Gcam (18.08.20) Mi 6 GCam - Oreo-Pie - (En iyisi - Astro ve Light Painting - Mirror Selfie vs.)

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
arkadaşlar

bu son versiyonu yükledim fotolar hiç de güzel değil. daha önce kullandığım (hatırlamıyorum versiyonunu) sürümlerde daha canlı ama doğallığı bozmadan güzel fotograflar alıyordum. Örneğin kendi kamerasıyla çektiğim yeşil alan park bahçe vs gri gibi yerleri çektiğimde cansız ve çok soluk çıkıyorken gooogle kamera ile sanki rizede bir yeri çekmişim gibi çok canlı yeşilin tonları süper çıkıyordu. bu son versiyonda ayarları nasıl yapabilirim?
Şu anda test ettim, dediğiniz gibi kötü bir sonuç almadım. Ayarlarını değiştirdiniz mi?
Bu arada profilinizde telefonunuzun mi 6 olmadığı yazıyor. Bu doğru mu?

sonmahoni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
temel
Cihazım
mi6
Konular
0
Şu anda test ettim, dediğiniz gibi kötü bir sonuç almadım. Ayarlarını değiştirdiniz mi?
Bu arada profilinizde telefonunuzun mi 6 olmadığı yazıyor. Bu doğru mu?
telefonum mi6 profilimi düzelttim şimdi teşekkür ederim hatırlattığın için. Bana ayarlar konusunda yardımcı olabilir misin?kamera ayarlarında bir dönem güzel fotograflar aldım şimdi alamıyorum google kameradan. normal kamerasını ondan sonra hiç kullanasım gelmiyor. kamera ayarlarında cihaz modelleri felan var hangisi seçersem iyi sonuç alırım bilemiyorum.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
telefonum mi6 profilimi düzelttim şimdi teşekkür ederim hatırlattığın için. Bana ayarlar konusunda yardımcı olabilir misin?kamera ayarlarında bir dönem güzel fotograflar aldım şimdi alamıyorum google kameradan. normal kamerasını ondan sonra hiç kullanasım gelmiyor. kamera ayarlarında cihaz modelleri felan var hangisi seçersem iyi sonuç alırım bilemiyorum.
Ayarlar zaten uygulama içinde hazırlanmış bir şekilde geliyor. Onun haricinde eğer hoşunuza gitmiyorsa kendiniz ayarları kurcalayarak size uygununu bulmanız lazım.

kirans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezai
Cihazım
mi 6 128
Konular
0
emeğinize sağlık güzel görünüyor deneyeceğim. telefonu yenilemeden bizi bi süre daha idare edecek gibi

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
!LÜTFEN BÜTÜN YAZIYI OKUYUN, SORUNLARINIZ OLURSA BURADA ANLATILANLARI UYGULAYIN, ANLATILANLAR SORUNLARINIZI ÇÖZMEZSE YARDIMCI OLURUM!
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle bulduğum yeni google camera sürümünü paylaşacağım. Bu sürümde portre fotoğrafları ayrı klasör oluşturmadan direk galerinize kayıt olur ve en iyisi yeni night sight modu desteklidir. Mi 6 içindir, diğer modeller üzerinde denenmemiştir.

Versiyon 6.1 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir. (Sokak ışığının olmadığı bir yer bulamadım)
Night Sight'sız (Hdr+ Açık) :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

Versiyon 5.3 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir.
Night Sight'sız :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

7.3 Pie Google Camera Apk (10.06.20) :

Uyarı!: 7.3 Sürümünde galeriye geçiş yapamazsanız herhangi bir kamera modunda yukarıdan aşağıya çekerek gelen menüden ayarlar simgesine basın - disable google photos'u aktif hale getirin.

Uyarı! 2: 7.3 Gece Görüşü modunda fotoğraf çekerken programdan atarsa gece görüşü modunu açın, biraz beklediğinizde yukarıda çıkan işarete basın. Çıkan menüde Astrophotography'yi kapatın.

