bile sorun yaşayan bir cihaz 120 hz lere nasıl çıkabilsin kullandıgınız cihaz da çalışmaz

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Bizde 120 Hz çıksın demedik ustadım

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Arkadaşlar ekranı donanımsal olarak kesin 60 hz olduğundan emin misiniz ? 60 hz olarak telefonun piyasaya çıkması kesin donanımsal olarak 60 hz demektir değil. Belki xioami tarafından kısılmıştır. O sebeple ekran bu mod sonrası zarar görecek demek belli bir dayanağa bağlı bir söylem olmaması bana mantıklı değiş. Kaldı ki 60 hz ekran 120 hz kullanılabilir.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Arkadaşlar ekranı donanımsal olarak kesin 60 hz olduğundan emin misiniz ? 60 hz olarak telefonun piyasaya çıkması kesin donanımsal olarak 60 hz demektir değil. Belki xioami tarafından kısılmıştır. O sebeple ekran bu mod sonrası zarar görecek demek belli bir dayanağa bağlı bir söylem olmaması bana mantıklı değiş. Kaldı ki 60 hz ekran 120 hz kullanılabilir.
Hocam ekrana oc tabiki yapılabilir ama hiçbir panel stok halinin 2 katı değer veremez. Verse bile çok kısa sürede bozulacağının garantisini size veririm.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam ekrana oc tabiki yapılabilir ama hiçbir panel stok halinin 2 katı değer veremez. Verse bile çok kısa sürede bozulacağının garantisini size veririm.
Hocam şöyle söyleyeyim size 12 yıllık tüplü monitörü 360p 144 hz overclock yaptım ve en az 2 yıl öyle kullandım. Diyeceksiniz düşük çözünürlükte olabilir belki ama 12 yıllık bir monitöre bu yapılabiliyorsa bugün kullanılan ekranlara siz düşünün neler yapılabilir diye. Merak edenler olabilir kullandığım program CRU nette araştırarak bulabilirsiniz.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Hocam şöyle söyleyeyim size 12 yıllık tüplü monitörü 360p 144 hz overclock yaptım ve en az 2 yıl öyle kullandım. Diyeceksiniz düşük çözünürlükte olabilir belki ama 12 yıllık bir monitöre bu yapılabiliyorsa bugün kullanılan ekranlara siz düşünün neler yapılabilir diye. Merak edenler olabilir kullandığım program CRU nette araştırarak bulabilirsiniz.
Cru ile bende yeni monitörlere çok denedim ama genelde 60 hz olan maks 80 civarı oluyor. Kendi kullandığım 75 hz monitör 84 oldu. Arkadaşın 144 hz monitörü 160 küsürlere maks çıkıyordu. Belki eski tip olanlarda bu eşik daha yüksektir ama 2 katı hz vermek ekrana çok riskli bir işlem. Masaüstünde zaten sona geldimi görüntü veremeyip eskiye dönüş yapıyor. Mobilde bu şekilde birşey olmadığı için çok daha riskli hale geliyor. Tavsiyem 60 hz ekranı 80 civarlarında kullanmak çok daha az risk teşkil eder. Birde malum amoled ekranlar çok pahalı. Garanti yoksa fazla zorlamamak lazım. Tabi ki risk denemek isteyen kullanıcıya ait yapmak istiyorsa yapabilir.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Elbette riskli bir işlem ama illa kesin sorun çıkacak diye yaklaşmak doğru olmadığını söylüyorum kaldı ki piyasadaki bazı 144 hz monitörler zaten fabrika çıkışlı o.c ile geliyor.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular