Soru Xiaomi 14 bildirim sorunu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
..
Band 20 olmayan cihazların çekim gücü zayıf diyenlerin başında ben geliyorum hocam. Memlekete her gittiğimde daha önce kullandığım Mi6 da şahsen bizzat yaşamış bir kullanıcı olarak iddia etmiyorum sadece. Yakın çevremde bu konuda muzdarip bir çok insan var. Hatta bazıları bu yüzden ya ceza ödeyip operatör değiştirmek yada telefonlarını elden çıkarmak zorunda kaldı. Sosyal medyadaki paylaşımları ise hiç saymıyorum. ( Bu arada Çin cihazı kullanıp ta sizin kadar memnun olanı hiç görmedim )
Yani bu durum ironi edilecek bir konu değil bilakis ciddi bir problem.
2017 model cihaz ile 2024 modelleri kıyaslamak tuhaf olur hocam. Ülkemizde 4.5G 2016 yılında başladı ve 2017 yılı henüz başlangıç aşamasıydı. Baz istasyonu eksikliği olan dönem malum. Söylediğim gibi ben her gün 100 km yol yapıyorum ve şebeke sorunu yok.

Geçmiş deneyimlere göre yorum yaparsak düne kadar telefona uzun anten takıp şebeke arıyorduk.
Dediğim gibi ben varsayım değil deneyim aktarıyorum. Kendim full şebeke alırken adama nasıl çekmiyor diye yalan söyleyim. 😂
Sim 1 Turkcell Sim 2 Vodafone Bu arada şehrin 60 km dışındayım şu an.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Kişi kendinden bilir işi derler kafeinsiz hocam.
K60 pro kullanıp ta sizin kadar memnun olan birini daha görsem inanın dişimi kıracağım. giggle~~
Ha bu arada test ettiğim bir başka cihaz Redmi note 12 pro plus bildiğim kadarıyla 2022 model. yn~~

darksbeam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
2
Bence çoğu insan bilinçsiz şekilde aynı cihaz gibi görüp çinden yurtdışından telefon aldım düşüncesiyle alıyor.
Bende yurtiçi cihaz alma taraftarı değilim her zaman yurtdışı cihaz tercihimdir fakat biraz çaba göstererek samsung veya xiaomi tarafında doğru cihazları tercih ederek keyifle gönül rahatlığıyla kullanabilir insanlar.

Band20 eksikliği çekmiyor değil çekiyor ama bunu global cihaza göre daha zayıf sinyalle arada kopma internette yavaşlama gibi sorunlarla ve global cihaza göre daha sık şebeke arıyor cihaz buda pil performansını bile etkiler.
Bildirim sorunu çin ve custom eu romların en berbat sorunu düşünsenize acil bir mesaj geliyor veya arama geliyor whatsappdan bildirim düşmüyor :)
bazı modellerde kamera sorunu yüzünden çin romuna mahkum kalıyorlar global rom bile kullanamıyorlar.
bütün bunların yanında birde global romu yükleyip bootloaderi kilitleyemiyorlar çünkü cihaz brick oluyor. Google serfitikası olmadığı için kullanıcı mecbur root ve cihazı sertifikalamak için yeni bir maceraya daha giriyor.

bütün bu eziyete ve zaman kaybına değer mi gerçekten bu söylediklerim konfor değil normal bir cihazda yaşanmaması gereken durumlar neredeyse ayıplı mal kategorisine girer bu sorunlar.

Konu sahibi arkadaşımız xiaomi 14 gibi bir model aldığı için bütçe sıkıntısıda yok isteserse global xiaomi cihazıda bulup alabilir veya server kayıtlı samsungda alabilirdi çok rahat şekilde.
Benim bütün çabam insanımız zaten ülke sorunlarıyla yeterince başı ağrıyor bide bunlarla başını ağrıtmasın ağız tadıyla telefon kullansın. 3 kuruşluk tüccarlar satıcılar 3 kuruş daha kazanacam diye insanlara bunu layık görüyorlar ama biz artık bunları kendimize layık görmeyelim diyorum sesimiz çıksın her konuda her koşulda hakkımızı arayalım sıkıntıları görmezden gelmeyelim istiyorum.
Hocam açıkçası tamamen bilgisizlikten bu duruma düştüm. Ben daha önce one plus 7 kullandım yurtdışı cihazı. Hiçbir sorun yaşamadım hayatımda en memnun kaldığım cihazdı diyebilirim. Sonrasında çevremdeki pek çok insana da xiaomi ya da oneplus telefonlar aldırdım yine sorun yaşayan da olmadı şu zamana kadar. İphone 13'den geçtim Xiaomi 14'e. Açıkçası aradığım şey akıcılık ve boyut. Oneplus telefonları çok büyük. İphone ve samsung arayüzleri de bana yavaş geliyor açıkçası. Yani bizzat elime alıp karşılaştırdım. 5-6 sene kullanılmış hafızasında yer kalmamış eski one plus 7'nin arayüzü, yeni alınmış boş yorulmamış iphone 13'den daha hızlıydı. Xiaomi 14'ü hem hızı hem de narin denebilecek boyutları için tercih ettim. Alırken ilk defa duydum Çin rom muhabbetini. Yurtdışı cihazlara dair bildiğim tek şey imei çakılma işlemiydi. Biraz araştırdım (yeterli araştırmamışım demek ki), soruşturdum. Çin romlu cihazlar sadece ingilizce olur dendi. İngilizcem var dedim sorun yok o yüzden direkt aldım ama baktım ki çok sorun var. Sonra dediler ki çin romu sorunlu global ya da eu rom atılınca düzelir. Tamam dedim. BL unlock yapılması gerekiyormuş o da diğer eski telefoınalr gibi 1 hafta bekleyerek yapılmıyormış çin üzerinden yapılıyormuş falan filan. 3-5 kişiye sordum 100,120,150 dolar gibi fiyatlar aldım hep. Parasında değilim ama sorun devam ediyor. Üstüne üstlük bu telefona kayıt yapılmaz gelecekte de diyorlar. Böyle bir süreç yaşayacağımı bilseydim acele etmez bekler 50K'ye TR cihazı alırdım.

Üst Alt