HyperOS xioami 14 bootloader kilidi hk.

kopele

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhat
Cihazım
mi 5
Konular
1
dün bir mi 14 aldım. geliştirici seçeneklerini açtım ve bootloader kilidini direk açtım ve açıldı.

peyler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mş 9t
Konular
0

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Okuduğum son bilgilere göre Çin kulanıcılara yönelik yönetim den duyuru yapılmış Global kullanıcıları için daha sonra ayrı bir duyuru yapılacağı belirtilmiş. Bu durumda öğrendiğim kadarıyla ;

Bootloader kilidi açık olan hiçbir cihaz HyperOS güncellemesi alamayacak. Kilidini sonradan kapatan kişiler HyperOS güncellemesini alabilecekler.

HyperOS kullanan cihazların bootloader kilitleri otomasyonla değil bireysel başvuru ile açılabilecek. Başvuru yapabilmek için resmi çin forumunda aktif ve 5. seviye bir hesabınız olması gerekmektedir. (kayıt olmak için kimlik gerek, hesabı 5. seviyeye getirmek içinse dil gerek) Dolayısıyla başvurular resmi forumdan yapılacak. Başvuruda sizi online bir teste tabi tutup bazı soruları cevaplamanız istenecek, yeterli puan alamayan kişilerin başvuruları alınmayacak. Başvurunun sonrasında ise belirsiz bir süre beklenecek. Belirsiz diyorum çünkü bir hafta mı yoksa bir ay mı belirsiz. Başvurular tek tek alınacağı için ve yoğunluk olması durumunda aylarca sürebileceği benim şahsi fikrimdir.

Başvurunuz onaylanırsa size kilit açma kodu verilecek ve bu kod ile sizi yönlerdirecekleri kilit açma uygulamasından/programından kilit açma işlemini başlatacak ve kilidin açılması için 72 saat bekleyeceksiniz.

Yada

Yetkili kişilerden ücreti karşılığında işlem yaptıracaksınız. Yani güzel bir pazar açıldı hayırlı olsun.

Türkiye deki kullanıcıların büyük kısmı çin cihazları ve çin tabanlı ROM kullandıkları için durum ülkemizi oldukça etkiliyor.

Bende bir iki gündür yeni cihaz araştırmasına girmiştim bu esnada bu bilgiye ulaştım. Artık bir çok marka bootloader kilidi açmayı ya tamamen devre dışı bırakıyor yada oldukça meşakkatli hale getiriyor. Bu iş böyle giderse ilerleyen dönemde bazı alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekecek. İstermisin bootloader'e izin veren son marka bir gün Samsung kalsın.

Son dönemde ve önümüzdeki dönemde Nubia, Realme,Oppo gibi üst düzey cihazlarıyla Xiaomi yi geride bırakmaya başlamış olan markaların şu bootloader kilidi politikalarını değiştirip hem geliştiricilere hemde kullanıcılara kucak açması kendi çıkarlarına olur ancak pek yapılacak gibi durmuyor.

deniz_denix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
deniz
Cihazım
red mi note
Konular
1
Hocam şöyle bir problemim var xioami topluluğundan kilit yetkisi aldım fakat cihazı bulma özelliği gerekiyor kilidi açabilmek için cihaz bul dediğimde yanlızca çinde çalışır gibi bir hata veriyor telefon bulunmayıncada cihazın kilidi açılamıyor çözebilen varmı bu durumu?

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Cihaz Çin olabilir mi? Bôlge değiştirme vb ayarları kurcalayın derim.

Android23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cabir
Cihazım
Mi 13
Konular
1
Şimdi açılıyor mu açılmıyor mu? Global olup olmaması arasında ne fark var açılıp açılmaması gibi? Yarın 14 almayı düşünüyorum ona göre kararımı vereyim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

dün bir mi 14 aldım. geliştirici seçeneklerini açtım ve bootloader kilidini direk açtım ve açıldı.
Hocam senin cihaz global mi?

unal.dmrts

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ünal
Cihazım
Mİ 10T PRO
Konular
0
An itibari ile Xiaomi 14 yurtiçi cihazın bl kilidini açmış bulunmaktayım. Çin yazılımı veya seviye 5 olmanıza gerek yok. Daha 1 seviyeyim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-11-03-44-40-139_com.mi.global.bbs.jpg
    Screenshot_2024-04-11-03-44-40-139_com.mi.global.bbs.jpg
    566,6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20240411-WA0051.jpg
    IMG-20240411-WA0051.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2024-04-11-05-29-38-675_com.mi.global.bbs.jpg
    Screenshot_2024-04-11-05-29-38-675_com.mi.global.bbs.jpg
    204,7 KB · Görüntüleme: 17

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
An itibari ile Xiaomi 14 yurtiçi cihazın bl kilidini açmış bulunmaktayım. Çin yazılımı veya seviye 5 olmanıza gerek yok. Daha 1 seviyeyim.
Evet zaten global cihazlarda bir sorun yok. Çin cihazları için şuan tek yöntem ücretli.

yaaplu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Naci
Cihazım
RedmiNote12pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
15
Benim cihazım global olmasına rağmen bende eklenmedi. Cihazım global.

yolwerin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 10
Konular
3
Global cihazlarda Xiaomi topluğu uygulamasını indirip kurun, kurulu ise güncelleyin, mi hesabınızla giriş yaptıktan sonra ben kısmına gelip kilit açma başvurusu yapın, akşam 19:00 gibi yaparsanız başvuru kabul edilir, sonra geliştirici seçeneklerini açıp kilit açma için bcihaz hesap eşleştirme yaparsınız

Xiaomi 14 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt