Sohbet 10T pro için klavye apk önerisi

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
enaz 5-6 yıldır her cihazımda swiftkey klavye yazılımı kullanıyorum. malum mikropsoft satın aldı.
teorik olarak yazılımdan memnunum ama pratikde klavye tuşları büyük olmasına rağmen flu şekilde özel karakterleri bir türlü seçeneklerden kaldıramadım. dolayısı ile harfler ufak kalıyor.
dün bir arkadaşın IP tlf undaki klavye harf ve büyüklüklerini vede font u hoşuma gitti.
dolayısı ile sizlerden bir klavye apk önerisi ve daha okunaklı font seçenekleri rica ediyorum

evde iken zaten tlf u scrcpy ile bilgisayar üzerinde kullanıyorum. Ama yine de ister istemez harfler ufak
extra bir soru ve istek daha. sanırım bazı klavyelerin translate özellikleri de olabiliyormuş. genelde ing yi master kelime ve gramer ile karşımdakine anlatabiliyorum. fakat gelişim açısından bu tür translate özellikli klavyelerde iyi olabilir.
istekde fantezi yapayım. yazılanı/translate olanı seslendirme özelliği olan bir klavye yazılımı var ise daha da güzel olabilir. dil gelişimi açısından. ing de bazı kelimelerin telaffuzunda zorlandığım veya hatırlamadıklarım olabiliyor

kısacası
klavye konusunda tecrübeleriniz önerileriniz nedir ?

umutgus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
redmi note 9s
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
google klavye kullanıyorum ayarları değiştirerek bu hale getirdim beğendiyseniz ayarları sunabilirim

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
gayet iyi duruyor. ayarlar ile hangi apk olduğunu yazabilir misiniz ?
sanırım birde sistem fontunu değiştirmişsiniz

pardon.. şimdi farkettim. Türkçe harf yok.. teşekkür ederim içinde Türkçe harf olan istiyorum. basarak beklemek ve seçmek istemiyorum

raizelsama53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
9
gayet iyi duruyor. ayarlar ile hangi apk olduğunu yazabilir misiniz ?
sanırım birde sistem fontunu değiştirmişsiniz

pardon.. şimdi farkettim. Türkçe harf yok.. teşekkür ederim içinde Türkçe harf olan istiyorum. basarak beklemek ve seçmek istemiyorum
Hocam google play üzerinden indirin tema kısmına girin oradan klavye kenarlıkları seçeneğini aktif edin ve diller kısmında Türkçe seçtikten Türkçe-Q F veya diğer seçenekleri soruyor

umutgus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
redmi note 9s
Konular
3
Klavyenin ismi bu xioami varsayılan olarak zaten bu klavyeyi kullanıyor sizde de olması gerek.

Ayarlar kısmına *g board* yazarsanız ayarlar ekranı çıkacak.

Ayarlar/Diller/Türkçe (Türkiye)/Türkçe Q yaparsanız klavyeye türkçe harfler eklenecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhaba
enaz 5-6 yıldır her cihazımda swiftkey klavye yazılımı kullanıyorum. malum mikropsoft satın aldı.
teorik olarak yazılımdan memnunum ama pratikde klavye tuşları büyük olmasına rağmen flu şekilde özel karakterleri bir türlü seçeneklerden kaldıramadım. dolayısı ile harfler ufak kalıyor.
dün bir arkadaşın IP tlf undaki klavye harf ve büyüklüklerini vede font u hoşuma gitti.
dolayısı ile sizlerden bir klavye apk önerisi ve daha okunaklı font seçenekleri rica ediyorum

evde iken zaten tlf u scrcpy ile bilgisayar üzerinde kullanıyorum. Ama yine de ister istemez harfler ufak
extra bir soru ve istek daha. sanırım bazı klavyelerin translate özellikleri de olabiliyormuş. genelde ing yi master kelime ve gramer ile karşımdakine anlatabiliyorum. fakat gelişim açısından bu tür translate özellikli klavyelerde iyi olabilir.
istekde fantezi yapayım. yazılanı/translate olanı seslendirme özelliği olan bir klavye yazılımı var ise daha da güzel olabilir. dil gelişimi açısından. ing de bazı kelimelerin telaffuzunda zorlandığım veya hatırlamadıklarım olabiliyor

kısacası
klavye konusunda tecrübeleriniz önerileriniz nedir ?
Tercihler kısmı bu şekilde, tema kısmı beyaz tema ve klavye kenarlıkları açık, metin düzeltme, kaydırarak yazma, sesle yazma kapalı.

