Yardım Xiaomi Pil hızlı bitiyor.

Solitix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi 12 Lite
Konular
1
Başlıkta belirttiğim gibi, malesef daha 2 hafta olmadan, Xiaomi 12 Lite cihazımda pil cok cabuk bitiyor. 3-4 dakikada pil %1 gidiyor.
Sosyal medyatı aktif kullanıyorum. Ozelikle twiter'ı ve İnstagram'ı. oyun oymaiyorum.
1.30 saat iş yeri mesafem var. Telefonu elime almadım %93'ten %78'e düştü şarjım.
Ben %30 'dan aşağa inmeden %95 e kadar şarj ediyorum.
MİUI Sürümüm ; 14.0.5.0(TLIMIXM )
Degerli arkadaşlar bu konuda ilginizi bekliyorum...

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Telefonu sıfrlamayı deneyin. Sıfırlandıktan sonra Uygulamaları yeniden kurun. 1 hafta içinde Düzelecektir büyük ihtimalle. Düzelmezse batarya ile ilgili sıkıntı olabilir.

sivenzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
17
Hocam bu kadar güçlü telefonda 4300 mAh batarya olursa tabi hızlı biter bende redmi Note 11 var sizin gibi kullanıyorum gece 12 olunca şarjım daha yeni %10 oluyor sd680 var 5000mAh batarya var Xiaomi 12 lite da sd778G var 4300mAh batarya var hızlı gitmesi normal

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
Hocam bu kadar güçlü telefonda 4300 mAh batarya olursa tabi hızlı biter bende redmi Note 11 var sizin gibi kullanıyorum gece 12 olunca şarjım daha yeni %10 oluyor sd680 var 5000mAh batarya var Xiaomi 12 lite da sd778G var 4300mAh batarya var hızlı gitmesi normal
Normal degil. Aksine nm si düşük islemcilerde batarya daha verimli kullanılıyor.

sivenzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
17

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
Bende de aynı sorun var, sıfırladım yine aynı. Telefonun pil kısmında hep toplam süre 22 saat diyor. Şarjdan çekiyorum, kullanmaya başlıyorum, gözümün önünde pat pat düşüyor pil seviyesi. Kullanıyorum, ayarlardan pil kısmına bakıyorum yine başta 22 saatten eksiltmiş. Gün içinde 2 kez şarja takıyorum bazen. Direnç tamiri görmeden önce bu haldeyse sonrasını tahmin bile edemiyorum. Farklı rom denesek çözüm olur mu acaba?

seyko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
poco f5 pro
Konular
0
Bende de aynı sorun var, sıfırladım yine aynı. Telefonun pil kısmında hep toplam süre 22 saat diyor. Şarjdan çekiyorum, kullanmaya başlıyorum, gözümün önünde pat pat düşüyor pil seviyesi. Kullanıyorum, ayarlardan pil kısmına bakıyorum yine başta 22 saatten eksiltmiş. Gün içinde 2 kez şarja takıyorum bazen. Direnç tamiri görmeden önce bu haldeyse sonrasını tahmin bile edemiyorum. Farklı rom denesek çözüm olur mu acabaeu
eu rom batarya konusunda iyi deneyin derim

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Başlıkta belirttiğim gibi, malesef daha 2 hafta olmadan, Xiaomi 12 Lite cihazımda pil cok cabuk bitiyor. 3-4 dakikada pil %1 gidiyor.
Sosyal medyatı aktif kullanıyorum. Ozelikle twiter'ı ve İnstagram'ı. oyun oymaiyorum.
1.30 saat iş yeri mesafem var. Telefonu elime almadım %93'ten %78'e düştü şarjım.
Ben %30 'dan aşağa inmeden %95 e kadar şarj ediyorum.
MİUI Sürümüm ; 14.0.5.0(TLIMIXM )
Degerli arkadaşlar bu konuda ilginizi bekliyorum...
Hocam önce custom rom kurun
Sonra debloat edin
Magisk yükleyin
Greenifyi kurun
Telefonum 10s bu şekilde rahat ediyorum

Üst Alt