Rehber TWRP Nasıl Derlenir - Basit ve Detaylı Anlatım

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Merhaba forum üyeleri ;
Bu yazımda cihazınıza nasıl TWRP Recovery derleyebileceğinizi anlatacağım. Sizlerde aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınız için TWRP Recovery derleyebilirsiniz.

İhtiyaç Listesi
  1. Linux 64 bit sanal makine ( Kullandığım sistem : Microsoft Azure Ubuntu 18.04 vCPU : 4 8GB RAM 100GB boş alan )
  2. Akhilnarang Scripti
  3. TWRP Device Tree Generator
  4. Cihazınıza ait orjinal recovery imajı ( Fastboot romdan alabilirsiniz )
Adımlar

1-) Sanal makinemize akhilnarang scriptini kuralım

git clone
cd scripts
. setup/android*.sh
cd

2- Çalışma alanımız için klasör oluşturalım ve TWRP Device Tree Generator aracını sistemimize çekelim

mkdir recovery
cd recovery
git clone

3-) Fastboot romumuzdan aldığımız recovery.img dosyasını recovery klasörümüzün içerisine girip atalım. Sourceforge'ye upload edip wget url komutu ile makinenize indirebilirsiniz.

4- ) TWRP Device Tree Generator çalıştıralım, istenilen bilgileri girelim ( cihaz kod adı, çıkış tarihi, cihaz adı, A/B düzenin olup olmadığı )

./start.sh

5-) İşlem tamamlandığında device/xiaomi/cihazinizinkodadi bölümüne çekilecektir. Bunu githubta projenize çekebilirsiniz.

6-) cd ile ana dizine gelelim. TWRP adında klasör oluşturalım ve TWRP kaynak dosyalarını çekelim.

mkdir twrp
cd twrp
repo init -u git://github.com/minimal-manifest-twrp/platform_manifest_twrp_omni.git -b twrp-7.1
repo sync

6-) Daha önce github hesabımıza çektiğimiz cihaz kaynak dosyamızı çekelim.
Örnek = git clone device/xiaomi/davinci

7-) Derleme işlemini başlatalım

. build/envsetup.sh
lunch omni_cihazkodadi-eng
mka recoveryimage

İşlemler tamamlandığında recovery.img dosyanız makinenizde oluşturulacaktır.

Umarım faydalı olmuştur. Bu içeriğin miuiturkiye.net dışında paylaşılması uygun değildir.
drason
Teşekkürler

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
Merhaba forum üyeleri ;
Bu yazımda cihazınıza nasıl TWRP Recovery derleyebileceğinizi anlatacağım. Sizlerde aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınız için TWRP Recovery derleyebilirsiniz.

İhtiyaç Listesi
  1. Linux 64 bit sanal makine ( Kullandığım sistem : Microsoft Azure Ubuntu 18.04 vCPU : 4 8GB RAM 100GB boş alan )
  2. Akhilnarang Scripti
  3. TWRP Device Tree Generator
  4. Cihazınıza ait orjinal recovery imajı ( Fastboot romdan alabilirsiniz )
Adımlar

1-) Sanal makinemize akhilnarang scriptini kuralım

git clone
cd scripts
. setup/android*.sh
cd

2- Çalışma alanımız için klasör oluşturalım ve TWRP Device Tree Generator aracını sistemimize çekelim

mkdir recovery
cd recovery
git clone

3-) Fastboot romumuzdan aldığımız recovery.img dosyasını recovery klasörümüzün içerisine girip atalım. Sourceforge'ye upload edip wget url komutu ile makinenize indirebilirsiniz.

4- ) TWRP Device Tree Generator çalıştıralım, istenilen bilgileri girelim ( cihaz kod adı, çıkış tarihi, cihaz adı, A/B düzenin olup olmadığı )

./start.sh

5-) İşlem tamamlandığında device/xiaomi/cihazinizinkodadi bölümüne çekilecektir. Bunu githubta projenize çekebilirsiniz.

6-) cd ile ana dizine gelelim. TWRP adında klasör oluşturalım ve TWRP kaynak dosyalarını çekelim.

mkdir twrp
cd twrp
repo init -u git://github.com/minimal-manifest-twrp/platform_manifest_twrp_omni.git -b twrp-7.1
repo sync

6-) Daha önce github hesabımıza çektiğimiz cihaz kaynak dosyamızı çekelim.
Örnek = git clone device/xiaomi/davinci

7-) Derleme işlemini başlatalım

. build/envsetup.sh
lunch omni_cihazkodadi-eng
mka recoveryimage

İşlemler tamamlandığında recovery.img dosyanız makinenizde oluşturulacaktır.

Umarım faydalı olmuştur. Bu içeriğin miuiturkiye.net dışında paylaşılması uygun değildir.
drason
Teşekkürler
Hocam bunu, windows 10 laptop ta Samsung a70 için bu şekilde derleme Twrp yapabilmem mümkün mü?.

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam bunu, windows 10 laptop ta Samsung a70 için bu şekilde derleme Twrp yapabilmem mümkün mü?.
Linux sistem kullanacaksınız, eğer üniversite öğrencisi iseniz veya tanıdığınız üniversite öğrencisinin mailini kullanarak (edu mail) Azure üzerinde hesap açıp hızlı bir şekilde halledebilirsiniz, veya virtualbox programı üzerinden (windows10) linux sanal makinesi ile halledebilirsiniz

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
Teşekkür ederim hocam.Ama Samsung a70 Resmi twrp gelmedi henüz. garak unoffical twrp sini kullanıyorum, O da magisk zip flashlayınca, telefon açılmayıp Samsung kırmızı yazılı ekranda kalıyor. Neden olabilir acaba. Hocam.
.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek