Soru 12 pro 4g ısı problemi

attila24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
attila
Cihazım
discovery 1
Konular
10
Bu cihaz devamlı sicakmi çalışıyor bir türlü anlamadım acaba eu rom yükledim ondanmi bilmiyorum. Devamlı 40derecelerde geziyor ısı. Diğer telefon poco X3 NFC o ısınmıyor. İki telefonda aynı işi olduğunda bile 12 pro daha fazla hissettiriyor. Sizde durum nasıl.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Bu sorun tüm note 12 serilerinde var sanırım çünkü pek çok kullanıcı ayni dertten muzdarip bendede ara ara durduk yere bi ısınma söz konusu ekran yenileme hızını 60 hz yapınca bir nebze düzeldi. Sanıyorum ki bu sorunun asıl sebebi kullanılan ekran paneli çünkü tüm note 12 serisi aynı ekran panelini kullanıyor dikkatli bir şekilde yoklarsanız arka tarafdan ziyade ekranın daha çok ısındığını fark edebilirsiniz. Gerçi bir iki kişide gördüğüm kadarı ile sonu N ile biten yazılımlarda ısınma problemi olmadığını söylüyorlar. Kısaca bu ısınma sorununa bir çözüm bulunmaz ise ilerleyen dönemlerde note 7 cihazlarında olduğu gibi note 12 serilerindede ghostscreen sorunu baş gösterebilir.

attila24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
attila
Cihazım
discovery 1
Konular
10
A
Bu sorun tüm note 12 serilerinde var sanırım çünkü pek çok kullanıcı ayni dertten muzdarip bendede ara ara durduk yere bi ısınma söz konusu ekran yenileme hızını 60 hz yapınca bir nebze düzeldi. Sanıyorum ki bu sorunun asıl sebebi kullanılan ekran paneli çünkü tüm note 12 serisi aynı ekran panelini kullanıyor dikkatli bir şekilde yoklarsanız arka tarafdan ziyade ekranın daha çok ısındığını fark edebilirsiniz. Gerçi bir iki kişide gördüğüm kadarı ile sonu N ile biten yazılımlarda ısınma problemi olmadığını söylüyorlar. Kısaca bu ısınma sorununa bir çözüm bulunmaz ise ilerleyen dönemlerde note 7 cihazlarında olduğu gibi note 12 serilerindede ghostscreen sorunu baş gösterebilir.
Aynen özellikle Erkan'ın sol üst tarafından başlayarak tüm ekrana yayılan bir ısı söz konusu şimdi a70 ile karşılaştirdim sıcaklıklar aynı lakin benimkinin ekrani yanıyor. Umarım Xiaomi çözüm bulur.

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Bende de note 10 pro var aynı ısınma sorunu onda da var. Oyun oynamadığım halde, internetten bir kaç dosyayı üst üste indirince fena ısınıyor. Günlük kullanımda sıkıntı olmuyor ama işiniz düşünce ısınıyor. Ekran 60hz Endonezya romu yüklü.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Bende de note 10 pro var aynı ısınma sorunu onda da var. Oyun oynamadığım halde, internetten bir kaç dosyayı üst üste indirince fena ısınıyor. Günlük kullanımda sıkıntı olmuyor ama işiniz düşünce ısınıyor. Ekran 60hz Endonezya romu yüklü.
İki cihazında ekranı bire bir aynı o zaman bu konuda hem fikiriz ki büyük ihtimalle bu cihazların ekranı kusurlu bir kaç arkadaşdan daha konu hakkında fikir alırsak kesin sorun budur diyebiliriz

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
İki cihazında ekranı bire bir aynı o zaman bu konuda hem fikiriz ki büyük ihtimalle bu cihazların ekranı kusurlu bir kaç arkadaşdan daha konu hakkında fikir alırsak kesin sorun budur diyebiliriz
Arkadaşımda da note 10 pro var o da aynı ısınıyor. Poco x3 nfc de de sd732g var, onda farklı olarak özel bir soğutma ünitesi varmış. Onu duymadın ısındığını. Redmi Note 8 kullanıyordum daha önce onda ısınma hiç yoktu.

Hepsinden ayrı konuşuyorum amoled ekran başka bir olay çok güzel. Note 10 pro da mükemmel bence fiyatına göre. Kamerası ekranı hızı çok iyi

attila24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
attila
Cihazım
discovery 1
Konular
10
Telefonla konuşurken bile ekrana değen kısımlar ısıyı hissediyor. Hoş havada berbat sıcak ama eski telelfon note 8 proydu o bile bukadar basit şeylerde isinmazdi.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Bendede note 8 vardı gram ısınmaz dı güneşin altında bile bakalım ilerde ne olucak

Üst Alt