Yardım Telefonun ekranını pc ye usb ile aktarıp oyun oynamak

burakwix4650

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
rn8
Konular
44
değerli forum üyleleri Redmi Note 8 Cihazım ile Telefonun ekranını pc ye usb ile aktarıp oyun oynamak istiyorum
sizce böyle bir şey mümkün mü?

Ulascan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
3
Hocam bunun gibi bir şey almanız gerekbilir.

Oyla:

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
vysor ı bir araştırın. ekran tam zamanlı yansıtılıyor. fakat frame atlamaları ve droplar var. video bile zor açarken oyun oynatmaz sanırım.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18

Sayfanın altına inerseniz windows için indirme linki var. Telefon ayarlarında geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama ve usb güvenlik gibi bir özellik daha var onu açın. Telefonu kabloyla bilgisayara bağlayın. İndirdiğiniz zip dosyasını çıkarıp scrcpy no console yazan uygulamayı açın. Ve ta-da, ekranınızı bilgisayardan görüp kontrol edebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer akıcılık hoşunuza gitmezse (ki kesinlikle çok akıcı bir program) scrcpy-noconsole.exe dosyasının masaüstüne kısayolunu oluşturup sağ tıklayıp özellikler diyin kısayola. Hedef yazan yerin sonuna şunları yazın " -m 1280 -b 2M" (E:\scrcpy-win64-v1.12.1\scrcpy-noconsole.exe -m 1280 -b 5M) bunun gibi olacak aralarda boşluk var yani. Bu değerler hem çözünürlüğü 720p ye indirir hem de bitrate i iki mbps ile sınırlar. tabi iki mbps ve 720p ile görüntü çok kalitesizleşiyor. 2M yerine 5M ya da 8M yazıp deneyebilirsiniz. Varsayılanı 20M dir, hiç ayar yapmazsanız 1080p 20mbps bitrate ile görüntü aktarır. Tavsiyem ise 1080p 10mbps dir. yani verdiğim değerlerde -m 1280 kısmını silip sadece -b 10M yazmanız yeter.

Son düzenleme:
Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Ya da Windowsun bağlan (connect) uygulaması bunu da deneyebilirsiniz

Oyla:

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6

Sayfanın altına inerseniz windows için indirme linki var. Telefon ayarlarında geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama ve usb güvenlik gibi bir özellik daha var onu açın. Telefonu kabloyla bilgisayara bağlayın. İndirdiğiniz zip dosyasını çıkarıp scrcpy no console yazan uygulamayı açın. Ve ta-da, ekranınızı bilgisayardan görüp kontrol edebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer akıcılık hoşunuza gitmezse (ki kesinlikle çok akıcı bir program) scrcpy-noconsole.exe dosyasının masaüstüne kısayolunu oluşturup sağ tıklayıp özellikler diyin kısayola. Hedef yazan yerin sonuna şunları yazın " -m 1280 -b 2M" (E:\scrcpy-win64-v1.12.1\scrcpy-noconsole.exe -m 1280 -b 5M) bunun gibi olacak aralarda boşluk var yani. Bu değerler hem çözünürlüğü 720p ye indirir hem de bitrate i iki mbps ile sınırlar. tabi iki mbps ve 720p ile görüntü çok kalitesizleşiyor. 2M yerine 5M ya da 8M yazıp deneyebilirsiniz. Varsayılanı 20M dir, hiç ayar yapmazsanız 1080p 20mbps bitrate ile görüntü aktarır. Tavsiyem ise 1080p 10mbps dir. yani verdiğim değerlerde -m 1280 kısmını silip sadece -b 10M yazmanız yeter.

Bravo bu çok güzel ve pürüzsüz bir ekran akışı sunuyor. oyun için değilde periscope gibi uygulamalardan canlı yayın yapan arkadaşları daha büyük ekranda izlemek gibi opsiyon sunabilir virüs vs geçer de maç lig vs olduğunda. :) Teşekkür ederim bunu öğrendiğim için.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Bravo bu çok güzel ve pürüzsüz bir ekran akışı sunuyor. oyun için değilde periscope gibi uygulamalardan canlı yayın yapan arkadaşları daha büyük ekranda izlemek gibi opsiyon sunabilir virüs vs geçer de maç lig vs olduğunda. :) Teşekkür ederim bunu öğrendiğim için.
Yıllardır kullandığım, gerçekten çok akıcı ve pürüzsüz bir uygulama. Ara sıra sitesinden güncelleme gelmiş mi diye kontrol etmek lazım ama. Bazen güzel yenilikler geliyor. Mesela kısa yol kontrolleri gibi ( )

Oyla:
Üst Alt