Ekli dosyalar

• IMG_20230216_160938.jpg
    IMG_20230216_160938.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230216_160755.jpg
    IMG_20230216_160755.jpg
    270,1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
gençler teşekkür ederim
evet yüklü idi. ben klasik swift i yükleyip kullandığım ve ayarlarını kontrol etmediğim için :$

sonuç olarak dediğiniz ayarları yapınca gayet okunaklı harfleri olan Q-Türkçe klavyem oldu.

emeğinize yüreğinize sağlık

extra soru.. bu klavye'nin translate özelliği var mo ? varsa nasıl aktifleştirebilirim ? :P

raizelsama53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
9
gençler teşekkür ederim
evet yüklü idi. ben klasik swift i yükleyip kullandığım ve ayarlarını kontrol etmediğim için :$

sonuç olarak dediğiniz ayarları yapınca gayet okunaklı harfleri olan Q-Türkçe klavyem oldu.

extra soru.. bu klavye'nin translate özelliği var mo ? varsa nasıl aktifleştirebilirim ? :P
Klavyede sağ üst kısımda 3 nokta var oraya basınca bütün özellikleri gösteriyor translate var

umutgus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
redmi note 9s
Konular
3
gençler teşekkür ederim

rica ederim

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
gençler teşekkür ederim

Yandex klavyeyi tavsiye ederim hocam translate açısından Google Klavyenin çok ilerisinde :)

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
koza-han
mesajini aldikdan sonra yükledim. özellikle butonlardaki koyu siyah ve net okunuşundan çok memnun kaldım görsel olarak
gelelim kullanımına.. kelime öneri sözlüğü eklemek gerek sanırım. ben bilmediğim için ve çok detayına bakmadığım için bilmiyorum

kullanım kısmı
şimdi ben gün boyu pc başında ve scrcpy ile tlf ekranını pc ye aktarıp mesaj vs yazıyorum. dolayısı ile daha çok usb bağlantılı klavye kullanıyorum. kullanımda en çok dikkatimi çeken sorun kendisi garib kelime öneri veya tercihi ile.. özellikle a harfinden sonra 1 karakter geri kaçıyor; örnek olmasi için "galiba" kelimesini vereyim. g den sonra a yazıyorum ama bir şekilde a dan sonra geri kayıp kelime "gliba a" şekline dönüyor. yaklaşık 40 yıldır elim klavye de olduğu için yazdığıma bakmam. enter sonrası ekrana baktığımda maalesef bu yandex klavye de bu tür sorunları çok gördüm
kullanım ile ilgili farklı bir sorun.
swift klavye de.. klavye açılır açılmaz bana en çok kullandığım 2-3 kelime seçimli liste de gelir ki "merhaba" en çok kullandığımdır. yandex de klavye aktif olduğunda öneri kelimesi gelmiyor. m ye basınca öneride merhaba çıkıyor. önemsiz ama önemli bir farklılık

google klavyeyi aktifleştirdim şuan.. evet onda da direk klavye aktif olunca öneri kelimeleri gelmiyor ama bu tür seçenekler nasıl aktif ediliyor ?

şimdi aklıma geldi de...
bu tür klavye alternatifleri için... detaylı bilen varsa; özellikle tercüme vs özellikleri nasıl aktifleştirilir gibi videolu anlatım yapılabilirse o da güzel olur.

tlf u çok karıştıran veya inceleyen biri değilim. dün nasıl oldu ise karanlık mod aktif olmuş. az önce nasıl devreye girdi diye arayıp buldum.. meğersem üstten açılır menüde varmış, bir şekilde aktif etmişim. neyse onu seçeneklerden kapattım yerine performans seçeneğini ekledim. sevmiyorummmmmm ben karanlık mod/tema yı.

Üst Alt