Yardım Telefondan hiç tepki yok... Lütfen Yardım

ahmedalikurt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmed
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Telefonu unlock ettim twrp den yüklediğim global romu sorunsuz bir şekilde de kullanıyordum. sonra eu romdan bir uygulama almak amacıyla twrp den komple sistemin yedeğini aldım. işimi hallettikten sonra geri yüklemek için aldığım yedeği seeçtiğimde salt okunur bağlanmış dedi, ben de twrpde bağla kısmında salt okunur tikini kaldırdım ama üstteki seeneklerden de birini işaretledim heralde. heralde yanlış birimleri bağladım. yeniden başlat dediğimde telefondan hiç tepkigelmedi...ne recovery modune başka birşey açılmıyor...telefon ölü gibi...lütfen yardımedin.

recovery moduna almaya çalıştığımdaa sanki düğmelere hiç basmamışım gibi ekran. fastboot moduna almaya çalıştığımda ise üstte kırmızı bir ışık yanıp sönüyor oluyor. fastboot moduna da alamıyorum

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Alttaki iki linki indirin, bilgisayarınız 64 bit olmalı. Ein8 8.1 veya 10 kullanıyorsanız sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakın. Ardından mi flash ı kurun, kurulumda ekrana gelen uyarılara yine de yükle seçerek devam edin. Sonrasında romu arşivden çıkarın ve mi flash ile yükleyin.

Oyla:

ahmedalikurt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmed
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
telefon fastboot a girmiyor. bilgisayar görmüyor telefonu. miflash da telefonu listelemiyor

sorun düzeldi bu sorunu yaşayan olursa benden başkası diye aktarıyorum:
fastboot ekranı gelmedi. ama bigisayara kabloyu taktıktan sonra belki beş belki 10 dksonra kendiliğinden aygıt bağlandı sesi çıktı. miflashta refresh yapınca bir aygıt gördü. ancak mi5s için indirilen fastboot global rom arşivden çıkarılınca uzantısının .tzg şeklinde yapılması ve yeniden arşivden çıkarıması gerekiyor. mi flasha da son çıkarılan klasörün gösterilmesi. hasılı en son flash yapınca sorun düzeldi. teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt