Yardım 11 ultra pil sorunu hücre yayını

Kadersiz144

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayrm
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
12
Resimde de göründüğü gibi hücre çok şarj yiyor çözüm nedir. Ne yapılabilir cihazi yeni aldım daha
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

novayear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
novayear
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
1
arkadaşlar bendede aynı sorun var, üstelik sim kart takılı değil telefon uçak modunda + ultra güç tasarufu, acil hücre yayınları alımı kapalı. olmasına rağmen bu arkadaşın dediği hücre bekleme servisi su gibi batarya tüektiyor. hiç birşey yapmasanda saat %3-7 arası pil yakıyor. root yok, sim yok, android son sürüm global fw V13.0.6.0.SKAMIXM yüklü. telefonu alalı 5 gün oldu bu servis yüzünden nefret geldi. sebebi nedir, sonunda hırslanıp root yapıp lanet servisi bulup sileceğim o olacak.. ?

novayear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
novayear
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
1
bu arada ekleme yapayım, bazı çözüm önerileri yazılmış.
* acil durum uyarılarını devre dışı bırakmak, == devre dışı bırakıldı değişen yok
* 2g-3g-4.5g ye şebeke ayarını sabitleyin, == sim kart bile takılı değil neyin şebeke ayarı ?
* mobil veriyi kapatın gereksizse kullanmayın, == sim yok diyoruz üstelik uçak modu açık
* şebeke iyi çekmiyordur her seferinde yeniden bağlanmaya çalışıyordur, == iyide şebeke ile işimiz yok şebeke kapalı sim yok uçak modu açık ?
* sim kart eskidir yenisini alın, == hiç sim takmıyoruz yine hücre bekleme batarya harcıyor ?
* imei sorunludur şebekeden düşürüyorlardır, == imei ile işimzi yok şebeke ile bağlanmıyoruz uçak modu + sim yok ?

tüm bu sorunlar sim ile vede simsiz denendi yine aynı aynı sorun.. düşüncem ya donanım arızalı sorunlu, yada mui rom sorunlu.
twrp falan yok telefondan salt android ek birşey yüklemeden nasıl hard resert atılır ?

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Resimde de göründüğü gibi hücre çok şarj yiyor çözüm nedir. Ne yapılabilir cihazi yeni aldım daha
bu değerler olması gerekenden fazla ben id rom kullanıyorum eu custom yada endonezya roma geçmenizi tavsiye ederim .

novayear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
novayear
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
1
bu değerler olması gerekenden fazla ben id rom kullanıyorum eu custom yada endonezya roma geçmenizi tavsiye ederim .
üstadım kurcaladım ettim saatlerimi harcadım lakin hücre beklemeye aşırı bataya devam ediyor. dediğiniz gibi endonezya rom a geçeyim dedim, eskiden güncellerken dosya adını değiştirip yapınca güncelliyormuş. lakin şimdi kurulu olan V13.0.6.0 global sürümünde adamalr bu açığı fark edip kapatmışlar. güncelle deyince işleme bşalamadna önce bi daha dosyayı kontrol ediyor. haliyle geçiş yapamadım. acaba başka yöntem varmı geçmek için ? önereceğiniz.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Eğer cihazınızda yüklüyse "carrier services" adlı uygulamayı kaldırın/devre dışı bırakın yada güncellemerini kaldırın. Ardından bir sonraki şarj döngüsünde tekrar test ediniz.

novayear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
novayear
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
1
Eğer cihazınızda yüklüyse "carrier services" adlı uygulamayı kaldırın/devre dışı bırakın yada güncellemerini kaldırın. Ardından bir sonraki şarj döngüsünde tekrar test ediniz.
dostum dün gece dediğini yaptım carrier services durdurup devre dışı yaptım. bu şekilde denedim malesef değişen olmamış. geceden bu sabaha %59 hücre bekleme batarya harcamış. iyice gıcık oldum telefona, sahibindene koyduracak bana kendini..

Kadersiz144

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayrm
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
12
Bu cihazla alakalı bir sıkıntı var Xiaomi cihazlara baktım kimsede böyle sıkıntı yok mi11 ultra problemli bu konuda sanırım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde bağımsız olacak ama arka ekran kendiliğinden off oluyor acilmio bazen sıkıntı taşıyan varmı bı ayarlardan açıp kapamak lazım saati görmek için

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Bu cihazla alakalı bir sıkıntı var Xiaomi cihazlara baktım kimsede böyle sıkıntı yok mi11 ultra problemli bu konuda sanırım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde bağımsız olacak ama arka ekran kendiliğinden off oluyor acilmio bazen sıkıntı taşıyan varmı bı ayarlardan açıp kapamak lazım saati görmek için
açıkcası aynı cihazı kullanıyorum geneli itibari ile böyle bir sorun yok yalnız aldığınız yer getirirken sorun yaşamış cihaz darbe almış vs. gibi gibi sorunlar olmuş olabilir.

utkubrs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Redmi S2
Konular
14
Benim cihazda böyle bir servis kullanımı bile yok. Endonezya rom kullanıyorum.

Üst Alt