Soru 1 yil kapali kapali telin imesinin silinmesi

xhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xioami note 10
Konular
2
İyi günler devletin son cikardigi yasayla. 1 yil sebeke almayan telefonlarin imeileri kapatilacak diyor.Bendeki T11 i saticidan hazir imei acik aldim.İmeisi yazilan telefonlar bende yok.Size sorum benim telefonum 1 sene sonra kapanacakmi.Yeniden imei yazdirmam gerekiyor.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
İyi günler devletin son cikardigi yasayla. 1 yil sebeke almayan telefonlarin imeileri kapatilacak diyor.Bendeki T11 i saticidan hazir imei acik aldim.İmeisi yazilan telefonlar bende yok.Size sorum benim telefonum 1 sene sonra kapanacakmi.Yeniden imei yazdirmam gerekiyor.
1 sene dolmadan hat takarsanız kapanmaz

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Yanlış anlamadıysam IMEI'si kullanılan telefonları soruyorsun. Onlar için işlem yapmana gerek yok çünkü IMEI'ler yeni telefonda olacağı için şebeke alıyor olacak.

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Önceden 7 yıl olan süre bu yasayla 1 yıla düşürüldü .
Yani önceden 7 yıldır uyuyan cihazlar kapatılıyordu, şimdi kesintisiz 1 yıl hiç sinyal vermeyen cihazlar kapatılacak.
Lakin kullanıcı yasal imei numarası olan cihazını kapansa dahi istediği zaman açtırabilir.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Önceden 7 yıl olan süre bu yasayla 1 yıla düşürüldü .
Yani önceden 7 yıldır uyuyan cihazlar kapatılıyordu, şimdi kesintisiz 1 yıl hiç sinyal vermeyen cihazlar kapatılacak.
Lakin kullanıcı yasal imei numarası olan cihazını kapansa dahi istediği zaman açtırabilir.
Açtırınca da pasaport kayıt gibi oluyor cihaz sahibi kullanıyor sadece. Ve istediğiniz zaman olmuyor, ithalatçı firmanın bilgi vermesi gerekiyor. Babama türk Telekom dan telefon aldık, IMEI klon diye mesaj geldi bir süre sonra. Faturalarla beraber başvurduk ve telefonu turk Telekom ithal etmiyormuş, aradaki firma kapanmış o yüzden de IMEI klon olarak kaldı telefon kapandı.

jasmin4785

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertan
Cihazım
İxoami 11 t
Konular
0
Benim yeni aldığım 11 t telefonum var bununla görüşme yaptığım zaman karşınin sesi sanki haporlerdeymis gibi dışarı çıkıyor bunun için ne yapabilirim

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Açtırınca da pasaport kayıt gibi oluyor cihaz sahibi kullanıyor sadece. Ve istediğiniz zaman olmuyor, ithalatçı firmanın bilgi vermesi gerekiyor. Babama türk Telekom dan telefon aldık, IMEI klon diye mesaj geldi bir süre sonra. Faturalarla beraber başvurduk ve telefonu turk Telekom ithal etmiyormuş, aradaki firma kapanmış o yüzden de IMEI klon olarak kaldı telefon kapandı.
Ülkemizdeki saçma kuralların sonuçları maalesef

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Yedi yıllık sürenin bir yıla indirilmesi ile ilgili; bugün, yani 12 Ekim 2023 tarihinde, yürürlükte 7 yıl olarak belirtilen süreyi, 1 yıla indiren yönetmelikte değişiklik yapıldı. Uygulama 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecekmiş...

Üst Alt