Mod ViperFX RE (ViPER4Android FX Redesign) Ses Güçlendirme Modülü

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Ses işleme dosyalarını ilk mesaja ekledim. İlgili yere taşıyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Venomz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yücelen
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
Öncelikle elinize sağlık, işlemleri 13 ultrada başarılı şekilde yaptım. 2 adet sorunum oluştu:

1) her açılışta güncelleme istiyor. Mevcut versiyon 5.5 fakat güncelleme sayfasına gidince güncel versiyorn 0.6.2 olarak görünüyor.

2) files klasörünü kopyyalarken hata alıyorum sürekli. Bu benden kaynaklı da olabilir, klasöre yazmak için sürekli izin istiyor. Solid explorer ve zarar arxhiver ile denedim fakat dosyaları eksik kopyaladı. İki ıygulamanın da root izinleri verilmiş durumda.

Bir fikriniz var mı? Teşekkürler.

Son düzenleme:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Güncelleme geldi modüle, ancak özellikle konuya güncelleme yapmadım çünkü güncel sürümde tüm fonksiyonları aktif olmuyor nedense. Bahsettiğiniz dosya kopyalama işlemini ben PC uzerinden yaptım açıkçası, telefondan hiç uğraşmak istemedim. Son MIUI güncellemesinden sonra izinler konusu sıkıntı oluyor.

Leventtaka6161

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent ermiş
Cihazım
K40 gaming
Meslek
Kurye
Konular
4
12s ultra için olanida varmı ??

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Hocam şimdi hyperos a14 çalışıyormu ? Yükleyelimmi gerçi şuanlık mıuı14 var

ceka16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
celal
Cihazım
mi 13 ultra
Konular
7
Hoparlör ses seviyesi artıyor mu evde poco X3 NFC var onun bundan fazla ses çıkıyor

Trkrkn61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ViperFx, cihazın hem hoparlör, hemde kulaklık seslerini arttırabileceğiniz ve ince ayarlar yapabileceğiniz bir modüldür. Ben şu anda 13 Ultra kullanıyorum, bu cihazda DolbyAtmos dahili olarak geldiği için ve ben müzik dinlerken sesi yüksek sevdiğim için, kulaklık seviyesini yeterli bulmadım. O yüzden bu modülü kullanmaya başladım. Siz de müzik dinlerken yüksek ses sevenlerdenseniz, bas ve tizleri kendi istediğim şekilde ayarlamak istiyorum diyenlerdenseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bu modülü kullanarak müzik dinlemeyi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Kurulum
  1. Aşağıda ek olarak verdiğim iki dosyayı indirip cihaza atın
  2. Magisk içinden modül yükle diyerek cihaza attığınız V4A_Magisk_Module_0.5.0.zip dosyasını yükleyin ve cihazı yeniden başlatın
  3. Dosya yönetici ile, cihaza attığınız ViperFX RE (5.5).apk dosyasını yükleyin
  4. Menüden ViperFx uygulamasını açın ve üstteki ayarlarf simgesine tıklayın, açılan yerde Legacy mode aktif ederek uygulamadan çıkın.
  5. Telefon ayarlarından Ses ve Dokunma/ Ses efektleri kısmına girin
  6. Ses efekti karşısında bulunan kısma tıklayın ve DolbyAtmos kısmını Ses kalitesini optimize et olarak değişin.
  7. Kulaklık bağladığınızda üstte bahsettiğim ayar Dolby olarak değişecektir, bu ayara yeniden girerek Kapalı olarak değişin. Bu ayar açık olduğunda hem Dolby hem Viper aynı anda çalışmadığı için seste değişiklik olmayacaktır. O yüzden Dolby kapalı olmalıdır.
  8. Buradaki işlem XiaomiEU Android 13 MIUI 14 sürümünde denenmiştir. Cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.
  9. Bu işlemler için cihazda ROOT olmalıdır.

Üstte paylaşılan anlatım bana aittir. Yukarıdaki adımları uygulama sonrasında yaşanabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. her ihtimale karşı yedek alarak bu işlemleri yapın. Viper uygulamasını açarak, VİPER-DDC altından uygulayabilirsiniz.

Kulaklık çeşitlerine göre ön tanımlı ayarları seçeceğiniz dosyaları ekledim. İndirdiğiniz dosyayı masa üstüne çıkartın, aşağıdaki resimde gösterdiğim yere kopyalayın.

Bahse konu bu uygulama, aosp romda da çalışıyor mu acaba, bir fikriniz var mı ?

Üst Alt