7.0 Pie Google Camera Apk (22.01.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 Oreo ve Pie Google Camera Apk (10.04.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 - 7.3 Modül Android 9 Pie Link (22.01.20) :
(Miui için)
(Miui için (Magisk 20.3'de uyumsuzluk sorunu yaşayanlar bu modülü yüklesin))
(Miui olmayan custom romlar için)
(Magisk ile yükleyiniz.)
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

Pie versiyonu Revos ve MiuiPro'da denenmemiştir.

6.1 Modül Android 8 Oreo Link (18.08.19) :
(LineageOs için)
(RevOs ve MiuiPro hariç diğer Miui sürümleri için)
(MiuiPro ve RevOs için)
(Sürümünüze göre Magisk ile yükleyin)
Modülün ismi değişmiştir, önceki versiyonu kaldırdıktan sonra bunu yükleyin.
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

6.1 İçin Hazır Ayarlar (25.02.19) :

Yeni sürümde ayarlar hazır bir şekilde geliyor. Sadece uygulamayı kullanın hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

Dahili Depolama / Gcam / Configs içine atın. Böyle bir yol yoksa bir kere ayar kaydedin kendiliğinden oluşturur.

Kaydedilmiş ayarı yüklemek için;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayarınızı kaydetmek için;

şu adımları takip ederek düzeltin :
Ayarlar - Gelişmiş - Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.

İki modülü yüklediğiniz zaman ağır çekimi açtığınızda kamera durduruldu hatası vererek ani bir şekilde kapanıyor.
Bunu çözebilmek iki modülde yüklü halde iken miui all in one modülünü kaldırıp telefonu baştan başlatın,
baştan başlattıktan sonra miui all in one modülünü tekrardan kurun. Telefonu tekrar baştan başlattıktan sonra ağır çekim düzelecektir.

S (Sabre): Google tarafından geliştirilen fotoğrafın kalitesini arttırmayı sağlayan moddur. Keskinliği ve detayı üzerinde düzenleme yapar.
NS (Night Sight): Gece çekim modudur. Diğer modlarda da kullanılmasını sağlar.
AWB: Beyaz dengesini ayarlar.

Eski Versiyon (5.3) Link (29.12.18) :

!5.3 Sürümünün tek güzel tarafı night sight modunu portre modunda bile kullanabilmeniz!

ayarlardan aynı Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.

Yüklemeden önce yedekleme yapmayı unutmayın! Olası bir durumdan ben sorumlu değilim. Mi 6 içindir diğer modeller için denenmemiştir.

Hocam nerede yanlış yapıyorum.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Hocam nerede yanlış yapıyorum.
Bu normal bir hata değil, hangi sürümü yüklediniz? Magisk sürümünüz nedir? Normal kamera uygulaması çalışıyor mu? Miui sürümünüz kaç?

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Bu normal bir hata değil, hangi sürümü yüklediniz? Magisk sürümünüz nedir? Normal kamera uygulaması çalışıyor mu? Miui sürümünüz kaç?

Kamera uygulaması sorunsuz çalışıyor.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Kamera uygulaması sorunsuz çalışıyor.
Hangi modülü kurdunuz? Güncel apkyı yükleyip dener misiniz?

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Hangi modülü kurdunuz? Güncel apkyı yükleyip dener misiniz?
Hocam benim anlamadığım camera 2 api magisden flashlıyorum ama modüller kısmında gözükmüyor. Twrpden flashladım build.prop u düzenledim hal 3 aktif bütün apkleri kurdum ama yinede başarılı sonuç alamadım.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam benim anlamadığım camera 2 api magisden flashlıyorum ama modüller kısmında gözükmüyor. Twrpden flashladım build.prop u düzenledim hal 3 aktif bütün apkleri kurdum ama yinede başarılı sonuç alamadım.
İşte bana bir anlatırsanız hangi modülü kurduğunuzu ona göre bildiğim bir yol varsa yardımcı olacağım.

Üst Alt