İnceleme Xiaomi'lerin kamerası neden bu kadar kötü

Kafkef

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
5
Benim de kardeşimin Samsung Note 5'i vardı onun fotoları bile benimkinden daha iyiydi. Xiaomi gerek bataryası gerek miui arayüzünü çok beğeniyorum. Başka telefon modeline de geçmek istemiyorum. Yani Xiaomi kamera konusunda samsung'u yakalasaydı o zaman tam canavar olacaktı.

Mi 9 ile note 8 Pro arasında fark var ama oyun oynamayan biri olarak bana batarya daha cazip geldi Note 8 pro aldım. Yakında Mi 10 Pro alacağım ama Kamera konusunda da içim buruk kalıyor. Bi seyehatae gidince insan foto çekmek istemiyor. Gcam'da denedim pek bir fark göremedim.

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
hocam hep abartı, hep abartı kamera ne yapacaklar telefonun arkasını hep kemara mı yapacaklar. Bir tane adam akıllı kaliteli lens kullansalar ve şu kamera yazılımını düzeltseler yeterli.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yazılım olayı arkadaşlar her şey. Bakın GCam'e, bakın Huawei'nin kamera geliştirmelerine. Xiaomi kamerada çok geliştirdi kendini ama yine de tepeye oynayamıyor.

Megapiksel olayına takılmamak gerek. Piksel birleştirme olayı sayesinde iyi oluyor ama tüm olay sayıya odaklanmak değil. Sony, Samsung'tan iyi sensörler üretiyor. Sony'nin 48 mp kamerası, Samsung'un 64 mp kamerasından daha iyi. Sayı ile olsaydı her şey Sony geride olmalı.

Sözde Samsung'un 108 mp kamerası da hayvani bir boyutta ama Sony'nin 64 mp kamerasının gerisinde.

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Yazılım olayı arkadaşlar her şey. Bakın GCam'e, bakın Huawei'nin kamera geliştirmelerine. Xiaomi kamerada çok geliştirdi kendini ama yine de tepeye oynayamıyor.

Megapiksel olayına takılmamak gerek. Piksel birleştirme olayı sayesinde iyi oluyor ama tüm olay sayıya odaklanmak değil. Sony, Samsung'tan iyi sensörler üretiyor. Sony'nin 48 mp kamerası, Samsung'un 64 mp kamerasından daha iyi. Sayı ile olsaydı her şey Sony geride olmalı.

Sözde Samsung'un 108 mp kamerası da hayvani bir boyutta ama Sony'nin 64 mp kamerasının gerisinde.
Hocam bence yanlışınız var. Sony kamerası Samsung'un çok altında. Zaten bu yüksek megapiksel olayını sony çıkardı başımıza

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Hocam bence yanlışınız var. Sony kamerası Samsung'un çok altında. Zaten bu yüksek megapiksel olayını sony çıkardı başımıza
Hayır hocam, Samsung çok daha kötü. Fiyat karşılaştırması yaparsak da ortaya çıkıyor: Sony sensörler daha pahalı. Tabi tek karşılaştırma fiyat değil. Dinamik aralık, renk başarımı, detaylar vs. birçok konuda Sony daha iyi yapılan testlerde.

Samsung'un 48 mp kamerası giriş-orta, 64 mp kamerası orta ve orta-üst, 108 mp kamerası üst seviye segmentte yer alıyor. Sony'nin 48 mp kamerası orta ve orta-üst segment kamerası. Zira Samsung da 48 mp sensörü çıkarttığı hâlde amiral gemisi cihazlarda Sony sensör kullanılıyordu. Samsung'un sensörünü de ilk orta seviye cihazlarda gördük.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: Samsung'un sensörleri piksel birleştirme ile büyük megapiksel oluşturuyor, Sony'nin sensörleri direkt o megapikselde geliyor. Yani Samsung'un 48 mp kamerası aslında 12 megapiksel kameranın 4 pikseli birleştirmesiyle oluşurken, Sony'nin 48 mp kamerası direkt 48 mp olarak üretiliyor. Baya bir yabancı kaynak var bu bilgiyi sunan.

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
Mi6 veya Mi not3 İLE çekte bak resmin güzelliğine

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Biraz içimi dökeyim dedim kamera konusunda. Xiaomi'yi karalamak için konuyu açmadım zaten, bende xiaomi'ciyim. Umarım en kısada sürede bu kamera işini çözer.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Biraz içimi dökeyim dedim kamera konusunda. Xiaomi'yi karalamak için konuyu açmadım zaten, bende xiaomi'ciyim. Umarım en kısada sürede bu kamera işini çözer.
Katılıyorum hocam. Ufak bir sitem edilmiş sadece ama herkes nedense beğenmiyorsan alma tarzı konuşmuş. Xiaominin kamera yazılımını ben de beğenmiyorum. Üst segment olsun orta segment olsun. 48mp 64mp koyuyorlar ama boş geliyor. Her şeyi iyi ama kamera konusunda aynı şeyi söyleyemiyorum. Herkesin beklentisi farklı sonuçta.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İzlemek isteyen olursa video linki:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
daha geçen akşam misafirim geldi hocam samsung s9+ ı var bende de mi note 10 pro çektiğimiz resimlerde uçurum var resmen resim çektiğime pişman etti beni :)
Peki soyle bi ihtimalde mevcut sen cekememis olabilirmisin?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim de kardeşimin Samsung Note 5'i vardı onun fotoları bile benimkinden daha iyiydi. Xiaomi gerek bataryası gerek miui arayüzünü çok beğeniyorum. Başka telefon modeline de geçmek istemiyorum. Yani Xiaomi kamera konusunda samsung'u yakalasaydı o zaman tam canavar olacaktı.

Mi 9 ile note 8 Pro arasında fark var ama oyun oynamayan biri olarak bana batarya daha cazip geldi Note 8 pro aldım. Yakında Mi 10 Pro alacağım ama Kamera konusunda da içim buruk kalıyor. Bi seyehatae gidince insan foto çekmek istemiyor. Gcam'da denedim pek bir fark göremedim.

Note 5 in oyle iyi bi kamerasyi yok yanlis benimde elimde suan note 5 var cacik bildigin...
Mix 2 su yoluna goturur susuz getirir note 5 i

Üst Alt