Yardım 10.2.2.0 Güncellemesi Sorunları

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Selamlar
Telefonumu(Pocophone F1) 2 hafta önce filan 10.2.2 ye güncelledim(global) ve bir kaç sorunum çıktı arkadaşlar. İlk olarak şarj eskiye göre daha çabuk bitiyor ve bi ara android şarj tüketiminin 36 ya çıktığını gördüm. Bunu manuel bir şekilde düzeltme şansımız var mı? yoksa da illa yazılım ile mi düzeltilecek?
İkinci olarak Instagram da hikayelerde ekran tam oturmuyor örneğin yazılar tam çıkmıyor köşedeki 2-3 harf gözükmüyor.
Üçüncü olarak tam ekran modunda kullanıyorum ben bunun pil ve performansa bir etkisi var mıdır?
Dördüncü ve son olarak çentik modu kalkmış bunu herhangi bir şekilde geri getirebilir miyim?

Son düzenleme:

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Arkadaşlar çok zor bir şey sormadım bi yardımcı olursanız sevinirim.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Selamlar
Telefonumu(Pocophone F1) 2 hafta önce filan 10.2.2 ye güncelledim(global) ve bir kaç sorunum çıktı arkadaşlar. İlk olarak şarj eskiye göre daha çabuk bitiyor ve bi ara android şarj tüketiminin 36 ya çıktığını gördüm. Bunu manuel bir şekilde düzeltme şansımız var mı? yoksa da illa yazılım ile mi düzeltilecek?
İkinci olarak Instagram da hikayelerde ekran tam oturmuyor örneğin yazılar tam çıkmıyor köşedeki 2-3 harf gözükmüyor.
Üçüncü olarak tam ekran modunda kullanıyorum ben bunun pil ve performansa bir etkisi var mıdır?
Dördüncü ve son olarak çentik modu kalkmış bunu herhangi bir şekilde geri getirebilir miyim?
Bu saydiklarinin hepside yazılımsal sorunlar ileri zamanlardaki güncellemeler ile çözülecektir. Yada bootloader kilidini açıp farklı Custom romlarda deneyebilirsiniz

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Android 9 geçiyorsunuz muhtemelen mi 8 se de bizde 2 gündür sorun üstüne sorun var geçişte , Android versiyonu değiştiğinden malesef sorun kaçınılmaz ,

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Selamlar
İnstagram sorunu bendede var kardeşim o büyük ihtimalle 16:7:8 ekran boyutuyla alakalı xiaomi neden her modelde farklı ekran boy oranı kullanıyor anlamış değilim mi8 18:9 benim kullandığım mi8 lite 18:bilmem ne hep farklı instagram yöneticileri ve oyun geliştiricileri hangi ekrana nasıl yapsınlar şaşırıyo onlarda bu tamamen xiaominin suçu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnstagram sorunu bendede var kardeşim o büyük ihtimalle 16:7:8 ekran boyutuyla alakalı xiaomi neden her modelde farklı ekran boy oranı kullanıyor anlamış değilim mi8 18:9 benim kullandığım mi8 lite 18:bilmem ne hep farklı instagram yöneticileri ve oyun geliştiricileri hangi ekrana nasıl yapsınlar şaşırıyo onlarda bu tamamen xiaominin suçu
Cihazlar güzel ama allahın her günü cihaz çıkarıyolar ve hepside standart dışı ekran boylarıyla

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ben de poco kullanıyorum. son sürümdeyim ve instagramda sıkıntı yok. sadece yapı kredi bankacılık uygulamasının ekran altındaki %10-15 lik kullanımı etkilemeyen ufak bir kısmı görülmüyor.

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Bu saydiklarinin hepside yazılımsal sorunlar ileri zamanlardaki güncellemeler ile çözülecektir. Yada bootloader kilidini açıp farklı Custom romlarda deneyebilirsiniz

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam pek anlamıyorum o işlerden ürünü kendi magazasından aldım zaten global rom yüklü.pil dısında öteki sorunlar pek önemli değil telefonu tamamen sıfırlasak düzelir mi acaba ?

Cihazlar güzel ama allahın her günü cihaz çıkarıyolar ve hepside standart dışı ekran boylarıyla
Cihaz on numara zaten ona diyecek yok.instagram sıkıntısıda 10.2.2.0 güncellemesinden önce yoktu umarım yakında düzeltirler

Cihaz on numara zaten ona diyecek yok.instagram sıkıntısıda 10.2.2.0 güncellemesinden önce yoktu umarım yakında düzeltirler

piriyatel

eksamin
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet fatih
Cihazım
Mi 9
Meslek
Kamu
Konular
8
Yeni güncellemeler ile xiaomi sorunlark gidermesç gerekirken snki farklı sorunlara sebebiyet veriyorlar

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Android 9 bence daha tam olmadan stabile verilmiş , 8.1.0 ile aralarında ne sorun eklemek dışında farkı olmamış gibi ,

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Android 9 bence daha tam olmadan stabile verilmiş , 8.1.0 ile aralarında ne sorun eklemek dışında farkı olmamış gibi ,
dogrudur hocam. bu telefonu önceki güncellemeye alma gibi bi seçenek varmıdır acaba

Üst Alt