Yardım 11 Ultra da Yaşadığım Bazı Sorunlar!

azizomerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aziz
Cihazım
a1
Konular
8
Telefonda global rom vardı bir süre sonra Endonezya rom kurdum sorunlar yine aynı. Çözüm bilen arkadaşlar varsa yanıtlamasıni çok isterim.

1- Video çekiminde bir sorun yok ama özellikle konserlere gittiğimde sesi aşırı kötü alıyor. Bası çok vurup sesi kötü kaydediyor ve video çöp oluyor. Bir çok yöntem denedim olmadı sanatçının sesi bastan ve cizirtidan duyamıyorum ama normal bir video da ses normal kaydediyor.

2- Şarj yüzde 5 olduğunda Instagram aşırı derecede kasıyor. Videolar donuyor takılıyor. Şarja takınca düzeliyor. Farklı APK, aero insta gibi farklı yöntemler denedim aynı.

3- Instagram da hikaye atarken ses ya da konum atan butona bastığımda takılıyor kastira kastira işlem yapıyorum müzik ya da konuma basınca hızı normale dönüyor sadece o paneli açarken sorun var.

Bu sorunları yaşayan var mı ya da çözüm için ne sunabilirsiniz?

utkubrs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Redmi S2
Konular
14
Aynı cihazı kullanıyorum bahsettiğiniz hiç bir sorunu yaşamıyorum ayrıca romum da aynı.

KİLİORKEZ

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Kuyumcu
Konular
67
Telefonda global rom vardı bir süre sonra Endonezya rom kurdum sorunlar yine aynı. Çözüm bilen arkadaşlar varsa yanıtlamasıni çok isterim.

1- Video çekiminde bir sorun yok ama özellikle konserlere gittiğimde sesi aşırı kötü alıyor. Bası çok vurup sesi kötü kaydediyor ve video çöp oluyor. Bir çok yöntem denedim olmadı sanatçının sesi bastan ve cizirtidan duyamıyorum ama normal bir video da ses normal kaydediyor.

2- Şarj yüzde 5 olduğunda Instagram aşırı derecede kasıyor. Videolar donuyor takılıyor. Şarja takınca düzeliyor. Farklı APK, aero insta gibi farklı yöntemler denedim aynı.

3- Instagram da hikaye atarken ses ya da konum atan butona bastığımda takılıyor kastira kastira işlem yapıyorum müzik ya da konuma basınca hızı normale dönüyor sadece o paneli açarken sorun var.

Bu sorunları yaşayan var mı ya da çözüm için ne sunabilirsiniz?
Hocam bende de o insta da ki panel sorunu var kasıyor orda nedense global rom yüklü bende de ama video çekerken sesleri patlatmıyor daha geçen hafta konsere gittim orda bir kaç video çektim sesler gayet net ve güzeldi. İnsta için ne yapılır bilmiyorum onu çözemedim bende.

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
1) Konser için cihazı kullandım pek bir sorun yaşamadım. Bir de gcam kurmayı deneyebilirsiniz.

2) Bu pilin çok azalmasından dolayı otomatik olarak cihazın güç tasarrufuna geçmesinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak diğer uygulamalar da takılma yapabilir.

3) Bunun için yapılacak bir şey yok diye düşünüyorum. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Herhangi bir çözüm bulursanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Merhaba bendeki sorunda ana kamera da gece video çekerken ışık çok patlıyor. Işığı kısınca çekim güzel ama odaklama yapınca yine çok açıyor ışığı. Geniş açıda vs sorun yok. Var mı bu problemi yaşayan

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
Merhaba bendeki sorunda ana kamera da gece video çekerken ışık çok patlıyor. Işığı kısınca çekim güzel ama odaklama yapınca yine çok açıyor ışığı. Geniş açıda vs sorun yok. Var mı bu problemi yaşayan
Hangi modda çekim yapıyorsunuz?

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
Normal modda hocam yani direkt açıyorum videoyu modunu karanlıksa ışıklar çok patlıyor. Yani nasıl deniyor bilmiyorum ama iso sanırım çok yükseltiyor.
Hocam GCam tavsiye ederim. Bazı modlarda 4k 60fps ayarları açık geliyor. Video olarak daha stabil çektiğini söyleyebilirim. Onun dışında sorun yaratabilecek bir şey gelmiyor aklıma.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ekleme yapayım biraz saçma olacak ama kamerayı silmeyi deneyin. Benim de kameram kirli olduğunda ışıklar patlıyor fakat güzel bir şekilde temizledikten sonra düzeliyor.

Son düzenleme:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam GCam tavsiye ederim. Bazı modlarda 4k 60fps ayarları açık geliyor. Video olarak daha stabil çektiğini söyleyebilirim. Onun dışında sorun yaratabilecek bir şey gelmiyor aklıma.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ekleme yapayım biraz saçma olacak ama kamerayı silmeyi deneyin. Benim de kameram kirli olduğunda ışıklar patlıyor fakat güzel bir şekilde temizledikten sonra düzeliyor.
Gcam linki Atar mısınız hocam?

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular